Jednożeństwo i wielożeństwo

Jednożeństwo i wielożeństwo

Autor: Bjørnstjerne Bjørnson

“Jednożeństwo i wielożeństwo” to utwór Bjørnstjerne Bjørnsona. norweskiego pisarza. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

“Ludzkość wciąż posuwa się naprzód po wielkiej drodze postępu. W ruchu tym od czasu do czasu zdarzają się opóźnienia. przeszkody i zboczenia. ale zaraz potem wraca on do poprzedniego kierunku i dążenie do postępu odbywa się dalej z większą siłą i energią. (…) Dążność ludzkości do postępu wyraża się. między innemi. w stosunku jej do małżeństwa. czyli do związku mężczyzny z kobietą.”

Fragment książki “Jednożeństwo i wielożeństwo”

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 5.49


ISBN

9788366494572: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/swieca-w-ciemnosci-austin-lynn-204998u

Cena:


ISBN

9788379955350: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/zycie-od-nowa-izabela-grabda-194874u

Cena:


DZIENNIK 1939

Autor: Chaim Aron Kapłan

Projekt polskiej edycji Dziennika Ch.A. Kapłana. realizowany przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma. jest pierwszym kompletnym wydaniem Dziennika i pierwszym jego szerszym przekła­dem na język polski. Początkowe zeszyty Dziennika. opisujące lata międzywojenne. nigdy nie ukazały się drukiem. Tekst z okresu wojennego został opublikowany po raz pierwszy w języku angielskim w 1965 roku. jednak tak jak w przypadku dostępnych tłumaczeń na języki francuski. niemiecki. duński i japoński. opracowanie to ingeruje w jego treść. pomijając znaczne partie materiału.

 

Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny

Cena: 25przemysław słomski, ludzie i gady, kristen proby bliskość chomikuj, jerzy kowalczyk, bezpieczeństwo zdrowotne pdf, kiedy tata humor ma mp3 chomikuj, 111 zadań z podstaw rachunkowości, perska namiętność pdf, karolina kuszyk poniemieckie, łowca cieni, moja jane eyre, radzenie sobie ze stresem pdf, kazimierz przerwa tetmajer na skalnym podhalu, nawiść, 13 dzielnica paryz, małgorzata j kursa, egzamin gimnazjalny ćwiczenia pdf, siostry agnieszka krawczyk, bezpłatne ebooki, szalenie bogaci azjaci, bounty train poradnik, ten dzień blanka lipińska pdf, joanna glogaza wiek…