The Great Gatsby

The Great Gatsby

Autor: Francis Scott Fitzgerald

Język angielski

Poziom B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? 

Mamy dla Ciebie idealne połączenie! 

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

POSZERZAJ SŁOWNICTWO – UTRWALAJ – UCZ SIĘ WYMOWY 

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści The Great Gatsby przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki. Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie :

Cena:


Kto odejdzie. już nie wróci

Autor: Shulem Deen

Shulem Deen dorastał w latach osiemdziesiątych w Nowym Jorku. jednak zamiast matematyki czy angielskiego uczył się praw obowiązujących w starożytnej Jerozolimie (wiedział na przykład. co zrobić. gdy byk zrani krowę. która wpadła do dołu w czasie modlitwy). Kiedy miał osiemnaście lat. ożenił się z dziewczyną. z którą przed ślubem rozmawiał zaledwie przez siedem minut. W wieku dwudziestu kilku lat był ojcem pięciorga dzieci. Dni spędzał na studiowaniu Talmudu i modlitwie. Nie oglądał telewizji. nie słuchał radia. nie czytał gazet. Od dzieciństwa słyszał. że nie należy zadawać pytań. bo to niebezpieczne. W jego przypadku okazało się to prawdą.

W chwili gdy postawił sobie po raz pierwszy pytanie o sens surowych ortodoksyjnych zasad. wkroczył na trudną ścieżkę. która po latach doprowadziła go do porzucenia świata chasydów. Odchodzenie bolało dwukrotnie. Pierwszy raz. kiedy uświadomił sobie. że już nie wierzy w prawdy. na których zbudował całe życie. Drugi – gdy w końcu opuścił swoją społeczność i musiał odnaleźć się w świecie. którego nie znał i nie rozumiał. zmierzyć się z samotnością i odrzuceniem.

Deen barwnie i szczegółowo opisuje świat skwerczyków – jednego z najbardziej ortodoksyjnych odłamów chasydów. Ale jego książka to przede wszystkim głęboko humanistyczna refleksja nad istotą wiary oraz niezbywalnym prawem do wolności i poszukiwania własnej drogi.

„Deen ma dość skromne życzenia – jak pisze. wszystko. czego pragnie. to świat. w którym nie musiałby kłamać ani się ukrywać. Ale to. czego trzeba. żeby się te życzenia ziściły. pokazuje. jaką władzę może mieć religia.” „The Boston Globe”

„Przejmująca opowieść o tym. jak Deen stara się pogodzić swoją tożsamość i miłość do rodziny z utratą wiary w Boga. Jest to zarazem opowieść o wielkiej odwadze. jak i nadziei. które kierują autorem. gdy po raz pierwszy stara się żyć otwarcie i bez strachu.” „Publishers Weekly”

„W przeddzień swojego ślubu osiemnastoletni Shulem Deen wie. jak zabić wołu w starożytnej Świątyni Jerozolimskiej. ale ma mniejsze niż większość siedmiolatków pojęcie o seksie. filmach. technologii i literaturze – o świecie. który leży zaledwie kilka kilometrów od niego. Wśród chasydów ze Skwyry kto odchodzi. już nie wraca. ale pisząc te wspomnienia. Deen powrócił i zabrał z sobą nas. swoich czytelników. To bolesna i ważna książka o konsekwencjach bycia wiernym sobie. A także opowieść o świecie i społeczności. którą niewielu z nas zna.” Joshua Henkin

„Opowieść Deena o „znikającej niewinności” przemówi do każdego. kto kiedykolwiek borykał się z wątpliwościami i marzeniami nieakceptowanymi lub potępianymi przez rodzinę i społeczność. Deen to przenikliwy pisarz. którego żal jest głęboki jak w psalmowa lamentacja.” „Star Tribune”

„Choć w tej książce jest tyle bólu i tragizmu. Deen uczciwie i szczerze opisuje wspólnotę. którą porzucił. równocześnie krytycznie analizując własną drogę. […] Niektóre piękne zdania w tej znakomicie napisanej książce mówią o żałobie po tym. co było albo mogłoby być.” „Chicago Tribune”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 24.41


Odwaga jest kobietą

Autor: Marta Szarejko

Jak wygląda odwaga? Na co trzeba się zdobyć. by swoje działanie nazwać aktem odwagi? Do czego się posunąć? Jakie granice przekroczyć? Jakie tabu złamać? Trzynaście odważnych reportażystek opisało historie odważnych kobiet – pozbawione sensacji. a trzymające w napięciu do ostatniego zdania. Opowiedziały o sprawach powszednich. pozornie zwyczajnych w zaskakujący sposób. No bo jak opisać kobietę. która od lat szuka ciała swojej córki? Albo ultrakatoliczkę. która wychodzi za ortodoksyjnego muzułmanina? A lesbijkę. która żyje w szczęśliwym związku. ale w nieszczęśliwym miejscu? Lub kobietę przez lata dręczoną fizycznie i psychicznie przez swoją matkę. którą w końcu zabija w afekcie? Każdą z bohaterek cechuje nieprzeciętna odwaga. czasem wrodzona. częściej pochodząca nie wiadomo skąd. która pojawia się. gdy muszą stawić czoła losowi. mężowi. wspomnieniom. rodzinie… Tak. odwaga jest kobietą. Marta Szarejko. reportażystka. laureatka Konkursu Stypendialnego „Fundacji Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. zaprosiła do współpracy autorki związane m.in. z „Gazetą Wyborczą”. „Polityką” i innymi polskimi mediami. by zrealizować razem ambitny projekt: poszukać odważnych Polek i pokazać. gdzie i kiedy wykazują się odwagą. skąd czerpią siłę. po czym je poznać. Dzięki temu powstały mocne. zapadające w pamięć reportaże.

Wydawnictwo: PWN

Cena: 44.9


ISBN

9788381291149: Wydawnictwo

Format

36.99: https://woblink.com/ebook/nikt-nie-idzie-jakub-malecki-137436u

Cena:severski nowa książka, jarosław rybski, michal oginski, książka fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, budownictwo drogowe w zarysie pdf, umarły las, metaekonomia, antybrat pdf chomikuj, boski lekarz pdf, anatomia czynnościowa ośrodkowego układu nerwowego, amerykański brud, katarzyna gadomska, biografia raka, cykl życia produktu turystycznego, erich daniken…