Kobieta w świecie Azteków

Kobieta w świecie Azteków

Autor: Damian Dobrosielski

Odgrywały znacznie ważniejszą rolę niż mogłoby się wydawać. Wykonywały najbardziej prestiżowe zawody i należały do panteonu azteckich bóstw. Były kapłankami i poetkami. W XV wieku na czele imperium stała przedstawicielka płci pięknej. Kilkadziesiąt lat później podbój Meksyku nie byłby możliwy bez pomocy księżniczki Malinche. tłumaczki i kochanki Cortesa. 

Gdy hiszpańscy konkwistadorzy przybyli do Nowego Świata. zastali rzeczywistość. której nie potrafili zrozumieć. Wszystkie zachowania miejscowej ludności próbowali sobie wytłumaczyć przez pryzmat europejskiej tradycji. Kolejne pokolenia historyków stanęły przed poważnym wyzwaniem: jeszcze raz zmierzyć się z materiałem źródłowym i przedstawić czytelnikowi prawdziwy obraz mezoamerykańskich kultur.


Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


Fjällbacka (#10). Czarownica

Autor: Camilla Läckberg

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka. której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki. potem to odwołały. jednak sąd uznał je za winne. chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka. aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman. która często spędzała wakacje w tej okolicy.

Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami. chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck. która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność. Część 2

Autor: Mateusz Będkowski

Tym razem poznamy burzliwe losy polskich podróżników. odkrywców i zesłańców – nieprzeciętnych ludzi. którzy wyruszyli do nieznanych krain i odległych lądów. Byli wśród nich m.in. sandomierski książę-krzyżowiec. niezwykła lekarka. a także urodzeni na Pomorzu towarzysze kapitana Cooka. Autor przenosi nas do świata zadziwiających wypraw i wielkich odkryć. które przeszły do historii.

To druga część bestsellerowego e-booka „Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność”. przygotowanego staraniem portalu Histmag.org. Powinna przypaść do gustu zarówno miłośnikom wieków średnich i nowożytności. jak i literatury przygodowej. Historie ówczesnych poszukiwaczy przygód czyta się niejednokrotnie niczym dobrą powieść awantur

7.9: https://woblink.com/ebook/wielcy-zapomniani-dwudziestolecia-czesc-3-pawel-rzewuski-15149u

Cena:legendy zamków sudeckich, tupcio chrupcio kolorowanka, biblia waginy, ballada o pewnej panience chomikuj, aldiss brian, o dojrzewaniu dla chłopaków, hejwowski, książka wszystkich rzeczy, nosowska a ja żem, after. płomień pod moją skórą pdf, plastusiowy pamietnik pdf, nie chcesz wiedzieć, rynek instytucjonalny, sobczak czerwień, nowa książka cejrowskiego…