Determinanty zachowań transportowych mieszkańców Łodzi

Determinanty zachowań transportowych mieszkańców Łodzi

Autor: Szymon Wójcik

Zatłoczenie transportowe. zanieczyszczenie powietrza oraz emisja hałasu należą do szczególnie uporczywych efektów zewnętrznych rosnącej motoryzacji i stanowią najbardziej aktualne wyzwania dla miejskiej polityki transportowej. Problemy te są szczególnie widoczne w dużych aglomeracjach. w których historyczne uwarunkowania architektoniczne utrudniają procesy infrastrukturalnego usprawniania systemu transportowego. Jedynym skutecznym rozwiązaniem może być wpływanie na codzienne zachowania mieszkańców miast skłaniające ich do rezygnacji z samochodu na rzecz bardziej ekologicznych środków transportu._x000D_ Głównym celem monografii było określenie czynników wpływających na wybory środka lokomocji używanego w codziennych podróżach przez mieszkańców Łodzi. Naukowe rozpoznanie przyczyn tych decyzji przeprowadzono na podstawie mikroekonometrycznych modeli wyborów dyskretnych. W książce wykorzystano dane z badań socjologicznych do określenia determinant zachowań transportowych. Uwzględniono więc bardzo szeroki zestaw zmiennych mogących wpływać na decyzje transportowe łodzian. niespotykany dotąd w innych badaniach tego typu._x000D_ W publikacji przeanalizowano literaturę dotyczącą modelowania determinant zachowań transportowych. omówiono i uzasadniono przypadek Łodzi jako interesującego naukowo miasta poprzemysłowego. Przedstawiono wyniki badań z wykorzystaniem kilku rodzajów modeli dyskretnego wyboru oraz wnioski. które mogą zainteresować zarówno badaczy tematu. jak i decydentów szukających sposobów na usprawnienie miejskiej polityki transportowej.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 21.45


Kraina Zeszłorocznych Choinek

Autor: Joanna Szarańska

Autorka bestsellerowej serii „Cztery Płatki Śniegu” zaprasza w kolejną podróż do świata pełnego zimowej magii!

W pewien listopadowy poranek w urokliwym miasteczku swoje podwoje otwiera sklepik ze świątecznymi dekoracjami o intrygującej nazwie Kraina Zeszłorocznych Choinek. Sklep jest wyjątkowy; nie ma w nim dwóch takich samych ozdób. nie ma też cen. Jego wnętrze wypełnia atmosfera ciepła i miłości. a każdy z klientów znajduje w nim nie tylko idealną choinkową dekorację. bombkę czy aniołka. ale coś jeszcze… To właśnie tutaj splatają się drogi i losy mieszkańców miasteczka oraz przyjezdnych. Powracają wspomnienia dawnych uczuć i strat. nawiązują się nowe miłości i przyjaźnie. 

Czy wszystkie relacje uda się naprawić przed wigilijnym wieczorem? Skąd wzięła s

:

Cena:


Biotechnologia drobnoustrojów w laboratorium i w praktyce

Autor:

Biotechnologia. w tym biotechnologia drobnoustrojów. jest nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się obszarem wiedzy. integrującym osiągnięcia wielu dyscyplin naukowych z ich zastosowaniem w praktyce. w różnych obszarach działalności człowieka. Prezentowana publikacja odzwierciedla te relacje. Impulsem do przygotowana tej pozycji wydawniczej były przede wszystkim dwie książki opracowane uprzednio pod redakcją naukową Jerzego Długońskiego: Biotechnologia mikrobiologiczna. Ćwiczenia i pracownie specjalistyczne (Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. 1997) oraz Microbial Biodegradation: From Omics to Function and Application (Caister Academic Press. 2016)._x000D_ Oprócz zagadnień stanowiących podstawę biotechnologii drobnoustrojów. takich jak metody pozyskiwania i hodowli mikroorganizmów czy zastosowanie ich w przemyśle i ochronie środowiska. uwzględniono nowoczesne techniki analityczne określane ogólnym skrótem „omics”. a także techniki cyfrowe wykorzystywane do rejestrowania niekorzystnych zmian zachodzących w środowisku. w tym będących skutkiem szkodliwej działalności bakterii i grzybów. Dołączono też kolorowy atlas (rozdział 8) zawierający zdjęcia makroskopowe i mikroskopowe grzybów omawianych w poszczególnych rozdziałach._x000D_ Podręcznik został przygotowany z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia naukowego i dydaktycznego autorów. prowadzących zajęcia na różnych kierunkach i specjalnościach nauk przyrodniczych. Zaowocowało to interdyscyplinarnym charakterem publikacji i pozwala sądzić. że będzie ona przydatna nie tylko doktorantom i studentom kierunków biotechnologia i mikrobiologia. lecz także ochrona środowiska. biotechnologie ekologiczne. ekomiasto. biomonitoring. rewitalizacja miast. jak również wszystkim zainteresowanym możliwością zastosowania najnowszych osiągnięć tych obszarów nauki w praktyce.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 24.95mocka, e-booki, perwersyjna milosc laurelin pdf, angielski u lekarza, przedwiośnie bohaterowie krótko, christina lauren szalona noc pdf, lee carroll, umysł ponad nastrojem. zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia, ania z zielonego wzgórza 1, piotr gajdziński, kantor pestka, spiewajcie pl, kroniki rosewood, darmowy ebook, w dolinie muminków, malwina anna szafrańska pdf, iniekcja podskórna skrót, s. bruna od maryi, jej ciało i inne strony…