Kain

Kain

Autor: George Gordon Byron

Lord George Byron to jeden z najwybitniejszych angielskich poetów i dramaturgów. żyjący w XIX wieku. Do jego głównych dzieł należą: „Wędrówki Childe Harolda”. „Giaur”. „Narzeczona z Abydos” oraz jego magnum opus „Don Juan”. Poeta wykreował tzw. bohatera bajronicznego – tajemniczego indywidualistę i buntownika sprzeciwiającego się normom społecznym. „Kain” to misteryjna tragedia z 1821 roku. która na bazie wątków biblijnych stawia pytania o rolę Boga w życiu.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


:

:

Cena:


Wianek z róż

Autor: Agnieszka Olszanowska

Po raz trzeci wracamy do Gradowa. na pozór cichej wioski. gdzie jednak wciąż coś się dzieje.
Michał Funcia. do niedawna skromny organista bez żadnych ambicji. dzięki staraniom babki. pani Blanż. zostaje wybrany na wójta i zaczyna pełnić swoje nowe obowiązki. Pomimo sukcesu wnuka. stara kościelna nadal ma powody do niepokoju. Martwi się. że wkrótce utraci swój stały dochód za wypożyczanie sznura do opuszczania trumien. gdyż nowy proboszcz porozumiał się z obcymi grabarzami i teraz to oni mają zajmować się pogrzebami w Gradowie! A do tego Jagoda – jedyna miłość Michała. jeszcze od czasów szkoły – nadal traktuje go wyłącznie jak przyjaciela. pomimo nowego stanowiska chłopaka.
Powody do radości mają natomiast pracownicy miejscowej biblioteki. Jarek i Anetka. Teraz placówce nie grozi już zamknięcie. wręcz przeciwnie – jej działalność będzie się rozszerzać. Czy Michał zdoła odzyskać serce dawnej dziewczyny? Do kogo Jagoda pisze długie mejle każdego wieczoru? Dlaczego Lukrecja. żona największego bogacza w okolicy. chce się rozwieść? Z jakiego powodu szanowanym dyrektorem biblioteki interesuje się policja?
Nudne. spokojne życie mieszkańców Gradowa wcale nie jest takie monotonne i jednostajne. jak by się mogło wydawać…

Agnieszka Olszanowska – bibliotekarka z wykształcenia i powołania. absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek dla dzieci. młodzieży i dorosłych. a także scenariuszy oraz felietonów publikowanych na łamach czasopism ‚Gospodyni’ i ‚Biblioteka w szkole’. Jej pasją jest domowa inkubacja ptaków i kwiaciarstwo. Mama trójki nastolatków. Autorka cyklu ‚Listy z dziesiątej wsi’. ‚Tajemnica dziesiątej wsi’ i ‚Miłość na dziesiątej wsi’ oraz serii z wiankiem w tytule.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.6


9 największych tragedii starogreckich

Autor: Eurypides

„9 największych tragedii starogreckich” to zbiór tragedii największych ateńskich poetów: Ajschylosa. Sofoklesa oraz Eurypidesa. twórców nowego gatunku. jakim jest dramat. ukazujący w sposób nowatorski ludzki los. cierpienia i namiętności. Do zbioru zaliczają się: Ajschylos – „Oresteja”. „Prometeusz w okowach”. Sofokles – „Elektra”. „Król Edyp”. „Antygona”. Eurypides – „Bachantki”. „Hippolytos uwieńczony”. „Ifigenia w Aulidzie”. „Medea”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 49.9


Narzeczony lady Anny

Autor: Laura Martin

Szacowne londyńskie matrony od dawna unikają lady Anny Fortescue. Czy to nie dziwne. że ta młoda kobieta w ciągu sześciu lat pochowała trzech mężów? Czy to wypada. by wdowa zajmowała się prowadzeniem interesów? Anna jest świadoma. że złośliwi nazywają ją Czarną Wdową. dlatego nie bywa w towarzystwie. Jednak gdy na prośbę ciotki pojawia się na balu. od razu wpada w kłopoty. Na skutek splotu niefortunnych wydarzeń zostaje posądzona o romans z lordem Edgertonem. Oboje pragną uniknąć skandalu. dlatego zgodnie oświadczają. że są po słowie. Udając narzeczonych. szybko przekonują się. że mogą sobie pomóc w wielu sprawach. I to znacznie ważniejszych niż zamknięcie ust rozplotkowanej londyńskiej socjecie.

 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 12.99


Malwina

Autor: Maria Wirtemberska

„Malwina. czyli domyślność serca”. powieść z 1813 roku. uznawana jest za pierwszą polską powieść psychologiczno-obyczajową. Opowiada o relacjach między Malwiną i Ludomirem. ukazując ich życie wewnętrze i motywacje. którymi się w życiu kierują. Autorka. polska arystokratka i księżna. pochodziła z rodu Czartoryskich. Zapisała się w historii jako literatka. ale także organizatorka salonu literackiego w Warszawie i filantropka.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Motyle

Autor: Josef H. Reichholf

Czy wyobrażacie sobie świat bez motyli?

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat na świecie wyginęło osiemdziesiąt procent motyli. Widok modraszka. polowca szachownicy czy pazia królowej staje się już dzisiaj rzadkością. Czerwończyk żarek i paź żeglarz również znikają z naszych łąk. Zabijają je pestycydy. nawozy sztuczne i uprawy monokulturowe. 

Niemiecki biolog ewolucyjny Josef H. Reichholf przestrzega przed zbliżającą się katastrofą ekologiczną. jednocześnie przybliżając fascynujący świat motyli. Podglądając je w naturze. opowiada o ich niezwykłych zwyczajach. śledzi ich cykl życiowy i tłumaczy. skąd się wzięły ich nazwy. Reichholf proponuje również konkretne rozwiązania. które mogą uchronić motyle przed wyginięciem. jak chociażby budowę w każdej gminie biotopów

31.9: https://woblink.com/ebook/skladniki-zaidan-george-194630u

Cena:


Wydawnictwo

INFOR: Format

194667

https://woblink.com/product-publication/download/194667/pdf: 1

Cena:dziewczyny z makijażem i bez, powieść wiesława myśliwskiego, motywy dziady cz 2, guluazy, pstryk książka, historia prawa polskiego, mobi banking, anna geppert, jarosław bzoma pdf, właściwy wybór, woblink czytaj pl, irena zimmermann-górska, podstawy zarządzania organizacjami griffin, dostojewski idiota, tomasz brzózka, asymetria lisa halliday, kultura w socjologii, stany nagłe w pediatrii, spelnienia marzen, ks. piotr glas życiorys wikipedia…