Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami

Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami

Autor: Ewa Zgrabczyńska

Wspomnienia Ewy Zgrabczyńskiej. słynnej wybawicielki tygrysów. których dramatyczną historią żyła cała Polska. Zabawne i poruszające historie o życiu pełnym zwierząt i niezwykłej więzi. jaka może połączyć je z człowiekiem.

Notka:

Najpopularniejsza dyrektorka zoo otwiera drzwi do swojego zwierzyńca!

O sobie mówi. że zwierzęta ma w genach. W wieku czternastu lat jako wolontariuszka zaczyna pracę w poznańskim zoo. Trzyma do zastrzyków węże boa i karakale. a jej miłość do zwierząt z czasem przeradza się w wielką pasję.

Polska usłyszała o niej. gdy wraz z pracownikami poznańskiego zoo uratowała życie słynnym Nieumarłym – dziewięciu tygrysom przewożonym w koszmarnych warunkach przez polsko-białoruską granicę. Świat śl

38: https://woblink.com/ebook/wojna-i-milosc-david-starman-193518u

Cena:


Irma Grese

Autor: Fiammetta Bianchi

Zwykle myśli się o „nazistowskich diabłach’. nie biorąc pod uwagę wszystkich strażniczek zatrudnianych w obozach śmierci. Wśród nich była Irma Grese. prawdopodobnie najbardziej sadystyczna strażniczka wszech czasów w smutnej historii obozów koncentracyjnych.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Ad astra

Autor: Tadeusz Garbowski

Powieść Elizy Orzeszkowej. przybiera formę listownego dwugłosu – korespondencji między Seweryną Zdrojowską oraz Tomaszem Rodowskim. Listy Tomasza pisał początkowo Tadeusz Garbowski. jednak nie ukończył swojej części – Orzeszkowa sama dokończyła dzieło. Korespondencja dotyczy sporów światopoglądowych – bohaterowie prezentują różne stanowiska w kwestii religii. moralności czy stosunku do świata. W tle rysuje się też wątek miłosny.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


JEDYNA SZANSA

Autor: Harlan Coben

Marc Seidman budzi się w szpitalu ze śpiączki. Przed dwoma tygodniami był wziętym chirurgiem plastycznym. miał żonę i sześciomiesięczną córeczkę. którą kochał do szaleństwa. Nawet jeśli gdzieś po drodze zyskał kilku wrogów. to nie takich. którzy pragnęliby go zniszczyć. zabijając mu żonę. porywając dziecko. a jego ciężko raniąc.

Nie przychodzi mu do głowy nikt. kto mógłby zrobić coś takiego. W przeciwieństwie do policji. która ma już swojego podejrzanego: Marca Seidmana. Sytuacja staje się jeszcze bardziej dramatyczna. kiedy wreszcie pojawia się żądanie okupu i nadzieja na powrót córeczki. Marc zrobi wszystko. by ją odzyskać.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 35


ISBN

9788381377935: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/najem-rozliczenia-z-problemami-katarzyna-czajkowska-matosiuk-194634u

Cena:


Spotkajmy się po wojnie

Autor: Agnieszka Jeż

TRZY POKOLENIA. DWIE HISTORIE. JEDEN WSPÓLNY LOS. PIĘKNA OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I WOJNIE.

Anna Matkowska i Marcin Zieliński zaczynają nowe życie. Razem będą zapisywać czystą kartę ich przyszłości. Podczas przyjęcia zaręczynowego okazuje się jednak. że ta historia zaczęła się wiele lat wcześniej. podczas wojny. kiedy los połączył ich dziadków.

W tej opowieści jest wszystko: szaleńcza miłość. zazdrość. tajemnice. kłamstwa. przemilczenia. lęki i nadzieje. I najtrudniejsze – przebaczenie.

BO PRAWDZIWA MIŁOŚĆ TO DOBRO. I PRAWDA.

 

Wydawnictwo: Filia

Cena: 29.9jussi adler-olsen książki, małomówny i rodzina audiobook, najlepsze horrory, chorwacja w uni, barbary blidy, książka kochaj, 27 po niemiecku, trylogia namiętności, ekonomika transportu pdf, kaja nordengen, potencjał przedsiębiorstwa, enfp, najmniejsza dziewczynka świata, dar duszy, barry schwartz paradoks wyboru, w alkowie…