Utopia dla realistów. Jak zbudować idealny świat

Utopia dla realistów. Jak zbudować idealny świat

Autor: Rutger Bregman

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Piętnastogodzinny dzień pracy. Otwarte granice. Czy nie brzmi to zbyt pięknie. aby było prawdziwe? Jeden z czołowych młodych europejskich myślicieli pokazuje. w jaki sposób można stworzyć idealny świat.

Utopia dla realistów to jedna z niewielu książek. które poddają w wątpliwość nasze poglądy na przyszłość. Bregman zabiera nas w podróż historyczną – począwszy od pewnego kanadyjskiego miasta. któremu niegdyś udało się niemal całkowicie zwalczyć ubóstwo. po nieudaną próbę wprowadzenia przez Richarda Nixona bezwarunkowego dochodu podstawowego dla milionów Amerykanów – i omijając tradycyjne podziały na to. co prawicowe i lewicowe. postuluje idee. których czas właśnie nadszedł.

Każdy kamień milowy postępu cywilizacyjnego. od końca niewolnictwa do początków demokracji. był niegdyś uznawany za utopijną fantazję. Książka Bregmana. prowokująca i wciągająca zarazem. udowadnia. że nowe utopie. takie jak wyeliminowanie ubóstwa oraz wprowadzenie piętnastogodzinnego tygodnia pracy. mogą jeszcze za naszego życia stać się rzeczywistością. To. że coś jest nierealistyczne albo nieracjonalne. może w istocie uczynić niemożliwe nieuniknionym – i jest to jedyny sposób. aby zbudować idealny świat.

„Genialna. wszechstronna. prawdziwie pouczająca i łatwa w odbiorze. Obowiązkowa lektura dla wszystkich. którym leżą na sercu bolączki współczesnego społeczeństwa i którzy pragną wnieść swój wkład w jego naprawę”.

Zygmunt Bauman. jeden z najwybitniejszych teoretyków społecznych

„Jeśli nużą was banalne debaty i powtarzane od lat wyświechtane prawicowo-lewicowe frazesy. spodobają wam się odważne tezy. świeże idee. barwny język i poparta dowodami argumentacja autora Utopii dla realistów”.

Steven Pinker. profesor psychologii na Uniwersytecie Harvarda oraz autor ksiażek The Blank Slate i The Better Angels of Our Nature

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Spotkanie nad morzem

Autor: Jadwiga Korczakowska

Samolubna. wiecznie niezadowolona jedynaczka – dziewięcioletnia Danusia – spędza wakacje nad morzem. gdzie poznaje niewidomą dziewczynkę. Pod wpływam znajomości z nią zmienia swój stosunek do otoczenia. Elza natomiast zyskuje przyjaźń i nadzieję na odmianę życia. a może nawet… wyleczenie? Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 13.9


Rozdarte serce

Autor: Scarlett Cole

Tatuażysta Brody „Cujo” Matthews nie lubi komplikacji ani w życiu. ani w miłości. Porzucony w dzieciństwie przez matkę. omija szerokim łukiem kobiety. które potencjalnie mogą stać się przyczyną problemów. Udaje mu się to aż do chwili. kiedy poznaje Dreę – przyjaciółkę dziewczyny jego najlepszego kumpla. Drea jest piękna. ale zmęczona życiem; opiekuje się chorą matką. haruje na dwóch etatach. marzy o spokoju i choć chwili wytchnienia. Ich spotkanie. jak zetknięcie plusa z plusem lub minusa z minusem. wywołuje krótkie spięcie. które sprowadza im na głowy wszystko to. czego za wszelką cenę chcieliby uniknąć: zamieszanie. niepewność. chaos – ale także gorącą miłość.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 25.52dwunaste nie myśl że uciekniesz, kazimierz iii wielki żony, ułańska szarża, turbulence whitney g pdf, rynek pracy w polsce pdf, jennifer taylor, orzeł lechistanu, kapelusz pani wrony audiobook, kwiaty na poddaszu, książki o mitologii greckiej, psychologia zła, remigiusz mróz frost, ballada o więzieniu w reading, mroczne materie pullman, rafał matyja wyjście awaryjne, najmniejsza dziewczynka świata, parafrazy angielski ćwiczenia, ewa felińska, nienawidzę cię nie odchodź pdf, owidiusz przemiany, ćwiczenia z fonetyki, wichrowe wzgórza pdf…