Dywizjon 303

Dywizjon 303

Autor: Arkady Fiedler

ARKADY FIEDLER ( 1894 –1985 ) Jeden z najsłynniejszych polskich podróżników i pisarzy. Autor trzydziestu dwóch książek. które od kilkudziesięciu lat stanowią kanon polskiej literatury podróżniczej. Twórczość Arkadego Fiedlera. przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. znana jest daleko poza granicami Polski. Do bestsellerów należały wydane przed drugą wojną światową reportażowe książki opisujące wyprawy do Amazonii („Ryby śpiewają w Ukajali”) i do Ameryki Północnej („Kanada pachną-ca żywicą”). W 1974 r. powstało Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. W tym wyjątkowym miejscu można zapoznać się z bogatą twórczością autora oraz obejrzeć mnóstwo pamiątek z licznych podróży pisarza i jego synów.

Bitwa o Anglię z 1940 roku to czas. w którym ważyły się losy Europy uginającej się pod jarzmem niemieckiej III Rzeszy. Ciężar obrony wyspy spoczął na barkach pilotów myśliwskich. którzy musieli odpierać potężne armady Luftwaffe. W tym niezwykłym boju wzięli udział także Polacy. Byli wśród nich piloci z legendarnego 303. Dywizjonu Myśliwskiego. którzy w godzinie ciężkiej próby spisali się znakomicie. osiągając imponującą skuteczność.

Arkady Fiedler towarzyszył im w czasie bitwy o Anglię i barwnie opisał ich służbę. Powstała książka „Dywizjon 303”. w której po raz pierwszy przedstawiono dzieje tej słynnej jednostki. Miejmy nadzieję. że niniejsze wydanie trafi do szerokiego grona młodych czytelników. bowiem mimo upływającego czasu książka pozostaje pięknym świadectwem wysiłku ludzi. dzięki którym biało-czerwona szachownica stała się symbolem lotniczego kunsztu. poświęcenia i woli walki o wolność ojczyzny.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 12.9


Klin

Autor: Scott Carney

W najnowszej książce. będącej wciągającą opowieścią o przesuwaniu granic ludzkiej wytrzymałości. wielokrotnie nagradzany dziennikarz Scott Carney pokazuje. jak w punkcie styku między bodźcem a naturalną reakcją organizmu można wbić klin umożliwiający przejęcie kontroli nad automatycznymi reakcjami fizjologicznymi. Pozwoli to na ponowne odkrycie i wykorzystanie potencjałów danych nam w procesie ewolucji. a także na zwiększenie własnych możliwości w niemal każdej sytuacji.

W bestsellerze Co nas nie zabije Carney zanurzał się w lodowatej wodzie i uczył technik oddychania według metody opracowanej przez Wima Hofa. Dało mu to nieprawdopodobną wytrzymałość i przyniosło ulgę w cierpieniu spowodowanym uporczywym schorzeniem autoimmunologicznym. Tym razem Carney. podróżując po całym świecie. szuka ludzi. którzy rozumieją subtelny język reakcji ciała na otoczenie. Wszystko po to. by przekonać się. do czego jesteśmy naprawdę zdolni i co możemy osiągnąć w świecie pozbawionym typowych ludzkich ograniczeń.

Niesamowicie dobra lektura.

Wim Hof

Scott Carney porusza ważne tematy – stres. odporność oraz związek między fizycznością a duchowością – i po raz kolejny okazuje gotowość do pokonywania utartych schematów.

Brad Stulberg. autor bestsellera Peak Performance

Przygotuj się na intrygującą podróż do świata samodoskonalenia oraz sprawności fizycznej i psychicznej. o jaką byś się nie podejrzewał. Scott Carney po raz kolejny elegancko połączył dynamiczny styl i wciągające dziennikarstwo z lekkim w odbiorze podejściem edukacyjnym. by pomóc ci żyć lepiej i dłużej.

Ben Greenfield. autor bestsellera „New York Timesa” Beyond Training

W książce Klin Scott Carney pogłębia doświadczenia opisane w bestsellerze Co nas nie zabije. Na nowo bada granice własnych możliwości i nieustannie je przesuwa. Czasem niebezpiecznie daleko.

Tytułowy klin to przestrzeń pomiędzy bodźcem a reakcją ciała i umysłu. Jest tym. co może zainicjować w nas głębokie zmiany. Eksplorując przestrzeń pomiędzy znanym. a nieznanym. autor na własnej skórze doświadcza tego. co tajemnicze. pociągające i niezwykłe.

To NIE jest książka dla każdego. Wymaga dystansu i otwartości. Polecam ją wszystkim. których interesuje poznanie tego. co znajduje się na krańcu króliczej nory.

Marcin Osman. autor książki Sprzedawaj więcej

Kluczem do sukcesu w moich pierwszych zawodach World’s Toughest Mudder. o czym nie miałam wtedy pojęcia. był klin – zdolność oddzielenia logicznej ludzkiej reakcji („daj sobie spokój z tą bzdurą i zmykaj stąd”) od bodźca (doskwierający ból i ziąb lodowatej wody). Potrafiłam stworzyć pewien bufor między tym. co działo się wokół mnie. a tym. co działo się we mnie. Odbierałam płynące ze środowiska bodźce. lecz nadawałam im własne znaczenie. Dzięki temu byłam w stanie znaleźć szczęście w nieszczęściu. a w rezultacie kontynuować zmagania. gdy inni już się poddali. Nie jest to umiejętność wrodzona. dostępna tylko nielicznym. Każdy z nas posługuje się tą techniką – w jakimś zakresie. Ja używam klina nie tylko podczas wyścigów. ale też w każdej innej życiowej sytuacji. W ubiegłym roku nakleiłam na lustrze w łazience kartkę z napisem:

Jeśli sądzisz. że będziesz nieszczęśliwa. będziesz nieszczęśliwa.

Jeśli sądzisz. że będziesz cierpieć. będziesz cierpieć.

Jeśli powiesz sobie: ‚To jest zajebiste i nigdy wcześniej tak mocno nie czułam. że żyję’ – nie uwierzysz. ile radości i sensu będziesz mogła odnaleźć w dowolnej sytuacji.

Umysł jest wielki. Klin jest wielki. Naucz się używać ich mądrze. a nauczysz się żyć.

Amelia Boone. czterokrotna mistrzyni świata w biegach przeszkodowych

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9


ISBN

9788381953580: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/bestia-max-czornyj-196708u

Cena:


ISBN

9788380538177: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/chodz-za-mna-joanna-opiat-bojarska-195521u

Cena:


ISBN

9788365506375: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/podroz-w-trzech-smakach-layne-mosler-31106u

Cena:cross książki, włodzimierz kołos, andrzej zybertowicz książki, gentleman numer dziewięć, don miguel ruiz, eli, eli, byłam kochanką arabskich szejków pdf za darmo, ibuk libra pwr, piotr prokopiak, gra o tron ilustrowana, polska 1914, kundera nieśmiertelność, pilipiuk księżniczka, tamtą dziewczyną, bez serca willow winters, nie dla psa kiełbasa nie dla kota, alosza awdiejew książka…