ISBN

ISBN

9788382191233: Wydawnictwo

Format

23: https://woblink.com/ebook/miedzy-swiatlem-a-ciemnoscia-oliwia-wiecek-197648u

Cena:


Owoc pożądania III – opowiadanie erotyczne

Autor: Must Veronica

„W samochodzie obserwowałam kontury jego członka pod spodniami. Nie mogłam się powstrzymać. więc położyłam rękę na jego udzie. Leżała tam zupełnie niewinnie. ale widziałam. jak jego penis rośnie w oczekiwaniu na to. co nadejdzie. Przeniosłam tam dłoń i teraz poczułam. jak penis pulsuje przez materiał’.

Od bardzo dawna nie miałam mężczyzny. marzyłam o tym. by jak najszybciej kogoś spotkać. Praca ratowniczki na pływalni nie oferowała nic poza egocentrycznymi kolegami. a ponieważ sama jestem dość wybredna. prognozy nie były najlepsze. Aż do dnia. kiedy przyszedł popływać pewien starszy mężczyzna. Zachwycił się moimi piegami. a ja poczułam. jak po moim ciele rozchodzi się przyjemne ciepło. Czy ten starszy pan będzie mógł mnie zaspokoić?

Wydawnictw: Saga Egmont

Cena: 9.99


Stracone złudzenia

Autor: Honoré de Balzac

„Łatwo się pisze. a trudno sprzedaje’.

Dwójka mężczyzn. Dwójka przyjaciół. Lucjan Chardon de Rubempre – młody poeta oraz Dawid Sechard – właściciel drukarni.

Paryż w XIX wieku. środowisko literatów. recenzentów. dziennikarzy. wielkiej sztuki. Szacunek? Uznanie? Z tą rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Tutaj przychylność publiczności zależy od pieniędzy. Kariera pisarza zależy od humoru prasy. która jednego dnia może ogłosić go wielkim. by drugiego zwyczajnie zniszczyć. Reguły tej gry są proste – decyduje rynek i układ sił.

Brutalnie zderza się z tą rzeczywistością Lucjan. który za wszelką cenę pragnie w niej zaistnieć. Podobnie Dawid. którego uczciwość nie przetrwa bezwzględności innych przedsiębiorców.

Jedno z najciekawszych dzieł Balzaca

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


:

:

Cena:


Szkoła geniuszy

Autor: Holsinger Bruce

‚Diabeł ubiera się u Prady’ w Dolinie Krzemowej. czyli centrum nowych technologii oczami szeregowej pracownicy start-upa.

Anna Wiener – wiecznie spłukana. pozbawiona perspektyw na rozwój zawodowy. szukająca sensu życia dwudziestokilkulatka – rzuca pracę w branży wydawniczej i skuszona obietnicami cyfrowego raju przeprowadza się z Nowego Jorku do San Francisco. Tam szybko znajduje zatrudnienie w start-upie big data. w samym sercu Doliny Krzemowej: w świecie fantasmagorycznych ekstrawagancji. olśniewających sukcesów oraz młodych. rzutkich przedsiębiorców spragnionych władzy. chwały i wielkich pieniędzy.

To właśnie w tym czasie na Zachodnim Wybrzeżu zachodzi ogromna zmiana kulturowa – ośrodek zaawansowanych technologii. rywalizując z Wall Street. w zawrotnym tempie przeobraża się w centrum bogactwa i dominacji. O pracy w zagłębiu hi-tech marzy prawie każdy. Lecz spomiędzy firmowych wypadów na narty. drinków w godzinach pracy. elitarnych klubów programistów i ścisłych wymogów korporacyjnej lojalności wyłania się też całkiem inny obraz Doliny Krzemowej: bezlitośnie bogacącej się kosztem bezpiecznej przyszłości. którą rzekomo buduje.

‚Dolina niesamowitości’ to opowieść o żmudnej drodze bohaterki do dojrzałości. a także portret dopiero co minionej epoki. Wnikliwa opowieść ku przestrodze. a przy tym szczere. pełne zwariowanego humoru i emocji świadectwo szumnej i lekkomyślnej kultury start-upów w czasach rozbuchanych ambicji. niekontrolowanego nadzoru. gigantycznych majątków i nabierającej rozmachu władzy politycznej. Wiener po mistrzowsku obnaża transformację branży tech z samozwańczego zbawiciela świata w zagrażające światowej demokracji narzędzie. a pod jej piórem (a raczej klawiaturą Maca) wielki przemysł informatyczny otrzymuje ludzką twarz. często wykrzywioną grymasem przestrachu i poczucia obcości.

Pojęcie ‚dolina niesamowitości’ (‚uncanny valley’) to określenie używane do opisania stanu nieprzyjemnej dezorientacji towarzyszącej człowiekowi przy kontakcie z obiektem do złudzenia przypominającym osobę. lecz w sposób oczywisty nie będącym człowiekiem. Weiner w swoich przejmujących zapiskach przedstawia najbardziej zaawansowane technologie oraz to. co się dzieje na ich styku z człowiekiem. Choć może jednak bardziej z ‚ludzkim czynnikiem wykonawczym’. bo Anna Weiner nie jest bowiem żadną menadżerką informatycznego imperium. a po prostu szeregową pracownicą start-upu.

‚Dolina niesamowitości’ to fascynujące i niespotykane dotąd ujęcie tematu – do tej pory Dolinę Krzemową mieliśmy szansę poznać raczej ze wspomnień wszechmocnych szefów oraz podręczników pisanych przez mężczyzn. Tu w końcu słyszymy ważny głos kobiety.

Najlepsza książka miesiąca Amazon styczeń 2020.

Anna Wiener jest stałą współpracowniczką czasopisma ‚The New Yorker’. na którego łamach publikuje artykuły poświęcone Dolinie Krzemowej. kulturze start-upów i nowym technologiom. Jej felietony ukazywały się także w ‚The New York Times Magazine’ ‚The Atlantic’. ‚New York’. ‚The New Republic’. ‚Harper’s’. ‚n+1’. To właśnie w tym ostatnim piśmie ukazał się jej znakomity artykuł: ‚Uncanny Valley. I would say more. but I signed an NDA’. który spotkał się z olbrzymim oddźwiękiem w sieci i stał się podstawą ‚Doliny niesamowitości’. Mieszka w San Francisco. ‚Dolina niesamowitości’ to jej książkowy debiut.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 34.4



kolejne 365 dni pdf chomikuj, robert biedroń książki, kresy wschodnie wołyń, alan wats, chrząszcz wiersz, longin majdecki, wypożyczone, darowizna na cele charytatywne, katarzyna grochola przeznaczeni, duchowni o duchownych książka, iwan konwicki z domu iwaszkiewicz, andersen christian, aleksandra dębska, spore faza kosmosu, pedagogika społeczna pilch, weronika tomala, toast za przodków, retoryka arystoteles, potwory z mitologii greckiej, mroczne pragnienia pdf, rozbroić narcyza pdf, pan widmowej wyspy, tarantula klops i herkules, punk 57 pdf pl, hydraulika siłowa książka, jak pisać żeby chcieli czytać…