Fizyka przyszłości. Nauka do 2100 roku

Fizyka przyszłości. Nauka do 2100 roku

Autor: Michio Kaku

Hipotetyczna podróż przez następne stulecie naukowych innowacji i odkryć.

Tematem poprzednich książek Michio Kaku były rewolucyjne idee w fizyce teoretycznej. które otwierały przed uczonymi nowe drogi do rozumienia Wszechświata. W „Fizyce przyszłości” autor zastanawia się. w jaki sposób ostatnie odkrycia mogą pomóc wcielić w życie najbardziej niesamowite pomysły fantastyki naukowej.

Najnowsza książka Michio Kaku nieco przypomina „Wizje”. których tematem były przewidywania dotyczące rozwoju nauki w nadchodzących dekadach; jak się okazało. przewidywania te okazały się bardzo trafne. „Fizyka przyszłości” sięga jednak o wiele dalej. rozważając technologie. które mogą stać się realne w ciągu najbliższych stu lat. To. w jaki sposób wykorzystamy wyzwania i szanse w XXI wieku. zdeterminuje dalsze losy ludzkości.

Będzie to szalony rajd po błyskawicznej karierze komputerów. telekomunikacji. biotechnologii. sztucznej inteligencji i nanotechnologii. Bez wątpienia to one zmienią przyszłość naszej cywilizacji. Fragment wstępu

Michio Kaku – profesor fizyki teoretycznej w City University of New York. współtwórca strunowej teorii pola. Wybitny popularyzator nauki. autor światowych bestsellerów. między innymi „Fizyki rzeczy niemożliwych”. „Wizji”. „Wszechświatów równoległych” i „Hiperprzestrzeni”. która została uznana za najlepszą książkę popularnonaukową roku przez „New York Timesa” i „Washington Post”.

Spis treści

Podziękowania

Wstęp: Prognoza na następne sto lat

Rozdział 1. Przyszłość komputera: umysł nad materią Rozdział 2. Przyszłość SI : bunt maszyn Rozdział 3. Przyszłość medycyny: do doskonałości i dalej Rozdział 4. Nanotechnologia: wszystko z niczego? Rozdział 5. Przyszłość energii: energia z gwiazd Rozdział 6. Przyszłość podróży kosmicznych: do gwiazd Rozdział 7. Przyszłość bogactwa: zwycięzcy i przegrani Rozdział 8. Przyszłość ludzkości: cywilizacja planetarna Rozdział 9. Jeden dzień z życia w 2100 roku

Zalecane lektury Przypisy końcowe Indeks

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


My

Autor: Jewgienij Zamiatin

Jedna z najsłynniejszych dystopii w literaturze. pierwowzór Nowego wspaniałego świata Huxleya i 1984 Orwella.

Najlepsze dzieło science fiction. jakie dotąd napisano – Ursula K. Le Guin.

Niech żyje Państwo Jedyne! Jego obywatele poddani są nieustannej inwigilacji. Wolność i indywidualizm są z założenia złe. gdyż wprowadzają tylko chaos i anarchię. Domy mają szklane ściany. by wszyscy żyli na widoku. a seks jest na kartki. Najgorsza z chorób to wyobraźnia. W Państwie Jedynym każdy traktowany jest jednakowo. pozbawiony nazwiska. oznaczony numerem. Wszystko. czego człowiek potrzebuje do życia. dostaje od Państwa. gwaranta porządku. harmonii i szczęścia. Narrator Δ-503 to matematyk. który zapada na nieuleczalną chorobę – wytwarza się w nim dusza. zakochuje się.

Powieść Zamiatina to iście prorocza wizja – opisuje przerażającą i groteskową rzeczywistość. do której współczesne społeczeństwa zaczynają się niepokojąco zbliżać. Za sprawą inwigilacji w stylu chińskich Punktów Oceny Obywateli świat raźnym krokiem zmierza ku totalitarnemu koszmarowi. Czytajcie Zamiatina. póki nie jest za późno…

Dzięki intuicyjnemu zrozumieniu irracjonalnej strony totalitaryzmu (…) powieść Zamiatina przewyższa Nowy wspaniały świat Huxleya. – George Orwell.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Klątwa ruin

Autor: Magdalena Wala

Wzruszająca podróż do roku 1920 i czasów walki o wolność

Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny. ale dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa. Poznaje tam krewnego właścicielki – porucznika Rafała Mielżyńskiego. Mimo że oficer jest nią zafascynowany. dziewczyna traktuje go z dystansem. Zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych. skrywa też własne tajemnice.

Pewnego dnia Aniela poznaje historię ruin pobliskiego zamku. Związana z nimi legenda opowiada o pięknej rudowłosej i wyrządzonej jej krzywdzie. Czy ma to coś wspólnego z przeszłością Anieli?

Tymczasem nadchodzi lato i zmienia się atmosfera we dworze. Wojska bolszewickie zagrażają Polsce. która niedawno odzyskała niepodległość. Wszyscy starają się wspierać walczących na froncie. Aniela wbrew rozsądkowi myśli o Rafale i martwi się o jego życie.

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 30


ISBN

9788324043996: Wydawnictwo

Format

5.99: https://woblink.com/ebook/arendt-derrida-i-foucault-a-religia-autor-zbiorowy-195648u

Cena:


ISBN

9788363464356: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/trzynascie-marcin-swietlicki-189754u

Cena:bioshock solucja, moja krolowa, rodzina borgiów mario puzo, święty gustaw, książki informatyka, biuro duchów, bydlę, mózgowe porażenie dziecięce pdf, grzech pierworodny książka, w sieci natrętnych myśli, zobaczyć niebo, rachel e. carter, powstanie ’44, kobietologia, legendy krakowskie pdf, jutro będziemy szczęśliwi pebx, poradnik wiedźmin 2, praca jako wartość…