Co nam zostało

Co nam zostało

Autor: Shilpi Somaya Gowda

Przejmującą powieść o rodzinie. której członkowie wskutek życiowej tragedii oddalają się od siebie. a potem na powrót jednoczą.


Autorka międzynarodowych bestsellerów ‚Sekretna córka’ oraz ‚Ukochany syn’ oddaje teraz w nasze ręce przejmującą powieść o rodzinie. której członkowie wskutek życiowej tragedii oddalają się od siebie. a potem na powrót jednoczą.
Rodzina Olandrów uosabia współczesny amerykański sen. Jaya – wykształcona córka hinduskiego dyplomaty. oraz Keith – pochodzący z Filadelfii ambitny bankier. poznają się w londyńskim pubie w 1988 roku. a po ślubie zamieszkują w pięknym domu w Kalifornii. Ich związek opiera się na wspólnych wartościach oraz miłości do dwójki dzieci – nieco niepokornej nastolatki Kariny oraz młodszego syna. Prema. który jest w ich domu prawdziwym promykiem słońca.
Jednak miłość i dostatek nie są w stanie uchronić ich przed niespodziewaną tragedią. która poważnie narusza niestabilne – jak się okazuje – fundamenty ich życia rodzinnego. Wszystko to. co zdawało się trwałe. w jednej chwili kruszy się. Jaya szuka pocieszenia w duchowości. Keith stawia na wielką karierę. Karina stara się patrzeć wyłącznie przed siebie. marząc. o niezależności. Wszystkim tym rozpaczliwym próbom zmierzenia się z życiem w obliczu tragedii przygląda się Prem – kompletnie bezradny wobec rozpadu niegdyś tak silnych więzi.
‚Co nam zostało’ to portret czterech osób. które starają się zrozumieć. co to znaczy być rodziną. i próbują przejść od bolesnej przeszłości do napawającego nadzieją jutra. Głęboko wzrusza refleksja nad tym. jak usilnie poszukujemy naszego miejsca – w małżeństwie. rodzinie. społeczności. a przede wszystkim w sobie samych.

Zachwycająca! I jakże prawdziwa…
Emma Donoghue. autorka bestsellerów ‚Cud i Pokój’

‚Co nam zostało’ to powieść o dzieciach i rodzicach. małżeństwie. miłości. rasie i kulturze. ale przede wszystkim o odnajdowaniu nadziei po czasie mroku. Shilpi Somaya Gowda potrafi z głębokim współczuciem snuć frapującą opowieść.
Jean Kwok. autorka ‚Girl in Translation’

Shilpi Somaya Gowda urodziła się i wychowała w Toronto. Podczas studiów pracowała jako wolontariuszka w hinduskim sierocińcu. co zainspirowało ją do napisania pierwszej powieści ‚Sekretna córka’. wydanej w 2010 r. Książka znalazła się na liście bestsellerów ‚New York Timesa’ i została przetłumaczona na 30 języków.
Jej druga powieść Ukochany syn również wylądowała na listach bestsellerów w wielu krajach. Otrzymała m.in. francuską nagrodę literacką Prix des Lycéens Folio. Książki Gowdy sprzedały się w przeszło dwóch milionów egzemplarzy.

Autorka ma dyplom MBA Uniwersytetu Stanforda oraz licencjat z ekonomii Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill. Była członkinią Rady Doradczej Funduszu Obrony Dzieci; patronuje też organizacji Childhaven International. Wraz z mężem i dziećmi mieszka w Kalifornii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Plotkara: Prequel 1: Jak to się zaczęło

Autor: Cecily von Ziegesar

Pierwsza część prequelu serii ‚Plotkara’.

Serena van der Woodsen. Nate Archibald i Blair Waldorf są przyjaciółmi. Ich relacja zaczyna jednak nabierać innego charakteru – Nate staje się obiektem zainteresowania obydwu dziewczyn. sam także nie jest obojętny na ich względy. Serena nie mówi przyjaciołom. że niebawem będzie musiała wyjechać do szkoły z internatem. W towarzystwie nastolatków pojawiają się ich szkolni znajomi. a wśród nich zainteresowana fotografią Vanessa oraz zakochany w Serenie Dan.

Prequel historii o perypetiach bogatej młodzieży z Nowego Jorku relacjonuje tajemnicza osoba o pseudonimie „Plotkara’.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 19.99


Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945

Autor: Sylwia Winnik

Gdy pierwsza gwiazdka oznacza nadzieję

Święta w czasie wojny na zawsze zapadają w pamięć. Cudem zdobyte jedzenie. tekturowa choinka w kącie celi i wspólnie odśpiewane „Bóg się rodzi” na tyłach baraku były szczytem odwagi. Ale tak spędzone Boże Narodzenie stawało się też namiastką domu. iskierką nadziei. że kiedyś jeszcze spędzi się je z bliskimi.

Sylwia Winnik sięga po nie znane dotąd świąteczne wspomnienia świadków historii. Inspiracją była dla niej opowieść rodzinna – wspomnienia prababci o Bożym Narodzeniu obchodzonym tuż po wojnie. W skromnych warunkach. ale w niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze. Prababcia Emilia w czasie wojny ledwie uniknęła wywiezienia do Auschwitz. Te święta były więc dla niej prawdziwym cudem.

„Moc truc

:

Cena:


ISBN

9788380431393: Wydawnictwo

Format

17.9: https://woblink.com/ebook/soszka-karpinska-morek-ewelina-201168u

Cena:


Wybrane mity greckie

Autor: Tamara Michałowska

Mity greckie należą do ścisłego kanonu literatury światowej. W Wybranych mitach greckich zostało zebranych osiemnaście najlepiej utrwalonych w dziejowej pamięci i najważniejszych do poznania mitów: Mit o powstaniu świata. Prometeusz. Puszka Pandory. Syzyf. Demeter i Kora. Dedal i Ikar. Herakles. Tezeusz i Ariadna. Orfeusz i Eurydyka. Deukalion i Pyrra. Atalanda i złote jabłka. Meduza. Andromeda. Złote runo. Jazon i Agronauci. Pelops i Hippodamia. Antygona oraz Król Midas.

Narracja i prezentacja mitów zostały specjalnie opracowane z myślą o uczniach szkoły podstawowej. Mity opowiedziane są oszczędnym stylem. klarownym językiem. w sposób. który pozwoli rozpalić w młodym czytelniku zainteresowanie pięknem i mądrością płynącą z ponadczasowych utworów. Mity zostały zło

29.99: https://woblink.com/ebook/-portal-randkowy-michal-wysocki-marcin-201085u

Cena:florian plit, zew boethiah, moda polska warszawa, stowarzyszenie umarłych poetów książka pdf, chłopcy z placu broni ferenc molnar, marcin prokop książki, wells tower, wiktor osiatyński rehab, przetrwac belize, fallout 4 mapa lokacji, wyniki badań laboratoryjnych, teoria poliwagalna, grawitacja fizyka teoria…