Najlepiej dla wszystkich

Najlepiej dla wszystkich

Autor: Petra Soukupova

Dziesięcioletni rozrabiaka Viktor mieszka w Pradze z mamą. aktorką. która niespecjalnie sobie radzi z jego wychowaniem i własnym życiem. Kiedy Hana dostaje propozycję roli w serialu. postanawia oddać Viktora pod opiekę babci. Świetny plan! Viktor zmieni otoczenie. niedawno owdowiała Eva będzie miała kim się zająć. a Hana spokojnie odda się pracy. Tak będzie najlepiej dla wszystkich.

Tylko że Viki jest wściekły. nie chce się przeprowadzać z miasta na wieś. prywatne sprawy Hany mocno się komplikują. a Eva ma swoje zasady i tajemnice.

Viki. Hana i Eva. Obserwujemy trzy pokolenia – jak zwykle u Soukupovej. oddane bez retuszu – przez jeden rok ich życia. przełomowy i zarazem zwyczajny. jak niemal wszystko. co nas spotyka.

Książka nominowana do nagrody

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Czynnik diabła

Autor: Craig Russell

Praga. rok 1935. Młody psychiatra Viktor Kosárek. były student Carla Gustava Junga. przybywa do otoczonego mroczną sławą zakładu dla obłąkanych Hrad Orlu. Wyposażona w nowoczesny sprzęt placówka znajduje się w zamku przez wieki obrosłym ponurymi legendami. Zamknięto tam sześcioro najokrutniejszych morderców w kraju: Drwala. Klauna. Kolekcjonera Szkła. Wegetariankę. Skiomantę i Demona. Kosárek zamierza wykorzystać najnowsze osiągnięcia techniki. aby wyizolować u nich archetypiczny składnik osobowości odpowiedzialny za czynienie zła – tak zwany czynnik diabła. Gdy tylko zaczyna odkrywać ich zdumiewające tajemnice. natrafia na łączący całą szóstkę zatrważający wspólny element.

W tym samym czasie mieszkańców Pragi ogarnia przerażenie – w jej ciemnych zaułkach grasuje bowiem nieuchwytny morderca. Policyjny śledczy Lukáš Smolák. desperacko usiłujący złapać sprawcę. przez gazety nazwanego Skórzanym Fartuchem. zauważa podobieństwo między nim a działającym przed półwieczem w Londynie Kubą Rozpruwaczem. Smolák zwraca się po pomoc do lekarzy w Hradzie Orlu. mających doświadczenie z psychotycznymi kryminalnymi umysłami. Zachodzi obawa. że Skórzany Fartuch może mieć jakieś związek z szóstką zamkniętych w zakładzie pacjentów.

Zanurzona w międzywojennej rzeczywistości Europy Środkowej i osadzona w cieniu gęstniejącego za czeską granicą nazistowskiego mroku stylowo napisana. doskonale skonstruowana. bogato zobrazowana powieść jest wspaniałą rozrywką. Nie sposób się od niej oderwać.

Przyśpieszający tętno i szarpiący nerwy. a zarazem elegancki i szalenie pomysłowy thriller. Pulsująca złem międzywojenna Praga oraz posępna klinika dla obłąkanych – oto najbardziej ekscytujący dom strachów. w jakim kiedykolwiek byłem.

A.J. Finn. autor bestsellera ‚Kobieta w oknie’

Jeden z najbardziej zapadających w pamięć thrillerów roku. Naprawdę wyjątkowy – jego założenia są niezwykle oryginalne. a atmosfera stworzona poprzez zestawienie wspomnień pacjentów z koszmarami dziejącymi się ówcześnie sprawia. że czytelnika przechodzą lodowate dreszcze.

‚Booklist’

Zwala z nóg! Czynnik diabła jest najlepszy w swoim gatunku.

‚BookPage’

Inteligentna. klimatyczna lektura. pełna zwrotów akcji i z fenomenalnym zakończeniem.

‚Kirkus’

Horror psychologiczny oraz klimatyczny folklor wschodnioeuropejski łączą się w wywołującej dreszcze powieści – być może najbardziej przerażającej lekturze roku. od której nie da się oderwać – nowym gotyckim thrillerze szkockiego pisarza Craiga Russella.

‚SyFy Wire’

Zapadająca w pamięć i przerażająca.

‚Crime Readers’

‚Czynnik diabła’ jest mistrzowskim połączeniem gatunków. Są w nim ślady powieści o Kubie Rozpruwaczu Prosto z piekła Alana Moore’a i Eddiego Campbella. szczypta ‚Twierdzy’ F. Paula Wilsona oraz ‚Listy siedmiorga’ Marka Frosta… Russell odnajduje Diabła w szczegółach – i to naprawdę mu się udaje.

‚Criminal Element’

Craig Russell jest cenionym. wielokrotnie nagradzanym szkockim pisarzem. którego książki przetłumaczono na dwadzieścia pięć języków. Jest autorem m.in. popularnej serii thrillerów z Fabelem oraz powieści noir z Lennoxem. W 2015 r. zdobył nagrodę McIlvanney. w 2008 – nagrodę Crime Writers’ Association Dagger in the Library. W przeszłości był policjantem. mieszka z żoną w Perthshire w Szkocji.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Romance

Autor: Joseph Conrad

This is a story about the adventures of the youth of the regency from the lower reaches of the British nobility in the harsh and capricious world of the Caribbean Sea. complete with pirates. romance and daring Spanish girls. as well as a few last minute escapes – the clichés of romantic fantasies about adventures. There are several excerpts from Conrad’s beautiful memories. At that time. slavery was the basis of the Caribbean economy. and the hero for some time is the head of the slave-owning plantation.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788324057986: Wydawnictwo

Format

40.99: https://woblink.com/ebook/damy-przeklete-kamil-janicki-174787u

Cena:rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje, instytut bibliotekoznawstwa uś, gry dla dzieci biedronka i czarny kot, keto biblia, monika baranowska, opowieśćpodręcznej, matematyczny wszechświat, 12 życiowych zasad antidotum na chaos, ketogeniczna biblia pdf, valter longo, zagadki historii, lsnienie pdf, magdalena majcher pilot, relacje interpersonalne proces porozumiewania się, biofizyka pdf, widmo komunizmu…