Nowy prawicowy radykalizm

Nowy prawicowy radykalizm

Autor: Theodor W. Adorno

Jaka jest przyszłość prawicowego radykalizmu? To źle postawione pytanie – stwierdza Adorno. Brzmi tak. jakbyśmy rozmawiali o pogodzie lub zbliżającym się tornado. Czuć w nim rezygnację. To. jaka będzie przyszłość. zależy w ostatecznej instancji od nas – to na nas spoczywa odpowiedzialność.

Adorno wygłosił swój wykład 20 lat po zakończeniu II wojny światowej. Ekstremistyczna prawica zaczęła się wówczas odradzać. Okazało się. że faszyzm nie znika: zainfekował Europę w latach 30.. pojawił się na horyzoncie w latach 60. i dziś znów zaczyna nam zagrażać. Można jednak stawić mu opór. Nowy prawicowy radykalizm dostarcza dawkę nadziei.

Ten tekst ma 50 lat. ale przeczytasz go z zapartym tchem – jest przerażająco aktualny. To otrzeźwiająca lekcja histo

28.5: https://woblink.com/ebook/mroczna-wieza-i-roland-wyd-filmowe-stephen-king-andrzej-szulc-30997u

Cena:


November 9

Autor: Colleen Hoover

9 listopada to data. która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie. drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić. to wzajemna fascynacja jest na tyle silna. że nie może pokonać jej ani czas. ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna się kolejny rozdział historii – tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści. szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką. bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej. w którą wierzy Fallon…

Nowa książka Colleen Hoover to opowieść o młodym pisarzu. jego niezwykłej muzie i przeznaczeniu. które ukrywa między wierszami coś więcej niż miłość.

Kolejnej ws

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 28sztuka bycia i obycia, pwn książki, hanusik, richard rohr, raport witolda pileckiego, ludzie bezdomni epoka, www.publio.pl, słodka nadzieja, summoner zaklinacz tom 4, klasztor książka, życie, piękna katastrofa, bez znieczulenia, raj utracony john milton, aplikacja boomerang, najlepsze ksiazki wojenne, wyprawa na biegun gra, wojny rzymu, dziewczynka która wypiła księżyc pdf, fizjologia roślin kopcewicz, farmacja stosowana sznitowska, dom wschodzącego słońca książka…