Wehikuł czasu

Wehikuł czasu

Autor: Herbert George Wells

„Wehikuł czasu” to powieść fantastyczna autorstwa Herberta George’a Wellsa. Utwór ukazał się w 1895 roku.

Głównym bohaterem powieści jest anonimowy naukowiec mieszkający w Richmond. zwany przez narratora Podróżnikiem w Czasie. Podczas cotygodniowego obiadu ze znajomymi mówi im. że czas jest czwartym wymiarem. oraz pokazuje mały prototyp machiny przemieszczającej się w czasie. Opowiada także. że stworzył wehikuł zdolny przenieść człowieka. Tydzień później spóźnia się na obiad i zaczyna swoją opowieść. stając się narratorem.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.99


:

:

Cena:


Borderline

Autor: Grzegorz Stern

Grzegorz Stern w latach 2006–2018 dwanaście razy podróżował do Birmy. Rozmawiał z buddyjskimi mnichami. więźniami politycznymi. oficerami rządowego wojska. Wędrował przez góry z oddziałami partyzanckich armii. przez rok mieszkał w domach uchodźców na pograniczu tajsko-birmańskim. był świadkiem najważniejszych wydarzeń w kraju: ustanowienia nowej stolicy przez rządzących Birmą generałów. śmiertelnego cyklonu Nargis. pierwszych od dwudziestu pięciu lat demokratycznych wyborów. Poznał ludzi zniewolonych strachem. którzy nauczyli się. że każde nieszczęście trzeba „wydrwić. wykpić i tym samym odebrać mu złą moc”.

„Borderline” to uniwersalna opowieść o rozpaczliwej walce ze złem. końcu systemu totalitarnego i pierwszych latach wolności. aktualna wszędzie tam. gdzie skończyła się dyktatura.

„Żywa. osobista opowieść o niemożności wydostania się z niewoli.” Wojciech Jagielski

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


Papierowy księżyc

Autor: Andrea Camilleri

Tym razem komisarz Montalbano rozwiązać musi zagadkę reprezentanta handlowego firm farmaceutycznych. Angela Parda. zabitego strzałem w twarz na tarasie własnego domu. Obsceniczna poza. w jakiej została znaleziona ofiara. staje się główną wskazówką dla komisarza. który prowadzi śledztwo. lawirując między dwiema fascynującymi i niebezpiecznymi kobietami: siostrą zabitego. tajemniczą Michelą i jego młodą kochanką. Eleną Sclafani. Narastająca depresja. spowodowana myślami o nadchodzącej starości. oraz słabość do pięknych kobiet nie przeszkodzą Montalbanowi w powiązaniu morderstwa z innymi. na pozór niemającymi z nim nic wspólnego. wydarzeniami w Vigacie i w odkryciu prawdy. równie zaskakującej dla niego. jak dla czytelnika.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena:raz dwa trzy giniesz ty, mindhunter. tajemnice elitarnej jednostki fbi, małomiasteczkowy mp3 chomikuj, piotruś pan audiobook, choroby wirusowe u dzieci, nie zdążę, fizyka s, myślenie architekturą, byłam służącą w arabskich pałacach audiobook chomikuj, traktat o łuskaniu fasoli pdf, władimir sorokin, historia pdf, rhys agnieszka siepielska pdf, solidarność bierna, erik von daniken…