Nie ma

Nie ma

Autor: Mariusz Szczygieł

Mariusz Szczygieł – laureat Europejskiej Nagrody Literackiej i Dziennikarz Roku 2013 – opowiada prawdzie historie o nie ma. Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma właściwego koloru. Nie ma komisji. Nie ma grobu. Nie ma siostry. Nie ma klamek. Nie ma niebieskich tulipanów. Nie ma nie ma.

 

Rozmówcami Szczygła są ludzie z różnych światów: czeska poetka. ukraiński żołnierz. polska księgowa. albański malarz. izraelska pisarka. a także jego ojciec. z którym autor wybiera się ostatni raz w życiu do Pragi. Nad książką unosi się rada. którą dała autorowi Hanna Krall: „Wszystko musi mieć swoją formę. swój rytm. panie Mariuszu. Zwłaszcza nieobecność”.

Wy: https://woblink.com/ebook/seans-w-domu-egipskim-maryla-szymiczkowa-jacek-dehnel-piotr-tarczynski-127340u

Cena: Jacek Dehnel


1

:

:

Cena:


:

:

Cena:


Drzazga

Autor: Mirosław Tryczyk

Mirosław Tryczyk odkrył. że jego dziadek. ten sam. któremu uwielbiał siadać na kolanach. uwikłany był w zbrodnie na niewinnych osobach. Jak się uporać z taką prawdą?

Autor rusza w Polskę śladem osób sobie podobnych. Które odkryły grzechy przodków i szukają języka. by o nich opowiedzieć. Trudno przyznać się do tego. że nie radzimy sobie z prawdą o naszej historii. o naszych najbliższych. Jak kochać tych. którzy zabijali?

To książka o ludziach. którzy mają odwagę pamiętać i nie chcą już milczeć. Bo wyparte poczucie winy jest jak drzazga. która jątrzy ranę.

Tryczyk przyznaje. że członkowie jego rodziny uwikłani byli w mordy na Żydach. Zrywając w ten sposób z przyjętym w Polsce decorum. ustanawia niespotykany w naszym piśmiennictwie standard szczerości. umożliwiają

:

Cena:


Moja mroczna Vanesso

Autor: Kate Elizabeth Russell

Genialna i oszałamiająca. Książka. którą musi przeczytać każdy.

Gillian Flynn. autorka „Zaginionej dziewczyny”

Podporządkowała swój świat tylko jemu. A on totalnie nią zawładnął. On – czterdziestodwuletni intrygujący nauczyciel literatury.

Nie była jedyną dziewczyną w jego życiu. Inne. już jako dorosłe kobiety. szukają sprawiedliwości. bo zrozumiały. że zostały skrzywdzone. Oczekują. że Vanessa będzie z nimi solidarna. A ona nie może tego zrobić. bo dla niej był dobry. Przecież to ją wybrał. Sama tego chciała. Wierzyła. że to miłość. Ale czy na pewno?

Zmuszona po latach do zdefiniowania na nowo dawnej relacji Vanessa miota się między przeszłością a teraźniejszością. Musi zdecydować: czy był to związ

:

Cena:


Pierwsze wesele

Autor: Karolina Wilczyńska

Tosia Stecka pracuje w korporacji i twierdzi. że życie singielki bardzo jej odpowiada. Jednak wszystko się zmienia. gdy w firmie pojawia się nowy dyrektor. Oskar Wierzbicki szturmem zdobywa serce Tosi i oświadcza się. Czas zacząć przygotowania do ślubu. Biała suknia z welonem. wielkie przyjęcie i obrączki – czy nie o tym marzy skrycie większość dziewcząt?

Tymczasem siostra Tosi. Łucja. ma zupełnie inne zdanie i z rezerwą przyjmuje te ślubne plany. Może jej przeczucia okażą się trafne? Czym zaskoczy narzeczoną Oskar i jaką tajemnicę ukrywają ojciec sióstr i ciocia Hania? Czy Tosia wkroczy na nową drogę życia?

Czeka Cię wiele wzruszeń. będą łzy szczęścia. zabawne momenty. rodzinne tajemnice. nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenia. Nie

15.35: https://woblink.com/ebook/zanim-nadejdzie-jutro-tom-1-podroz-do-krainy-umarlych-joanna-jax-136134u

Cena:mity dla dzieci, mock po polsku, janusz szczepański, gra o tron rr martin, hobbit tematy wypracowań, joanna podgorska, maciej karwowski, dom soli i łez, robert menasse, waldemar łazuga, kryminał bestseller, age of wonders 3 poradnik, artur kalicki, wielicki książka, ale wtopa, służące kathryn stockett, filozofia religii kontrowersje, ziemiański virion, hormony książka…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin