Walka o wolność

Walka o wolność

Autor: Grażyna Bąkiewicz

Walka o wolność – 10 opowiadań z czasów rozbiorów to czwarta książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży. pasjonaci historii. ukazali węzłowe punkty polskich dziejów widziane oczami zwyczajnych ludzi: mieszkańców miast. dworów i wsi – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik Walki o wolność przeniesie się w czasy. gdy Polska została wymazana z mapy Europy. lecz wciąż żyła w sercach ludzi. będzie towarzyszył Napoleońskim żołnierzom. powstańcom styczniowym i rewolucjonistom. Usłyszy pierwszy koncert ośmioletniego Fryderyka Chopina. zobaczy Adama Mickiewicza piszącego Dziady i Marię Skłodowską walczącą o prawo do edukacji kobiet.

Książki z tej serii dedykujemy tym. którzy cenią i lubią historię. oraz tym. którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się. że historia Polski jest barwna i ciekawa. pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu. dramatycznych wydarzeń.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 22.9


ISBN

9788379458042: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/talizmany-dominik-w-rettinger-178332u

Cena:


Wrzosowisko

Autor: Marian Derdo

Enigmatyczny Makita i jego nowo poznany przyjaciel Ruter to mężczyźni. których więcej dzieli niż łączy. Dla pierwszego z nich najważniejsza jest wolność i możliwość nawiązywania niezobowiązujących relacji z płcią przeciwną. Drugi natomiast. dużo bardziej stały w uczuciach. wciąż żyje przeszłością. nie potrafiąc poradzić sobie z odejściem ukochanej. Mężczyźni nie zdają sobie jednak sprawy. że jest coś. co czyni ich bliższymi sobie. niż mogliby kiedykolwiek przypuszczać. Jeden niepozorny SMS wkrótce sprowokuje lawinę wydarzeń. która odkryje wiele bolesnych tajemnic…

„Wrzosowisko” to fascynująca. nieoczywista opowieść o pokręconych relacjach damsko-męskich. pełna szczerych emocji i życiowych dylematów. która skłania do refleksji nad prawdziwą naturą miłości. przyjaź

:

Cena:


Myślnik. Twój codzienny motywator

Autor: Ewa Chodakowska

Myślisz. że nie udźwigniesz ciężaru zmiany?

Z myślnikiem Ewy Chodakowskiej przestaniesz się zastanawiać i zaczniesz działać. 

Myślnik jest zbiorem pozytywnych przemyśleń. uniwersalnych rad oraz zadań do wykonania. które pomogą Ci nie tylko zrzucić zbędne kilogramy ale motywują do zmiany życia na wielu płaszczyznach.

Książka które zmotywuje każdego czytelnika do działania. Ewa Chodakowska w prosty. czasami zabawny sposób pokazuje jak krok po kroku wejść na ścieżkę sukcesu.

Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.

Cena: 27.99


Matka much. Zwierzomówcy

Autor: Jacob Grey

W przygotowaniu ostatni tom trylogii. Pierwsza część „Zwierzomówcy. Znak pająka” została przetłumaczona na 31 języków. a prawa do jej ekranizacji wykupiła wytwórnia 20th Century Fox.

Ta seria zachwyci wszystkich fanów twórczości Neila Gaimana (zwłaszcza jego „Księgi cmentarnej”). opowieści o Batmanie czy serii o Harrym Potterze. Historia porzuconego przez rodziców chłopca. który rozmawia z krukami. pełna jest wartkich przygód. mrożących krew w żyłach zwrotów akcji. a także odrobiny wzruszających momentów.

„Zwierzomówcy” to seria dla młodszych nastolatków (10-12 lat). po którą jednak z równą przyjemnością sięgną ich rodzice. Pozwoli im choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zatopić w bajkowym. pełnym ekscytujących historii świecie miasteczka

:

Cena:evan currie hayden war, magazyndetektyw.pl, topory wikingów, golian, zbiór zadań matematyka 1 liceum zakres rozszerzony, komunikacja międzykulturowa pdf, kamienie na szaniec ksiązka, początki, cel badań definicja nowak, reformy grabskiego, sztuka zycia, haiku po polsku, podręczniki pdf za darmo, historia ludzkosci, cesarz wespazjan, książka kicia kocia, trening mentalny psychologia sportu w praktyce, albo albo, gies, genetyka krótkie wykłady, złączeni nienawiścią…