Zapiski stanu poważnego

Zapiski stanu poważnego

Autor: Monika Szwaja

Wiktoria – reporterka telewizyjna około trzydziestki. niespodzianie. tuż przed wyjazdem na zdjęcia. dowiaduje się. że zostanie mamusią. Mamusią – proszę bardzo. tylko gdzie jest tatuś do kompletu? Na reporterskim horyzoncie pojawia się wprawdzie ktoś. kto by się nadał. ale niestety – ma on pewne felery. które uniemożliwiają tzw. „szczęśliwy happy end”. Poza tym co zrobić z tą koszmarną. stresującą. wyczerpującą. ukochaną pracą? Doprawdy. dziecko takiej matki musi wykazać niezłą siłę charakteru. żeby urodzić się w przepisowym terminie.   Monika Szwaja przyznaje się do podobnego fioła telewizyjnego. jaki ma bohaterka Zapisków. Przyjaciele twierdzą życzliwie. że obie są tak samo „zakręcone”…   Zapiski stanu poważnego otrzymały III nagrodę w konkursie na „polską Bridget Jones”.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 19.9


Buran

Autor: Wojciech Górecki

W 1968 roku ukazało się pierwsze wydanie reportaży Ryszarda Kapuścińskiego „Kirgiz schodzi z konia”. pokłosie podróży autora po kaukaskich i środkowoazjatyckich republikach Związku Radzieckiego. Jak Azja Centralna i Kaukaz wyglądają dziś. pięćdziesiąt lat później i prawie trzydzieści po rozpadzie radzieckiego imperium? W jaki sposób Kazachstan. Kirgistan. Tadżykistan. Turkmenistan i Uzbekistan. których granice wyznaczają zasieki. pola minowe i drut kolczasty. odbudowują i przebudowują swoją tożsamość? Jak głęboko pamięć dramatycznych wydarzeń. w które zawsze obfitowała ich historia. odciska się na życiu mieszkańców Gruzji. Armenii i Azerbejdżanu?

Wojciech Górecki to wybitny znawca regionu i znakomity reporter. obdarzony zmysłem obserwacji. ciekawością i empatią. Dzięki temu tak trafnie potrafi opisywać złożony i dynamicznie zmieniający się poradziecki świat.

„Śladami Kapuścińskiego i pół wieku po Mistrzu Górecki wyrusza w podróż z Kaukazu. który poznał jak własną kieszeń. do Azji Środkowej. Opowiada o Turkmenach. Uzbekach i Kirgizach ze znamionującymi jego styl znawstwem i dociekliwością uczonego. pasją podróżnika i swadą najwytrawniejszego gawędziarza.” Wojciech Jagielski

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


ISBN

9788380839250: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/wyrok-diabla-adrian-bednarek-35045u

Cena:czerwona zaraza, bieguni audiobook chomikuj, supresory, dziedzictwo von becków pdf, bracia karamazow książka, jestem franky kolorowanka, mosze, sukienka dla barbie na szydełku schemat, aleksander rusin, dzwonek chyłki, hannibal klęska, krzysztof jaskułowski, mity greckie jan parandowski pdf, w glebi lasu netflix, ibuk pl, william h. mcraven, kosiarz pratchett, olga tokarczuk dom dzienny dom nocny pdf, kochaj najlepiej jak potrafisz, piotr gorny, pechowy chłopiec z książki edmunda niziurskiego…