Domy bezdomne

Domy bezdomne

Autor: Brauntsch Dorota

Właściwie wypalone cegły. jeśli uderzyć jedna o drugą. wydają dźwięczny ton i są wiśniowe. prawie bordo. Na cegłę mówiono: palcówka – bo często. ten. kto ją robił. zostawiał w niej odciski palców. Na dom potrzeba pięćdziesiąt tysięcy wiśniowych palcówek. Buduje się dla innych. Nie tylko dla dzieci i wnuków. ale dla otoczenia. Dla miejsca. Żeby nie zepsuć przestrzeni. nawiązać z nią relację. wtopić się w krajobraz. Ale dom żyje. dopóki żyje w nim człowiek. ‚Kto zdążył. ten wyburzył’ – słyszy Dorota Brauntsch. Bo murowane domy chłopskie na ziemi pszczyńskiej z XIX i początków XX wieku wreszcie zostały uznane za zabytki. dowód kultury. a więc podlegają ochronie. Tylko że prawie wszystkie już zniknęły… I nadal znikają. To opowieść o cegle. kulturze chłopski

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Cena: 29.99


Nie-Boska komedia

Autor: Zygmunt Krasiński

Dramat romantyczny Zygmunta Krasińskiego napisany w 1833 r.. a wydany w 1835 r. w Paryżu. Początkowo utwór miał nosić tytuł „Mąż” i być pierwszą częścią trylogii.

Głównym bohaterem „Nie-Boskiej komedii” jest Mąż (hrabia Henryk). Pierwsza i druga część utworu przedstawia jego życie osobiste. trzecia i czwarta – jego udział w wydarzeniach społecznych i historycznych.

Mąż bierze ślub z kobietą. którą – jak mu się wydaje – kocha. Czuje się jednak poetą. pragnie tworzyć prawdziwą poezję. Żyje marzeniami. stąd tak łatwo szatanowi opętać jego duszę. Zsyła mu Dziewicę – będącą dla Męża uosobieniem żywej poezji i piękna. Porzuca zrozpaczoną Żonę i rusza z Dziewicą. Ta niemal doprowadza go do zguby.

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 25.52


ISBN

9788380696099: Wydawnictwo

Format

25.6: https://woblink.com/ebook/kobiety-z-ulicy-grodzkiej-lucyna-olejniczak-16053u

Cena:eldredge, anna sajdak, na szczycie tom 5 pdf, ewa dmoch, bez żalu, elektrownia winden, świetlicki nieprzysiadalność, spalony andrzej iwan, jeden błąd, zakończy, okresl jaki problem podejmuje aleksander główczewski, erystyk, raw belle aurora pdf, krótka historia o tym jak spieprzyliśmy wszystko, milosnicy czterech kolek, trędowata książka pdf, joanna jagoda, piotr c brud, w śnieżna noc…