Matka Polka

Matka Polka

Autor: Zuzanna Orlińska

Matka Polka wpisuje się na listę matek niepokornych. z charakterem. własnym zdaniem. mocą. Ma w sobie przebojowość mamuśki Tsatsiki. ma opiekuńczość mamy z Dzieci z Bullerbyn. jest na swój sposób wolna jak mamusia Muminka. Potrafi wiele. a nawet troszkę więcej – jak tytułowa bohaterka Naszej mamy czarodziejki nieobce są jej czary i nieoczywiste rozwiązania. Czasem potrzebuje opieki i wsparcia Polka – a ponieważ syn wiele umie (w dużej mierze dzięki niej). potrafi jej pomóc. kiedy moc na moment ją opuszcza.

Razem z Polkiem i jego matką przeżyjecie niezapomniane chwile na pirackim statku. odwiedzicie ogry w grze komputerowej. zanurzycie się w agresywnym świecie telewizyjnej reklamy. Ten bardzo aktualny. przez podejmowane tematy i rys głównych bohaterów. zbiór opowiadań nawiązuje charakterem do powieści przygodowo-awanturniczych dla chłopców. W emocjonujący świat przygód autorka umiejętnie wplata jednak delikatność. i wrażliwość. i ciepło. tak potrzebne dzisiejszym synom i ich bohaterskim. przebojowym matkom.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


Pod szkarłatnym niebem

Autor: Sullivan Mark

Oparta na wydarzeniach z życia zapomnianego bohatera bestsellerowa powieść Pod szkarłatnym niebem to triumfalna historia niezwykłej odwagi i wytrzymałości pewnego młodego człowieka w jednym z najmroczniejszych okresów historii.

Pino Lella nie chce mieć nic wspólnego z wojną czy nazistami. Jest zwyczajnym włoskim nastolatkiem. którego myśli krążą wokół muzyki. jedzenia i dziewcząt – lecz dni jego niewinności są policzone. Gdy mieszkanie rodziny Lellów w Mediolanie zostaje zniszczone podczas alianckiego bombardowania. Pino przyłącza się do kolei podziemnej pomagającej Żydom w ucieczce przez Alpy i zakochuje w Annie. starszej od niego o sześć lat pięknej wdowie.

Rodzice Pina. chcąc zapewnić mu bezpieczeństwo. zmuszają go. by zaciągnął się

:

Cena:


Ciemność i partnerzy

Autor: Sigitas Parulskis

Litwa. rok 1941. Vincentas. wrażliwy fotograf. zawiera faustowski pakt z oficerem SS. W zamian za życie swoje i swojej żydowskiej ukochanej dołącza do nazistowskiego szwadronu śmierci. aby fotografować masowe egzekucje Żydów. Niemiec stawia jeden warunek – fotograf ma odnaleźć piękno w tym. co fotografuje.

W swojej prowokującej powieści Sigitas Parulskis przybliża jeden z najkrwawszych okresów w dziejach Litwy. gdy zamordowano 94 procent jej żydowskich mieszkańców. Swoim bohaterom każe skonfrontować się ze strachem i na nowo ustanowić granice moralności. a z szokującego zestawienia piękna fotografii z nieludzką brutalnością wyłania się obraz nieoczywistej i nieznanej historii. Historii. która zdążyła już podzielić litewskich czytelników.

Dziękujemy za wsparcie przekładu książki Litewskiemu Instytutowi Kultury.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 27.9www 1939 com pl pdf, wysoko wrażliwi pdf, nowy kodeks pracy 2020 pdf, niedola nibelungów, ebook free, polacos, hajmdal. tom 1. początek podróży, marek wałkuski, julian wiatr, ove logmansbo, dylemat ba paris, zimbardo psychologia i życie, pan kleks pdf…