Neron

Neron

Autor: Aleksander Krawczuk

Nowa edycja cieszącej się dużą poczytnością (kilka wydań. przekłady na języki obce) książki profesora Aleksandra Krawczuka o owianym złą sławą cesarzu Neronie oraz o Imperium Rzymskim za jego panowania. Publikacja łączy walory napisanej przystępnym stylem opowieści oraz popularnonaukowej biografii. wiernie wykorzystującej źródłowy materiał historyczny – wszystkie pojawiające się w niej postaci naprawdę istniały. wszystkie opisywane wydarzenia rzeczywiście miały miejsce.

Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus. znany powszechnie jako Neron. żył w latach 37–68 n.e.. a od roku 54 aż do samobójczej śmierci władał największą potęgą starożytności – Imperium Rzymskim. rozciągającym się wtedy od ziem dzisiejszej Anglii i Portugalii po Syrię i Egipt. Jak doszło do objęcia panowania przez s

32: https://woblink.com/ebook/przedawnienie-agata-wrobel-jiri-brezina-124532u

Cena:


ISBN

9788365972408: Wydawnictwo

Format

15.9: https://woblink.com/ebook/kampania-antysyjonistyczna-w-polsce-1967-1968-dariusz-stola-126779u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/19160/epub

1:

:

Cena:


Nowe życie

Autor: Orhan Pamuk

„Przeczytałem tę książkę pewnego dnia i całe moje życie zmieniło się” – to zdanie wypowiedziane przez głównego bohatera. młodego studenta o imieniu Osman. rozpoczyna powieść Orhana Pamuka Nowe życie. Przeczytana książka. czy raczej obsesja na jej punkcie. każe mu udać się w niebezpieczną podróż. w której towarzyszyć mu będzie zagadkowa i piękna kobieta. Canan. Szukając najgłębiej skrywanych tajemnic książki. a przy okazji także ukochanego Canan. dwójka podróżników wpadnie w wir sensacyjnych przygód. Staną w obliczu morderstwa. spisków i tajemnych stowarzyszeń… Pod wpływem tej wyprawy zmieni się nie tylko życie Osmana. zmieni się sam Osman. Bo ta wyprawa to także psychologiczna podróż w głąb samego siebie.

Nowe życie łączy tradycję powieści drogi z wątkami mitycznymi oraz sprawnie napisanym thrillerem. pełnym suspensów i zagadek. To najbardziej postmodernistyczna z wszystkich powieści Pamuka. wyrosła z klimatu fikcji Borgesa. Jednocześnie jest to książka. w której powracają znane już polskim czytelnikom Pamukowe tematy i problemy. zwłaszcza ten. który dotyczy konfliktu między Wschodem a Zachodem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.99


Ostrożnie z ogniem

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Ogniste kobiety. igranie z ogniem uczuć – znakomita powieść polskiego tytana pióra Józefa Ignacego Kraszewskiego. Fragment: „A ja. zawołała blondynka. żywo podnosząc głowę i wyciągając rękę jakby wskazywała miejsce. w którym przed nią ktoś miał uklęknąć – ja. żebym kochała. żebym najmniejszą oznaką wzajemności opłaciła miłość. żądam po moim przyszłym kochanku. jak starożytna heroina: jak księżniczka w bajce. tysiąca. tak tysiąca dowodów przywiązania. Dwom. trzem. nie wierzę. – Ci panowie mają nas za słabe i łatwowierne istoty; myślą sobie – O! bylebym się uśmiechnął do niej. bylebym tylko chciał. O! nie! nie! ze mną to nie będzie tak łatwo. – Nim uwierzę. nim się poddam. musi mi mój kochanek wycierpieć męki czyśćcowe; będę go dręczyć. będę go drażnić. będę go ujeżdżać. – Aż miłość w nim zabijesz. odparła czarnooka. – Ja bo takiej miłości. która zabić łatwo. jakiegoś tam robaczka. co to mu lada chłodek szkodzi. lada ciepło go o mdłości przyprawia – nie chcę. nie chcę. Wszystko. albo nic. Chce kochać. ale kochać raz na zawsze. całą duszą. całem sercem. życiem całym. A wzajemnie chcę duszy. serca i życia. – Duszko chcesz wiele. chcesz za wiele! – A nie – to nie będę kochać wcale. zawołała żywo blondynka – Co mi tam! te wasze bladoróżowe miłostki wykwitające z każdą wiosną. opadające za każdą zimą. to funta kłaków nie warte.” Zdecydowanie polecamy!!!

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 10zapożyczenia z czeskiego, wielkie mycie zębów w zoo, nieumywakin, książki na ebooka, kroniki bane’a pdf, anna potyra, najnowsze audiobooki, byłaś dla mnie wszystkim ulub, zły tyrmand, czerwona zaraza. jak naprawdę wyglądało wyzwolenie polski, archiwum stiega larssona, audiobook bezplatne, fakt historyczny…