Tamara Łempicka

Tamara Łempicka

Autor: Claridge Laura

Jedna z najwyrazistszych malarek dwudziestego wieku. I zarazem jedna z najbardziej przemilczanych.

Tamara Łempicka. płacąc ciałem za wolność swoją i męża. uciekła przed rewolucją październikową do Paryża. Tam zaczęła malować wyidealizowane portrety i akty o lekko kubistycznych formach i nasyconych barwach – dziś najbardziej znane w jej twórczości. Jednocześnie prowadziła bardzo aktywne życie towarzyskie. wdając się w liczne romanse zarówno z mężczyznami. jak i kobietami. Pod koniec lat trzydziestych znów uciekła. tym razem do Ameryki. gdzie olśniła bogaczy talentem i temperamentem. Krytycy z czasem jednak zaczęli zdecydowanie więcej uwagi poświęcać ekscesom jej prywatnego życia niż twórczości. a ona ­– pochłonięta tworzeniem własnej legendy – zrezygnowała z wystawiania swoic

22.49: https://woblink.com/ebook/bylem-zalosnym-dupkiem-czyli-jak-zyc-z-sensem-john-kim-148374u

Cena:


Lektyny – toksyny ukryte w popularnych warzywach i owocach

Autor: Schaufler Miriam

Rośliny nas nie lubią! Jeśli żyłeś w przekonaniu. że jest inaczej. to pora otworzyć oczy. Aby zapewnić sobie przeżycie mają do dyspozycji bogaty arsenał broni biologicznych. Wśród nich jedną z najgroźniejszych są lektyny. toksyczne białka. które chronią je przed drapieżnikami. Dzięki tej książce dowiesz się. w których popularnych warzywach i owocach występują. poznasz całe spektrum dolegliwości. jakie wywołują. a także nauczysz się technik eliminowania ich z ulubionych jarzyn. Autorzy odpowiadają również na pytanie czy w produktach ekologicznych jest mniej lektyn oraz czy odżywianie zgodne z grupą krwi uchroni Cię przed niebezpieczeństwem związanym z ich spożywaniem. Lektyny – niebezpieczna broń roślin!

Wydawnictwo: Stu

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/151878/epub

1:

:

Cena:


Kancelaria

Autor: Helen Phillips

Napisana z błyskotliwością Italo Calvino i czułością José Saramago ta krótka powieść-baśń jest piękna. pełna humoru. a zarazem smutna i przerażająca. Cudowna!

Ursula Le Guin

Josephine i Joseph uciekają z głębokiej prowincji. aby szukać szczęścia w wielkim mieście. Tam jednak życie okazuje się niewiele lepsze. Josephine zatrudnia się w iście kafkowskim biurze. Zamknięta w odosobnionej klitce w posępnym. betonowym gmachu ma tylko jedno zadanie: wprowadzać do bazy danych imiona. nazwiska i datę. Zawsze tę samą. Jutrzejszą…

Mieszanka kryminału. science fiction. romansu. baśni oraz satyry. Z bolesną precyzją ukazuje bezwzględne realia dzisiejszego świata pracy. a równocześnie umacnia wiarę w nasze człowieczeństwo.

‚Huffington Post’

Oryginalna i wciągająca. Phillips jest bystrą i inteligentną obserwatorką o przewrotnym poczuciu humoru i lekkim. pewnym piórze. Książka zapiera dech i zachwyca.

‚New York Times’

Przejmująca i nieco upiorna. Nie można się od niej oderwać.

‚L.A. Times’

Klimatyczna… klaustrofobiczna… zaskakująca.

‚Financial Times’

Książka ta stawia niełatwe pytania o pracę. życie. miłość i władzę; przede wszystkim zaś o to. co nazywamy naszą egzystencją.

‚New Republic’

Język Phillips jest precyzyjny. stylowy i zabawny. Jej wyczucie czasu – perfekcyjne. Zgłębiając tajemnice małżeństwa. przypadku. wolności i losu. zmusza do najwyższej uwagi.

‚The Atlantic’

Mrozi krew w żyłach… Nie sposób się od niej oderwać.

‚Chicago Tribune’

Idealna lektura dla tych. którzy nie lubią wydeptanych ścieżek. Wciąga i zapewnia znakomitą rozrywkę.

‚The Riverside Way’

Przykuwa uwagę. Ma w sobie coś z thrillera. Tajemnica powodzenia tej książki tkwi w tym. że stawia przed czytelnikiem niełatwe pytania.

‚The New York Times Book Review’

Helen Phillips to jedna z najciekawszych pisarek młodego pokolenia. Zazdroszczę tym. którzy po raz pierwszy odkrywają jej prozę.

Jenny Offill. powieściopisarka

Helen Phillips jest laureatką nagród Fundacji Rona Jaffe. Italo Calvino oraz wielu innych. ‚Kancelaria’ spotkała się z niezwykle przychylnym przyjęciem. a debiutancki zbiór opowiadań ‚And Yet They Were Happy’ przykuł uwagę jury The Story Prize. Jej opowiadania opublikowano w czasopismach literackich. m.in. ‚Tin House’. ‚Electric Litterature’. ‚Slice’. ‚BOMB’ i ‚PEN America’. Prowadzi warsztaty z twórczego pisania w Brooklyn College. Mieszka w Brooklynie wraz z mężem i dwójką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


ISBN

9788381682084: Wydawnictwo

Format

34.3: https://woblink.com/ebook/slonce-swiatlo-ktore-leczy-pdf-andreas-moritz-151880u

Cena:byłem gangsterem grek, unia europejska książki pdf, nie mój dług doci, invizimals 6, e libra, mag com pl, jak zostałem milionerem, katarzyna michalak drań, komuda jaksa, gosta berling, najlepsze serie fantasy, błękitna pustynia, arduino dla dzieci pdf, candace camp, michaił sałtykow-szczedrin, fiodor dostojewski biesy, ostatnia szansa samantha young pdf…