Bohaterska obrona Monte Cassino 1944.

Bohaterska obrona Monte Cassino 1944.

Autor: Arie Katriel Ben

Gdy o godzinie 8.30 spadły pierwsze bomby. kapitan Foltin w wielkim pośpiechu wysłał swoich żołnierzy z piwnic hotelowych do groty na stoku pobliskiej góry. Tym sposobem 6. Kompania i dowództwo batalionu uchroniło się przed unicestwieniem i dzięki temu możliwy był późniejszy opór. Poza nimi mało który żołnierz 2. Batalionu 3. Pułku Spadochronowego pozostał cały: około 160 ludzi zabiły bomby albo zostało pogrzebanych pod gruzami. Niektórzy z tych. co przeżyli. potrzebowali jeszcze długiego czasu na wyjście na zewnątrz – jeden z żołnierzy był zasypany przez 33 godziny. Utracono przy tym całą ciężką broń: z pięciu dział szturmowych znajdujących się w mieście cztery zostały zniszczone. a jedno było unieruchomione. A jednak wszyscy ocalali żołnierze natychmiast weszli w

39.99: https://woblink.com/ebook/upadek-sredniowiecznego-krolestwa-wegier-mohacz-1526-buda-1541-perjes-geza-175308u

Cena:


Trajan Optimus Princeps.

Autor: Bennett Julian

Cesarz Trajan był niewątpliwie bardzo lubiany za swego życia. kiedy to nazywano go Optimus Princeps – „Najlepszym Princepsem”. Po jego śmierci mawiano. że żaden inny cesarz nie tylko nie zdoła go przewyższyć. ale nawet nie dorówna mu pod względem popularności wśród ludu. a pamięć o nim pozostawała żywa przez wieki. W połowie IV w. utrzymywano. że okazywał najwyższą uczciwość i cnotę w sprawach państwowych. a największe męstwo – w wojskowych. podczas gdy senat rzymski zapowiedział. że będzie pozdrawiał każdego nowo wybranego władcę życzeniem. aby był szczęśliwy jak August i równie doskonały co Trajan. Konstrukcje architektoniczne wzniesione za panowania Trajana robiły wrażenie na tych. którzy żyli jeszcze długo po nim: cesarz Constantius II. który wizytował Forum Trajana w Rzymie. stwi

:

Cena:


Bez litości i przebaczenia

Autor: Mariusz Leszczyński

Seria brutalnych zabójstw kobiet zdaje się nie mieć końca. Prowadzone przez detektywa Cane’a śledztwo utknęło w martwym punkcie. a ofiar wciąż przybywa. Nieoczekiwanie sprawa nabiera tempa. gdy kilkuletni chłopiec. Jon Belly. znika bez śladu. a do byłego agenta DEA. Jona Miltona. dociera niezwykła przesyłka.

Co wspólnego z morderstwami ma jeden z nowojorskich policjantów. Jeremy Robertson? Czy uda się uratować chłopca? Jak bardzo musi nienawidzić kobiet człowiek. który torturuje je w tak okrutny sposób?

Wkrótce okaże się. że w tej rozgrywce nie ma wygranych. a detektyw Cane musi jak najszybciej oddzielić wrogów od przyjaciół. Czas zdecydowanie nie gra z nim w jednej drużynie…

„Bez litości i przebaczenia” to trzymający w napięc

:

Cena:


A jeśli ciernie

Autor: Virginia C. Andrews

Żeby chronić dzieci. Cathy i Chris ukrywają wstrząsającą. mroczną prawdę. Ktoś jednak zna ich sekret. I nie przestaje ich obserwować.

Cathy. w dzieciństwie więziona na strychu przez okrutną matkę i babkę. dziś razem z Christopherem tworzy ciepły. kochający dom dla swoich dzieci: przystojnego i utalentowanego Jory’ego. obdarzonego bujną wyobraźnią Barta i uroczej adoptowanej córeczki.

Wszystko się zmienia. gdy do domu obok wprowadza się starsza kobieta w towarzystwie ekscentrycznego lokaja. Bart zaczyna ją odwiedzać. a ona rozpieszcza go słodyczami i nalega. by nazywał ją babcią.

Z każdą wizytą chłopiec coraz bardziej się zmienia. aż w końcu Cathy i Chris uświadamiają sobie. że koszmary z przeszłości wróciły. Czy stracą to. co dla nich najdroższe?

Siła książek V.C. Andrews polega na połączeniu przedziwnych wątków z napięciem emocjonalnym bohaterów uwięzionych w pułapce.

‚The Times’

‚A jeśli ciernie’ to trzecia – po ‚Kwiatach na poddaszu’ i ‚Płatkach na wierze’ – księga sagi rodziny Dollangangerów. najsłynniejszej serii w dorobku amerykańskiej pisarki Virginii C. Andrews. Jej książki. tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii. sprzedały się dotąd na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy.

W przygotowaniu są kolejne części sagi: ‚Kto wiatr sieje’ i ‚Ogród cieni’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Gobliny

Autor: Reeve Philip

GOBLINY Z CLOVENSTONE TO PRAWDZIWA ZGRAJA ZABIJAKÓW! BIJATYKĘ. ROZBÓJ I ŁAKOMSTWO MAJĄ WE KRWI. NAJLEPIEJ JAK NAJWIĘCEJ BIJATYKI!

Ale Skarper jest inny. W przeciwieństwie do reszty goblińskiej hałastry jest sprytny i przebiegły. Tylko on zdaje sobie sprawę. że pradawna magia drzemiąca pod Clovenstone ponownie budzi się do życia. Już wkrótce czeka go dzika przygoda. o jakiej nie śnili nawet najbardziej szaleni z goblinów…

Wydawnictwo: Amber

Cena: 32.8


Kot. który spadł z nieba

Autor: Hiraide Takshi

Małżeństwo trzydziestolatków mieszka w małym wynajętym domku w spokojnej dzielnicy Tokio. Choć oboje pracują w domu i spędzają razem dużo czasu. nie mają już sobie zbyt wiele do powiedzenia. Pewnego dnia do ich życia wkracza Chibi – kotka. która każdego dnia zjawia się nieproszona w ich ogrodzie. Z czasem małżonkowie zaczynają rozmawiać o Chibi. dbać o nią i traktować ją jak domownika. W końcu pojawia się nadzieja na ratunek dla ich wspólnego życia.

Kot który spadł z nieba to powieść-medytacja o poszukiwaniu szczęścia na przekór monotonii dnia codziennego. Hiraide niezwykle subtelnie nakreśla portret psychologiczny współczesnych trzydziestolatków. którzy czują się samotni. nawet żyjąc w szczęśliwych związkach.

Książka Kot. który spadł z nieba

42.9: https://woblink.com/ebook/lean-w-biurze-i-uslugach-drew-locher-175354u

Cena:terapeutka, słowiańskie runy, dżuma audiobook całość za darmo, pieśni osjana pdf, wampir z kc pdf chomikuj, chańbi, wiktor suworow lodołamacz, beata janiszewska, joseph murphy biografia, ojcze nasz papież franciszek, kresy i bezkresy, opowieść wigilijna mobi, michalak drań, jacek chrobaczyński, obróbka skrawaniem książka, prawo ustrojowe, wanda wajda, kai strittmatter, wais, marian morawski…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin