Nemezis

Nemezis

Autor: Misha Glenny

W jaki sposób ciężko pracujący młody ojciec Antônio Francisco Bonfim Lopes stał się królem Rocinhy – największej faweli w Rio. głową kartelu narkotykowego i jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Brazylii. znanym jako „Nem”?

Nemezis to opowieść o człowieku. który w bezwzględnym świecie brazylijskiego półświatka próbował walczyć o sprawiedliwość. Okrucieństwo i twarde zasady panujące w tym niebezpiecznym środowisku zmusiły go jednak do wejścia w świat skorumpowanej policji. bogatych narkomanów. zakłamanych polityków i narkotykowych bossów.

Rozłożyste lasy deszczowe i więzienia o zaostrzonym rygorze. Brudne slumsy i lśniące centra handlowe –Nemezis jest pełnym kontrastów opisem brazylijskiej walki z korupcją. przemocą. narkobiznesem i biedą

:

Cena:


Zwiadowcy 8: Królowie Clonmelu

Autor: John Flanagan

‚Ósmy tom ZWIADOWCÓW. jednej z najpoczytniejszych serii dla młodzieży na świecie. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy i tłumaczenia na dwadzieścia języków. Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu… Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta. który wyruszył na Wschód. by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca. przywozi ze sobą fatalne nowiny… Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się we wschodnich dominiach. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i podburzają ludność Hibernii. Pięć z sześciu królestw znajduje się już pod ich kontrolą… Tylko Clonmel opiera się jeszcze heretyckim wpływom. ale. jeśli będzie walczył samotnie. upadnie. Will. Halt i Horace wyruszają na Wschód. by przywrócić dawny porządek. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza Zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób wpłyną one na sytuację w Hibernii? ‚

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 33


Ambasadorowie

Autor: Henry James

Amerykanin w Paryżu! według Henry`ego Jamesa.

Paryż – symbol cywilizacji. sztuki. miłości i dekadencji. miejsce. gdzie normy moralne pękają jak bańka mydlana. i Ameryka – purytańska. praktyczna i na swój sposób niewinna. Henry James. wnikliwy badacz różnic międzykulturowych. na tym kontraście buduje swą opowieść o człowieku. który przybył z Nowego Świata do Paryża. aby ratować przed rzekomym zepsuciem syna przyjaciółki. i który odnalazł tam łagodną i niespodziewaną słodycz dojrzałego życia.

„Ambasadorowie” należą według poglądów wielu krytyków do szczytowych osiągnięć Jamesa (…). mają wszelkie cechy dzieła doskonałego.

Henryk Bereza („Doświadczenia z lektur prozy obcej”)

W „Ambasadorach”. zamiast oczami narratora patrzymy na wydarzenia z p

:

Cena:


ISBN

9788381472890: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/pusta-ziemia-bohdan-szymczak-145233u

Cena:


Stan zagrożenia

Autor: Steve Berry

Steve Berry. autor pełnych przygód bestsellerów. w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie. czy federalny podatek dochodowy jest zgodny z prawem.

Międzynarodowa intryga. wartka akcja i śmiałe spekulacje tworzą ekscytujący i prowokacyjny thriller. w którym realia epoki Franklina Delano Roosevelta mieszają się ze szczegółami z czasu podpisania 16. poprawki do konstytucji w 1913 roku i współczesnością.

Na podstawie 16. poprawki do konstytucji obywatele Stanów Zjednoczonych muszą płacić podatek dochodowy. Co by się jednak stało. gdyby z samą poprawką wiązały się prawne wątpliwości. a na jaw wyszły tajemnice podważające zasadność poboru podatków?

Cotton Malone. agent Magellan Billet. elitarnej jednostki wywiadowczej w ramach Departamentu Sprawiedliwości USA. przechodzi na emeryturę i zostaje

33: https://woblink.com/ebook/nie-w-moim-typie-mikolaj-milcke-148958u

Cena:


Koran

Autor: Przekład Jana Murzy Tarak-Buczackiego

Koran – święta księga islamu. Według tradycji muzułmańskiej powstawał w latach 610-632. objawiany fragmentami prorokowi islamu. Mahometowi (zm. 632) przez Archanioła Dżibrila (identyfikowanego w islamie z biblijnym archaniołem Gabrielem).

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 9.5pan samochodzik i fantomas, wyrok mróz pdf, legendy archeonu, motyw śmierci w sztuce, bezuzyteczna pll, krzysztof kania umk, mechanika płynów zadania z rozwiązaniami pdf, mów jak mówca książka, detektywi z tajemniczej 5, martin eden pdf, do zobaczenia w zaswiatach, maksimum osiągnięć brian tracy, piękno oddania, swiadectwo kosci, proces humera, przodek inaczej, rozbory polski, matematyczny wszechświat, hierarchia wartości, cixin liu trylogia, kolorowanki vampirina…