Gieśki. Księga przygód

Gieśki. Księga przygód

Autor: Katarzyna Kielecka

Czy chodząc do zwykłej podstawówki. można przeżyć niecodzienne przygody? Oczywiście! Wystarczy być Gieśkiem – pełnym humoru. nieco zuchwałym. odważnym i psotnym dziewięciolatkiem z klasy III G.

Krzysiek. Czesiek i Misiek wplątują się w kolejne awantury. walczą z porywaczem. polują na czarownice. wywołują duchy. zastawiają zasadzki i snują filozoficzne rozważania o sensie życia. Wciąż wystawiają na próbę cierpliwość rodziców i ulubionej nauczycielki. a przy tym docinają sobie i kłócą się zawzięcie. Mimo to każdy wie. że w sprawach ważnych można na nich polegać. bo doskonale rozumieją. czym jest lojalność i co w życiu liczy się najbardziej.

Zajrzyj do świata Gieśków. Tam zawsze się wiele dzieje. jest mnóstwo śmiechu. świetna zabawa. a ponadto znajdziesz w nim przepis n

:

Cena:


ISBN

: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook_czasopisma/miesiecznik-znak-nr-774-autor-zbiorowy-176859

Cena:


Nowa wspaniała przyszłość

Autor: Paweł Lisicki

Lektura tekstów Pawła Lisickiego zmusza czytelnika do głębokiej refleksji. Autor dokonuje w nich rozrachunku ze współczesnymi trendami politycznymi i społecznymi. które mamy okazję obserwować. Pisze między innymi o tym. jakie miejsce w Polsce może zająć LGBT i feministyczne ruchy oraz jakie są plany wyeliminowania obecności Kościoła z przestrzeni społecznej. Podejmuje też próbę oceny i odnalezienia się w zastanej rzeczywistości. Ponadto porusza ważne dla każdego człowieka kwestie duchowe i moralne. wiążące się z koniecznością podejmowania codziennych wyborów i decyzji.

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 24.9


Testament Prometeusza

Autor: Paweł Kowal

TESTAMENT PROMETEUSZA jest poświęcony kształtowaniu się polskiej polityki wschodniej w okresie transformacji oraz wyjaśnieniu jej genezy. Nowa polityka uformowała się w czasie wielkiej zmiany 1989–1991. gdy jeden porządek międzynarodowy został w ciągu kilku lat zastąpiony innym. Autor analizuje te procesy w oparciu o wiele nieznanych wcześniej badaczom dokumentów. przeprowadzone przez siebie ankiety eksperckie i wywiady. Pokazuje zależności pomiędzy polską polityką wschodnią a trendami światowymi i podejściem Jana Pawła II. Prezentuje rolę w kształtowaniu polskiej polityki wschodniej kluczowych polityków epoki. między innymi Krzysztofa Skubiszewskiego. Tadeusza Mazowieckiego. Bronisław Geremka. Zbigniewa Brzezińskiego; wiele uwagi poświęca funkcjonowaniu polskiej dyplomacji w okresie przełomu. Czytel

19.9: https://woblink.com/ebook/urodzinowy-prezent-dla-hitlera-piotr-jan-nasiolkowski-177588u

Cena:


Pod platanem

Autor: Mieczysław Ślesicki

Literacki opis upadku jednostki i społeczeństwa. Uniwersalny charakter powieści skłania do głębokich refleksji. Każda epoka tworzy własne dekoracje – symbole iluzorycznej rzeczywistości. Człowiek gubi się wśród sztucznych rekwizytów. imitujących prawdziwe wartości i uczucia. Czy opłaca się podejmować trud poszukiwania autentyczności i prawdy? Czy jest ona potrzebna do istnienia?

„Zło bierze się chyba z tego – z tego zapomnienia. że nic nie jest trwałe. wieczne. a najbardziej nasz los. nasze życie. Dlatego stała z boku. I bliżej jej było do tych pogardzanych. poniżanych – bo poniżenie. pogarda jest jedna. dla wszystkich – łączy we wspólnym cierpieniu. A ona umiała cierpieć i rozumiała ból innych.”

 

Publikacja wydana z okazji 25-lecia pracy twórczej

24.9: https://woblink.com/ebook/kto-umrze-zobaczy-czysciec-i-raj-ks-dolindo-ruotolo-177182u

Cena:


ISBN

9788381477116: Wydawnictwo

Format

36: https://woblink.com/ebook/kolysanka-elzbieta-wardeszkiewicz-177530u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/177377/epub

1:

:

Cena:angela bajorek, inny świat audiobook, hegemonia kulturowa, wo blog, klinimetria, elżbieta hornowska, polska scena, miłosz brzeziński książki, geometria różniczkowa pdf, hanna krall zdążyć przed panem bogiem pdf, farmakologia po prostu pdf, muza historii krzyżówka, pan lodowego ogrodu tom 3 audiobook…