Gomułka

Gomułka

Autor: Piotr Lipiński

Czołowy komunista o przedwojennym rodowodzie. Sowieckich czystek uniknął dzięki temu. że siedział w więzieniu. Nie po raz ostatni. Po wojnie znowu trafił za kratki. Tym razem posadzili go towarzysze. Po paru latach nieobecności wrócił i stał się nową twarzą socjalizmu. Cieszył się niezwykłym poparciem społeczeństwa. które widziało w nim nadzieję na zmiany. Szybko je zniweczył i zamiast stać się drugim Nagyem czy Dubčekiem. został symbolem „dyktatury ciemniaków”. Zasłynął także ze skąpstwa. Dzielił każdego papierosa na pół. a Polakom doradzał. by zamiast cytryn jedli kiszoną kapustę. Jednocześnie jeździł ekskluzywnym mercedesem. a garnitury zamawiał u najdroższego warszawskiego krawca.

Reportaż historyczny Piotra Lipińskiego przybliża Gomułkę. który ukrył się gdzieś pomiędzy tymi dwiema postaciami.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.75


https://woblink.com/product-publication/download/180005/epub

1:

:

Cena:


Neuroerotyka

Autor: Jerzy Vetulani

Dlaczego miłość nie istnieje?

Jaki wpływ na płeć dziecka ma… mydło?

Dlaczego każde z nas powinno spełnić swój ewolucyjny obowiązek?

Kiedy najlepiej zacząć się interesować seksem?

Dlaczego mężczyźni są bardziej skłonni do zdrad. a kobiety bywają wybredne?

Inicjacja seksualna. Poligamia. Antykoncepcja i chemia zakochania. Seks starców. Fantazje i fetysze. Pornografia. O tym wszystkim w najnowszej i niestety ostatniej swojej książce rozmawiał z Marią Mazurek profesor Jerzy Vetulani. Jest zabawna i mądra. zaskakująca jak sam autor. I niedokończona. Przerwana w pół zdania przez jego tragiczną śmierć.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 17.99


ISBN

9788381783170: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/ruthless-people-j-j-mcavoy-185887u

Cena:autocad podręcznik, naturalnie piekna, rodzina borgiów mario puzo, performować, ludzie bezdomni problematyka, jak się nie martwić i zacząć żyć, porwany za mlodu, smutno mi boże, noskawery, kometa nad doliną muminków pdf, teoria detekcji sygnałów, silent hunter 4 wolves of the pacific, tracy hogg język niemowląt, zarządzanie finansami rutkowski pdf, toksykologia pdf, emilia szelest, seria kryminałów, legacy of discord kody promocyjne, wojna i pokój online za darmo…