Kochaj mnie

Kochaj mnie

Autor: Karolina Klimkiewicz

Emilia wraca do domu. żeby rozliczyć się ze swoją rodziną i ze sobą. Nie jest to łatwe. gdy ma się do czynienia z apodyktycznym ojcem i nieżyjącą matką. Nowa sytuacja zmusza dziewczynę do podjęcia ważnych wyborów. które będą rzutować na jej dalsze życie.

Czym jest miłość i jak ją odnaleźć? Na to pytanie Emilia szuka odpowiedzi w drugiej części Bieszczadzkiej Rapsodii Kochaj mnie.

Różne oblicza uczuć. walka z przeciwnościami losu i poszukiwanie recepty na szczęśliwe życie towarzyszą bohaterce w codziennej drodze do upragnionej prawdziwej miłości. Czy uda się jej znaleźć własne miejsce na ziemi?

Wydawnictwo: Szara Godzina

Cena: 24.9


Opowieść Ojca

Autor: Michael O’Brien

Znakomita powieść autora międzynarodowego bestselleru Ojciec Eliasz.

Wiedziony bezgraniczną miłością do syna ojciec wędruje na drugi koniec świata…

To współczesna parafraza przypowieści o „Dobrym pasterzu” oraz „Synu marnotrawnym”.

Życie kanadyjskiego księgarza Alexa Grahama. wdowca w średnim wieku. przewraca się do góry nogami. gdy jego syn znika bez śladu. Zaopatrzony w niewielkie fundusze ojciec rozpoczyna długą podróż. podczas której po raz pierwszy w życiu opuszcza swój bezpieczny. uporządkowany świat. Gdy natrafia na znikomy trop. idzie za nim w ślepej desperacji. co krok za krokiem prowadzi go do fascynujących miejsc oraz chwilami – przerażających ludzi i niebezpieczeństw.

Doświadczając niepewności i bólu. straty i tęsknoty. Graham wciągnięty zostaje w konflikty międzynarodowe oraz odwieczną walkę dobra ze złem. Docierając do granic wytrzymałości. powodowanych niewytłumaczalnym cierpieniem. którego jest świadkiem i którego sam doświadcza. odkrywa niespodziewane źródło siły i prze do przodu w nadziei odzyskania syna… i siebie samego.

To najlepsza z powieści Michaela O’Briena. Tworzy on postacie podobnie jak Dickens. bada stosunki ludzkie jak Austen i dysponuje swobodą epicką jak Tołstoj i Dostojewski. Mam nadzieję. że to dzieło znajdzie się na każdej liście najlepszych powieści na świecie.

o. Joseph Fessio. SJ

To wielkie dzieło zarówno pod względem treści. jak i objętości. Całe bogactwo ludzkiej duszy O’Briena uobecnia się w tej książce bardziej niż w jego krótszych utworach: jako ojca. katolika. rusofila. Kanadyjczyka. personalisty. artysty. autora opowiadań. romantyka. Nie ma tu ani jednej nudnej czy zbędnej strony. Skończywszy czytać Opowieść ojca. chce się powtórzyć to. co Tolkien powiedział o Władcy pierścieni: „Powieść ma jedną wadę: jest za krótka”. Tysiąc stron w wydaniu Michaela O’Briena jest jak tysiąc wschodów słońca. któż mógłby narzekać?

Peter Kreeft. Boston College

Wejść w krąg zdarzeń. do których prowadzi czytelników ta książka. znaczy znaleźć się naprawdę w otoczeniu świętości. Tu jest wszystko: napięcie. wzruszenie. ciemność. dobroć. blask. odwaga i radość. George MacDonald. Charles Williams. Chesterton. Lewis i – tak – Dostojewski próbowali przebić się przez granice tej sfery. Uchylona zostaje kotara oddzielająca to. co zwyczajne od tego. co metafizyczne. Moim zdaniem osiągnięcie Mchaela O’Briena w tym względzie jest ogromne.

Thomas Howard

Michael O’Brien. ikonograf. malarz i pisarz jest popularnym autorem wielu bestsellerowych powieści. takich jak Ojciec Eliasz. Zaćmienie słońca.Dom Sophii. Teofil oraz Wyspa Świata. Mieszka w Kanadzie z żoną Sheilą i rodziną.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 54.9


W pierścieniu ognia

Autor: Suzanne Collins

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W ‚Igrzyskach śmierci’ dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu. wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę. jakiej się nie spodziewają…

W drugim tomie trylogii. W pierścieniu ognia Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców. kiedy dowiadują się o fali zamieszek. do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych. 75. Głodowych Igrzysk. które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły.

32.99: https://woblink.com/ebook/too-late-colleen-hoover-154312u

Cena:


Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek.Tom 1

Autor: Paweł Jasienica

Część pierwsza trylogii ‚Rzeczpospolita Obojga Narodów’ (opublikowana w 1967 roku) obejmuje niespełna 80 lat naszych dziejów. w tym pełną dramatyzmu historię kolejnych elekcji. ‚Srebrny Wiek’ zaczyna opis okresu bezkrólewia po bezpotomnej śmierci Zygmunta II Augusta (1572). kończącej rządy Jagiellonów. Po krótkim epizodzie Henryka III Walezego (1573-1574). dziesięciolecie panowania Stefana Batorego (1576-1586) wypełniły próby naprawy i umocnienia władzy królewskiej oraz wojny z Moskwą o Inflanty. Jego następca. Zygmunt III Waza (1587-1632) – mecenas sztuki. gorliwy katolik. zwalczający reformację – swymi pretensjami do tronu szwedzkiego doprowadził Rzeczypospolitą do długotrwałego konfliktu zbrojnego ze Szwecją; bez sukcesu zakończyła się próba osiągnięcia tronu moskiewskiego (1609-1618). a także wojny z Turcją (Cecora 1620. Chocim 1621). Okres rządów jego syna. Władysława IV Wazy (1632-1648). Jasienica określa jako ‚babie lato Rzeczypospolitej’. Politykę dynastyczną Wazów ocenia negatywnie: ‚Katastrofę przyniosły doktryny i ambicje ludzi. którzy […] tylko z tytułu prawa. lecz nie sercem. byli królami Polski. wielkimi książętami Litwy i Rusi’.

Paweł Jasienica – Leon Lech Beynar. ps. Jasienica (ur. 10 listopada 1909 roku w Symbirsku. zm. 19 sierpnia 1970 roku w Warszawie) – polski pisarz historyczny. eseista i publicysta ‚Tygodnika Powszechnego’. W czasie II wojny światowej oficer Armii Krajowej. W lipcu 1948 roku został aresztowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa i wypuszczony na wolność dzięki interwencji Bolesława Piaseckiego. Wstąpił do Stowarzyszenia Pax. z ramienia którego w 1950 roku zarządzał stowarzyszeniem Caritas. Od grudnia 1959 roku jeden z wiceprezesów Związku Literatów Polskich. Był również współredaktorem ‚Tygodnika Powszechnego’ oraz działaczem i ostatnim prezesem Klubu Krzywego Koła (1962).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36lalka okładka, książki dla dzieci pdf, chcialbym nigdy cie nie poznac, szajka bez końca, pomiary elektryczne i elektroniczne, elementarz czytanie metodą sylabową, powieści kryminalne, genetyka sprawdzian pdf klasa 8, dean koontz oczy ciemności, metody badań marketingowych, meller gruzja, zarządzanie reklamą, paulina świst przekręt pdf…