Drobne grzeszki

Drobne grzeszki

Autor: Izabela Pietrzyk

Basia i Sandra są matką i córką. Ciężarna Basia dawno temu znalazła dom dzięki szczęśliwemu losowi. który postawił na jej drodze równie samotną kobietę noszącą w sercu mroczny sekret. Jak dwa minusy dają plus. tak dwa smutki dały radość.

Łeee. kiedy to było? – według Sandry: za górami. za lasami…

Świeżo upieczona pani magister ledwo startuje w dorosłość. ale już wie. że dzisiaj nikt nie liczy na uśmiech losu. Sorry. taki mamy klimat – samemu trzeba ogarnąć sukces. szczególnie gdy ojca nie ma się wcale. a Basia wesprze jedynie dobrą radą. Dziewczyna bierze więc życie za bary. nie podejrzewając. że czeka ją ostre sumo. Musi pokonać marny rynek pracy. fałszywe koleżanki. lubieżnego szefa. chybione uczucia i bronić miłości przed złymi stereotypami. Git! Co jej nie zabije. to ją wzmocni. Tym bardziej. że Matka-Dobra-Rada niespodziewanie okazuje się nader skuteczną trenerką młodej wojowniczki.

Izabela Pietrzyk (ur. 1966) – autorka poczytnych powieści ‚Babskie gadanie’. ‚Wieczór panieński’. ‚Histerie rodzinne’. ‚Rodzinny park atrakcji’ i ‚Lepsza połowa’. jest filologiem. wykłada język rosyjski na uniwersytecie w Szczecinie. swoim rodzinnym mieście. Ma dorosłą córkę. jak mówi: ‚ładną po ojcu i mądrą po matce’. ‚Dziękuję Ci Boże. że stworzyłeś mnie kobietą’. brzmi motto życiowe pisarki.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Przyciąganie talentów

Autor: Mark Miller

Jak poradzić sobie z niedoborem wykwalifikowanych pracowników? Jak sprawić. żeby nie odeszli najlepsi? Czy tradycyjne metody pozyskiwania najbardziej utalentowanych pracowników to już przeżytek? Co zrobić. żeby przyciągać talenty jak magnes?

O sukcesie organizacji w ostatecznym rozrachunku decydują ludzie – bardziej niż wizja. strategia. marketing. finanse. a nawet technologia. Dlatego właśnie wszystkie firmy chcą mieć u siebie jak najwięcej wybitnie utalentowanych pracowników. Ale czy wiadomo. czego oni oczekują od pracodawcy? Może się okazać. że wcale nie tego. o czym myślisz!

Ta książka nie tylko pokazuje. co trzeba zrobić. żeby przyciągnąć do firmy najwybitniejsze talenty. ale też może być zwierciadłem dla ciebie i twojej organizacji. Nie bądź też zaskoczony. je

:

Cena:


Mgła

Autor: Ragnar Jónasson

Jónasson zaskakuje tu postacią bohaterki i jak zwykle zachwyca poetyckim. mrocznym nastrojem. Unikatowa konstrukcja – w każdym tomie bohaterka jest o 10 lat młodsza – tworzy niesamowity suspens.

Rok 1987. Odludny dom na farmie na wschodzie Islandii. Śnieżyca powinna była odciąć wszystkich od świata. Ale nie odcięła…

Państwo Einarsson nigdy nie powinni byli go wpuszczać. Ale to zrobili…

Niespodziewany gość. kłamca. zabójca. Nie wszyscy przeżyją tę noc.

A teraz dowiemy się. dlaczego detektyw Hulda już nigdy nie zazna spokoju.

Wydawnictwo: Amber

Cena: 37.8


Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par

Autor: Angel Jackie

To propozycja równie dobra dla początkujących par. jak i dla małżeństw – z krótszym bądź dłuższym stażem. Podzielone na kolejne tygodnie i dni teksty prowokują do refleksji i pomagają w odkryciu odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania: Dlaczego tu jestem? Czym jest miłość? Czym jest małżeństwo? W jaki sposób może przetrwać nasza miłość? Co zagraża naszej miłości? Jaki jest Boży plan dla naszej rodziny? Autorzy umiejętnie. z humorem i dowcipem. łączą osobiste doświadczenia i praktyczne porady z głębokimi przemyśleniami na temat miłości i naszego powołania: „Naszym celem jest kochać i być kochanym. stąd ludzkie serce niewielu rzeczy boi się bardziej od samotności. Mając tego świadomość. jesteśmy w stanie zrozumieć. dlaczego cierpienie Adama było tak głębokie”. I dodają: „Wszyscy ludzie na ziemi połączeni są ze sobą na wiele sposobów: wszyscy oddychamy powietrzem. wszyscy potrzebujemy wody. wszyscy uwielbiamy nachosy (większość z nas). wszyscy nosimy w sobie nienasyconą potrzebę kochania i bycia kochanym. Bez miłości życie ludzkie szybko traci swój koloryt. pełnię i sens”. (fragment książki)

Celem tej publikacji jest wprowadzenie par w modlitwę i medytację. wzrastanie w miłości i budowanie dobrej relacji. Służy temu układ rozdziałów: refleksja. wezwanie dnia. krótka modlitwa – dzień po dniu. układają się w program na 6 tygodni.

„Książka. którą trzymasz w dłoniach. jest absolutną perełką” – pisze we wstępie Bill Donaghy. mówca Theology of the Body Institute. który zajmuje się promowaniem teologii ciała – „W erze różnorodnych interpretacji małżeństwa. seksualności. męskości i kobiecości to niewielkie dzieło daje tak bardzo potrzebną klarowność. Nasza męskość i kobiecość rzeczywiście zaprojektowana jest w boski sposób. Weźcie więc tę perełkę. poślubieni sobie kochankowie! Doceńcie ją. niech jej mądrość i światło będą źródłem Bożej łaski dla was. dla waszego małżeństwa. a poprzez tę miłość – światłem. które będzie mógł ujrzeć świat.”

Dzięki tej książce małżonkowie poznają. pokochają i wprowadzą w swoje małżeństwo teologię ciała. zaproponowaną przez Jana Pawła II.

Każdy z nas został umiłowany. obdarowany i powołany do istnienia przez Boga. aby w końcu stać się pełnym miłości darem dla innych. Nauczmy się z tego korzystać!

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 31.99psie troski pdf, wyszukiwarka książek, artysta sławomir mrożek gatunek i rodzaj literacki, złączeni pokusą pdf chomikuj, test matematyka klasa 3, giganci na ziemi, simon beckett wołanie grobu, wielogłos, jeff haden, czarna magia nauka, podróż do ziemi obiecanej, granica opracowanie pdf, piotr celej, ziemia złych uroków, disaster artist książka, zbigniew wodecki książka, władysław kołaciński żbik, jak rzucić palenie pdf…