TOPR.Żeby inni mogli przeżyć

TOPR.Żeby inni mogli przeżyć

Autor: Beata Sabała-Zielińska

Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie psy? Jak dalece ratownicy ryzykują własne życie? Co ich motywuje? Co denerwuje? Jak się szkolą? Co umieją?
Ta książka jest pierwszą tego typu pozycją w Polsce. Nikomu do tej pory nie udało się skłonić ratowników do opowieści o trudach ich pracy. O ich sukcesach. porażkach. wątpliwościach oraz bohaterskiej niezłomności.
TOPR to hermetyczne środowisko ludzi. którzy ‚robią swoje’. nie bardzo o tym rozprawiając. Bo kto zrozumie ich strach. gdy zaglądają śmierci w oczy? Kto poczuje to brzemię odpowiedzialności za kolegów i ratowanego? Dla kogo te kilka słów: ‚uroczyście przysięgam pod słowem honoru’ będzie życiowym mottem?
TOPR to instytucja ze 110-letnią tradycją. Instytucja. którą tworzą ludzie z krwi i kości. Zwyczajni. a jednak – wyjątkowi. Zapraszamy do ich świata. Do historii o życiu. determinacji. bólu. nadziei i cudach.

TOPR od początku swej działalności w 1909 roku skupia w swoich szeregach ludzi o różnych poglądach i losach. ale zawsze potrafiących połączyć swe siły i umiejętności dla wspólnego celu. jakim jest ratowanie ludzi. To największa siła naszego stowarzyszenia.
Zapraszam do odwiedzenia ratowników TOPR i poznania naszego spojrzenia na problem wypadków w górach. a może nawet bardziej na poznanie naszego podejścia do ratowania ludzi w Tatrach i wyzwań. z którymi na co dzień się spotykamy. Taką możliwość daje właśnie ta książka. Zapraszam do lektury.
Jan Krzysztof. naczelnik TOPR

Beata Sabała-Zielińska. urodzona w 1968 roku w Nowym Targu. dziennikarka radiowa. Jako rodowita góralka. przez dekadę opowiadała słuchaczom Radia ZET o problemach i ciekawostkach z Podhala i okolic. nadając swoim relacjom niepowtarzalny. zadziorny charakter. Jest autorką swoistego dziennikarskiego pamiętnika pt. ‚Radio-aktywna Sabała. czyli jak zostałam głosem z Zakopanego’ oraz wzruszającej opowieści o wierności i akceptacji ‚Jak wysoko sięga miłość. Życie po Broad Peak’. a także współautorką książek o Zakopanem: ‚Zakopane. odkopane…’ i ‚Zakopane. nie ma przebacz’. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. gdzie w studenckiej rozgłośni UJOT FM szlifuje nowe radiowe talenty.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


ISBN

9788324042210: Wydawnictwo

Format

33.99: https://woblink.com/ebook/fakap-dan-lyons-31822u

Cena:


Zabójczy pocisk. Polska krew

Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk

Kontynuacja bestsellerowego tomu opowiadań kryminalnych „Zabójczy pocisk”.15 najgłośniejszych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy. Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne. którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii. morderstwa na zlecenie. zbrodnie popełniane w afekcie. tajemnicze zniknięcia.

Do czego zdolny jest człowiek zaślepiony żądzą zysku? Jaka zemsta grozi za upokorzenie? Co przeżywa udręczona kobieta szefa gangu? Jak mafiozi wyrównują rachunki? Czy przed karą da się uciec?

Te historie przerażają tym bardziej. że wydarzyły się naprawdę.

KUPUJĄC TĘ KSIĄŻKĘ. WSPIERASZ STOWARZYSZENIE SOS WIOSKI DZIECIĘCE W POLSCE.

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Cena: Harlow Melanie


Marionetka

Autor: Amo Jones

Drugi tom niebezpiecznie fascynującej serii Elite Kings Club!

„Teraz jestem tylko zepsutą zabaweczką. nie da się mnie naprawić”.

Madison Montgomery musi uciekać. Została zdradzona. upokorzona i poznała sekrety chłopaków z Elite Kings Club. Zostało jej bardzo mało czasu. Jeden zły krok. jedna zła decyzja mogą sprawić. że dziewczyna zniknie na zawsze.

Pomoc przychodzi z niespodziewanej strony. Madison zdobywa fałszywe dokumenty i szybko opuszcza kraj. W ucieczce towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka. która też nie ma nic do stracenia. Dziewczyny będą szukały bezpiecznego miejsca jak najdalej od „Królów”. a w szczególności od jednego z nich.

Od tej chwili Madison będzie musiała uważać i stale oglądać się za siebie. Jednak czy podróż na koniec świata wy

34.9: https://woblink.com/ebook/psychologia-zla-marcin-kowalczyk-marcin-fabijanski-agnieszka-trzebska-cwalina-grazyna-jedrzejec-justyna-mrowiec-mariusz-kula-skladnica-literacka-joel-e-dimsdale-piotr-walkowicz-28945u

Cena:


ISBN

9788324061136: Wydawnictwo

Format

20.99: https://woblink.com/ebook/pomocnik-kata-marek-krajewski-186510u

Cena:grzegorz pac, literatura koreańska, blackout książka, darmowe książki, wylogowałeś, gorbaczow michaił, rafał maj, trapped książka, nie poprawne, mechaniczna ksiezniczka, ibuk libra prz, deborah harkness ksiazki, chlopak ktory o mnie walczyl pdf, arystokratka na koniu chomikuj, enfj związki, szczęście na wyciągnięcie ręki, boris akunin książki…