Zaczekaj na mnie

Zaczekaj na mnie

Autor: Monika Michalik

Czy będziesz na mnie czekał?

Aleksander Domański ma już dość śledzących go paparazzi i czytania w prasie wciąż nowych rewelacji na temat swoich romansów. Wyjeżdża nad morze. by zaszyć się w cichym miejscu i zastanowić. czy kiedykolwiek jeszcze napisze o miłości. Już dawno przestał w nią wierzyć. Ale gdy tylko zjawia się w recepcji pensjonatu i poznaje Amelię. całkowicie zapomina o swoim planie. Nie może uwolnić się od wspomnienia jej pięknych oczu.

Choć całe miasteczko huczy od plotek o przyjeździe znanego z miłostek pisarza. Amelia walczy ze sobą. by nie ulec jego urokowi. W domu czeka na nią mąż. I mimo że Grzegorz nie przypomina już mężczyzny. którego pokochała. Amelia wierzy. że jeszcze wszystko się zmieni. Przecież obiecał. że więcej nie zrobi jej krzywdy.

Gdy Amel

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Zapiski dyletanta

Autor: Leopold Tyrmand

Zapiski dyletanta to notatki niebywale inteligentnego i spostrzegawczego człowieka. Zaczynają się od zdania: Do Ameryki przybyłem drogą morską. co przez wiele osób było kwestionowane jako trik reklamowy. a jednak Tyrmand rzeczywiście do Ameryki przypłynął. W jego archiwum w Instytucie Hoovera do dziś zachował się bilet na statek.

Tyrmand miał niebywałą zdolność przerabiania swojego życia na literaturę. Dziennik 1954 oraz Życie towarzyskie i uczuciowe mistrzowsko opisywały jest losy w PRL. Filip przedstawiał pobyt podczas wojny we Frankfurcie. Zapiski dyletanta opowiadają o Ameryce. jaką zobaczył po ucieczce z Polski. Są dowcipne. błyskotliwe. erudycyjne i z początku pełne zachwytu nad Ameryką. Wkrótce jednak pisarz zaczął dostrzegać. że Amerykanie. sz

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.99


Willa Triste

Autor: Patrick Modiano

Wspomnienie tamtego lata. Osiemnastoletni Viktor i znacznie od niego starsza Yvonne poznają się nad jeziorem. W małej francuskiej wiosce pogrążonej w letniej ciszy. gęstej od spojrzeń dwójki zagubionych ludzi. narodzi się ich związek. Wiele lat później Viktor będzie próbował odtworzyć tamten świat. dotyk ukochanej na swojej skórze i magię zaklętą w słowach. ale im więcej przywołuje wspomnień. tym mocniej powraca niepokój. który drążył go tamtego lata. i coraz bliższy jest odkrycia pewnej tajemnicy. Powieść Modiano o odnajdywaniu odległego lata. rodzącego się wówczas związku i młodości w latach sześćdziesiątych. niepostrzeżenie zamienia się w podróż w poszukiwaniu utraconego ja.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


Architekci natury. czyli genialne budowle w świecie zwierząt

Autor: Mario Ludwig

Czy wiesz. że Wielki Mur Chiński to nie jedyny obiekt widziany z kosmosu? Drugim jest Wielka Rafa Koralowa. wzniesiona przez biliony małych koralowców.

Okazuje się. że zwierzęta też kopią. murują. sklejają. zszywają i splatają. Bez użycia jakichkolwiek narzędzi tworzą niesamowite budowle: kawalerki. napowietrzne pałace. podziemne metropolie. potężne drapacze chmur. więzienia. kampery.

To nie wszystko… Tworzą też meble. Orangutany budują w koronach drzew niebywale wytrzymałe łóżka. które są w stanie utrzymać te prawie 100 -kilogramowe ssaki. I robią to prawie codziennie.

Zwierzęta budowniczowie są inspiracją dla wielu pokoleń architektów. Nawet klimatyzacja nowoczesnych wieżowców wzorowana jest na pomyśle wy

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 41.9


Serce Kaeleer. Czarne Kamienie – księga 4

Autor: Anne Bishop

Jaenelle jest najsilniejszą Czarownicą na świecie. stanowi wcielenie wieków marzeń i nadziei. Łączą ją bliskie stosunki z trzema najsilniejszymi wojownikami Krwawych: Saetanem. Wielkim Lordem Piekła. który uczy ją magii i adoptuje ją jako swą duchową córkę. Lucivarem. uskrzydlonym eyrieńskim Księciem Wojowników. który zostaje jej obrońcą. i niemal nieśmiertelnym Daemonem. który narodził się. by zostać kochankiem Czarownicy. Jaenelle zajęła należne jej miejsce Królowej Ciemności i przywróciła porządek i spokój w Królestwach… ale koszt był ogromny. W czterech niezwykłych opowieściach Anne Bishop przedstawia nam pochodzenie magicznych Kamieni. miłość Lucivara do prostej czarownicy. starcie Saetana z Kapłanką oraz wybór. jakiego musi dokonać Jaenelle pomiędzy magią a szczęściem z Daemonem…

Wydawnictwo: Initium

Cena: 24.6kardynalny błąd, chomikuj kolejne 365 dni, darmowe audiobooki online, wiedźmin o wysoką stawkę, whitney g., sodoma martel, wirusologia lekarska leon jabłoński pdf, ludzie krotka historia, złe matki, maria simma uwolnijcie nas stąd pdf, transformacje angielski cwiczenia pdf, angielski dla początkujących książka, woda która niesie ciszę pdf, gospodarka liberalna, być parą i nie zwariować, olgatokarczuk, galimard, zbigniew białas, junichiro tanizaki, wiedza bezurzyteczna.pl, kolacja z zabójcą, angielski dla dzieci pdf…