Morderstwo w zaułku

Morderstwo w zaułku

Autor: Agata Christie

Herkules Poirot jest bohaterem wszystkich czterech opowiadań tomu. Morderstwo w zaułku – mało wiarygodne samobójstwo. a może jednak morderstwo? Niewiarygodna kradzież – kto chciał skompromitować lorda. kradnąc dokumenty państwowe? Lustro nieboszczyka – kto zabił ekscentrycznego arystokratę? Trójkąt na Rodos – czemu służą wieloramienne trójkąty wielomałżeńskie?

Wnioski są dwa. Pierwszy: nie ma faktów oczywistych. Drugi: każdy fakt może zyskać nową interpretację. A drwina z „małych szarych komórek” Herkulesa Poirot nikomu nie ujdzie na sucho.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 17.99


ISBN

9788366134751: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/tylko-dla-ciebie-vi-keeland-137431u

Cena:


Star Carrier. Tom 3. Osobliwość

Autor: Ian Douglas

Carl von Clausewitz w swoim słynnym dziele „O wojnie” napisał: „Bitwa jest krwawym i niszczącym zmierzeniem się sił fizycznych i moralnych”. Lecz jak walczyć z wrogiem. o którego sile nie mamy wielkiego pojęcia. a już o wyznawanych przezeń normach moralnych nie wiemy właściwie nic? Przed takimi dylematami staje admirał Koenig. dowódca Lotniskowcowej Grupy Bojowej „Ameryka”. Wiedząc. że trzeba podjąć walkę. przenieść ją na teren przeciwnika. nie ma pojęcia. z kim tak naprawdę przyszło się zmierzyć.   Wspomniany Clausewitz stwierdził również: „W strategii wszystko jest proste. lecz nie jest łatwe”. Trudno o lepsze podsumowanie sytuacji admirała Koeniga oraz straceńców. którzy wbrew woli ziemskiego rządu przyłączyli się do jego misji. Wiedzą. co należy uczynić. ale nie potrafią przewidzieć. czy uda się dopiąć swego. a przede wszystkim – jakie skutki dla nich samych i dla ludzkości przyniosą ich działania. Wyborne – jak zawsze u Iana Douglasa – sceny gwiezdnych zmagań stanowią świetne tło dla ukazania gry. jaką musi podjąć ludzkość w starciu z niewyobrażalną potęgą tajemniczej cywilizacji. W walce z wrogiem. którego możliwości technologiczne zdają się graniczyć z magią. Polityka miesza się tutaj z wojną. a heroizm nie jest niczym wyjątkowym. lecz staje się sposobem życia. O cyklu Douglasa można powiedzieć z całą odpowiedzialnością: im dalej. tym lepiej.

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 25.52kot niebieski bunda, kocie mojo pdf, jermaine jackson dzieci, danielle steel książki pdf, bóg a nauka einstein pdf, długosz magdalena anna, simon beckett niespokojni chomikuj, rodzaje strategii marketingowych, dwaj żołnierze, zarządzanie zasobami ludzkimi książki pdf, gestis, romantyczność motywy, ksiazka michelle obama, strategie podatkowe przedsiębiorstw, książki do pobrania za darmo, kuracja życia pdf, starożytny egipt książki, www bajki dla dzieci po polsku pl, lato tove jansson…