Na ciężkim kacu

Na ciężkim kacu

Autor: Shaun Walker

Shaun Walker. wieloletni rosyjski korespondent „Independenta” i „Guardiana”. dokonał wnikliwej wiwisekcji jednego z ostatnich i największych europejskich mocarstw – współczesnej Rosji pod rządami Putina.

Rosji. która marzy o nowym 1945 – roku chwały. militarnego triumfu i powrotu do statusu światowego supermocarstwa.

Rosji. która jest krajem dotkniętym zbiorową i dobrowolną amnezją. Krajem ludzi. którzy wyparli ze świadomości najciemniejsze karty swej historii.

Główną osią książki są relacje z wydarzeń 2014 roku. który miał być powrotem Rosji do „narodów pierwszej kategorii”. Walker zawsze znajduje się w centrum wydarzeń: obserwuje z bliska propagandowe zabiegi Rosji podczas zimowej olimpiady w Soczi i znajduje się wśród demonstrantów podczas Euro

:

Cena:


ISBN

9788381475020: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/zyciorysy-ludzi-z-miasta-michal-bak-160287u

Cena:


Pan Doubler zaczyna od nowa

Autor: Seni Glaister

Pan Doubler o ziemniakach wie wszystko. rozmawia z nimi częściej niż z własnymi dziećmi. które widuje tylko podczas niedzielnych obiadów. Chce zostać hodowcą wszechczasów. Poglądami dzieli się jedynie z panią Millwood. gospodynią. która pomaga mu prowadzić dom.

Choroba pani Millwood to prawdziwa katastrofa. Mały świat Doublera zaczyna drżeć w posadach. nadzieja na realizację ambitnych planów rozwiewa się jak dym. Jednak codzienne rozmowy telefoniczne z przebywającą w szpitalu gospodynią mają na niego zbawienny wpływ. To pod jej wpływem Doubler zaczyna dostrzegać ludzi i świat wokół siebie. bez których do tej pory tak świetnie się obywał.

Ciepła. zaprawiona nutą nostalgii i dyskretnego humoru opowieść o przyjaźni. dobroci i o tym. że nigdy nie jest za późno na zmiany.

:

Cena:polityka spójności ue, gdyby ocean nosił twoje imię, wyrównywanie szans edukacyjnych definicja, zwiąż się ze mną pdf, leszek kołakowski książki, mikołaj winiewski, beata pawlikowska ksiazki, l.a. casey kane pl pdf, szczęście na wagę, audiobooki, severski odwet, fantastyczny pan lis książka, puryści, morrowind poradnik pdf, jadowska książki, turystyka historyczna…