Wszystkie pory uczuć. Wiosna

Wszystkie pory uczuć. Wiosna

Autor: Magdalena Majcher

Ewelina pragnie tylko jednego – zostać matką. Niestety. los nie daje jej takiej możliwości. Razem z mężem decydują się na adopcję. Jednak kiedy na ich drodze pojawia się dziewięcioletni Piotruś – szczęście przysłania obawa. Chłopiec cierpi na FAS – alkoholowy zespół płodowy. Kiedy się urodził. miał ponad promil alkoholu we krwi. Chłopiec całe dzieciństwo spędził w domu dziecka.Czy teraz znajdzie dom. którego tak potrzebuje?Czy pragnienie miłości okaże się silniejsze niż strach?

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 31.5


Tango śmierci

Autor: Jurij Wynnyczuk

Tango śmierci to opowieść o wielokulturowości Lwowa. którą przerywa druga wojna światowa. Dramatyczna historia prawdziwej przyjaźni Polaka. Ukraińca. Żyda i Niemca wzmocniona świetnym poczuciem humoru Jurija Wynnyczuka. Autor przekładu Bohdan Zadura.

Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Cena: 39.9


Więzy krwi

Autor: Jean Hatzfeld

Francuski reporter Jean Hatzfeld. autor trylogii o rwandysjkim ludobójstwie. kilkanaście lat po bratobójczej wojnie wraca do Rwandy. by oddać głos drugiemu pokoleniu traumy – dzieciom ocalałych Tutsi i uwięzionych Hutu.

„Więzy krwi” to poruszające świadectwa tych. którzy choć odziedziczyli bolesne wspomnienia. starają się pogodzić z losem. W miejscu. „gdzie mądrość ucierpiała z powodu braku starszych pokoleń”. a podświadoma chęć zemsty miesza się z dziecięcą naiwnością. Hatzfeld ukazuje. że wspólne przepracowanie przeszłości pomaga z nadzieją spoglądać w przyszłość tym. którzy nie mieli wpływu na traumatyczną historię.

„Piąta książka Jeana Hatzfelda na temat ludobójstwa dokonanego w 1994 roku w Rwandzie. jego skutków. jego obecności w pamięci ocalałych. zabójców. dziś także w pamięci drugiego pokolenia. „Więzy krwi” to kontynuacja. a zarazem nowy etap w twórczości pisarza.” Macha Séry. „Le Monde des Livres”

„Pytanie o prawdę obsesyjnie powraca w rodzinnych rozmowach. Czy rodzice chcą naprawdę wszystko opowiedzieć. a dzieci naprawdę chcą wszystkiego wysłuchać?” Marie-Laure Delorme. „Le Journal du Dimanche”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45podstawy mechatroniki, virginia woolf książki, pacjentka ksiazka, jolanta tambor, owady polski kozłowski, trudi canavan misja ambasadora, mówca umarłych pdf, domniemanie niewinności pdf, miłość w czasach zarazy, powieść harper lee, jak mówić żeby maluchy nas słuchały ebook, szymon hołownia kropka nad i, ishiguro kazuo, osamu dazai zmierzch, wege. dieta roślinna w praktyce, tamango, angielski u lekarza, geografia rysunki, teorie ekonomiczne, położna z auschwitz chomikuj…