Jak rozpętałem aferę taśmową

Jak rozpętałem aferę taśmową

Autor: Piotr Nisztor

Murzyńskość. ośmiorniczki. robienie loda Amerykanom. ch…. d… i kamieni kupa. Te słowa i zwroty weszły już do powszechnego obiegu i użytku językowego. Wszyscy słyszeli o aferze taśmowej. niewiele jednak wiadomo o jej kulisach. Ujawnia je dziennikarz śledczy. który dotarł do najbardziej sensacyjnych nagrań ostatnich lat.

***

– O. to ty jeszcze nie siedzisz? – zagadnął mnie jeden ze znajomych urzędników państwowych.
Faktycznie. Jeszcze nie siedzę. choć prześwietlano już moje połączenia telefonicznie. analizowano znajomości. podsłuchiwano. śledzono. sprawdzano moją rodzinę. a nawet – jak dowiedziałem się z dwóch źródeł – służby miały założyć tzw. dziuplę tuż obok mojego mieszkania.

Przedstawiam Państwu:

OPIS WYDARZEŃ
CO JEDLI I PILI PODSŁUCHIWANI
STENOGRAMY NAGRAŃ
REAKCJĘ MEDIÓW
SKUTKI POLITYCZNE TEGO. CO SIĘ STAŁO

Przedstawione w książce zdarzenia to dowód na matematycznie dającą się opisać prawidłowość: jakość demokracji. poczucie oferowanej przez nią wolności. są wprost proporcjonalne do rzeczywistej wolności mediów i odwrotnie proporcjonalne do ilości sił usiłujących tą wolność ograniczać.
Płk Mieczysław Tarnowski. były wiceszef ABW wcześniej UOP

Dziś większość dziennikarzy to „mordercy zza biurka”. Nisztor w redakcji bywał rzadko. Nie da się bowiem robić dziennikarstwa śledczego siedząc przy biurku.
Cezary Gmyz. dziennikarz śledczy. tygodnik „Do Rzeczy”

Rolą dziennikarza jest ujawnianie prawdy. nawet jeśli nie dla wszystkich jest ona wygodna. Piotr Nisztor bezkompromisowo dążył do ujawnienia taśm. które wstrząsnęły polską sceną polityczną. Lektura tej książki pozwala spojrzeć na sprawę jego oczami. oczami jednego z bohaterów afery. który spotkał się z niespotykanym atakiem niektórych mediów.
Sylwester Latkowski. redaktor naczelny tygodnika „Wprost”

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


:

:

Cena:


Dziesięć książek. które każdy konserwatysta musi znać

Autor: Benjamin Wiker

Czy poglądy Arystotelesa – kilka tysięcy lat później – nadal kształtują światową politykę? Na czym polega geniusz Ortodoksji? Dlaczego Władca pierścieni J.R.R. Tolkiena jest lekturą konserwatywną. a Atlas zbuntowany Ayn Rand już nie? I czy faktycznie Shakespeare miał serce po prawej stronie. a jeśli tak. to czego może nas to nauczyć? Benjamin Wiker przekonuje. że konserwatywna mądrość zawarta w wybranych książkach – oraz właściwe jej wykorzystanie – pomogłyby odrodzić nawet najbardziej przegniłą rzeczywistość. W niezwykle wciągającym wywodzie dowodzi. że podobnie jak złe idee mają złe konsekwencje. dobre idee ulepszają świat.

Fragment wstępu:
Skupiłem się na książkach. które każdy konserwatysta musi poznać. Nacisk położony na słowie „musi” wskazuje. że nie jest to lista „Moich dziesięciu ulubionych konserwatywnych książek” ani lista „Dziesięciu najlepiej sprzedających się konserwatywnych książek”. Jest to raczej lista tych książek. które muszą znać konserwatyści w naszej obecnej rzeczywistości. Jest nią kultura defi niowana głównie przez liberalizm. ale też przez rosnącą reakcję konserwatystów. Niestety. choć reakcja ta jest bardzo pożądana. częstokroć jest to po prostu tylko „reakcja”. zamiast dobrze przemyślanej i skutecznej akcji. wypływającej z głębokiego rozumienia prawdziwie konserwatywnych podstaw. Mam nadzieję. że książka ta wspomoże narodziny konserwatywnego renesansu. głębokiej konserwatywnej odnowy płynącej z entuzjazmu. który ożywia tak wiele dusz. Gdyby książki. które tu przedstawiam. uformowały podstawy trwałej. konserwatywnej dyskusji. wówczas szyk bojowy rozgrywającej się na naszych oczach wojny kultur byłby wyraźniejszy. strategia skuteczniej wyłożona. a nadzieja ugruntowana.
(…)
Książkę podzieliłem na cztery główne części. stosownie do czterech omawianych w niej aspektów konserwatyzmu. Pierwsza część dotyczy samej natury konserwatyzmu. druga skupia się na podwalinach amerykańskiego ustroju politycznego. trzecia – na problemach ekonomicznych. zaś ostatnia na niezwykle ważnym procesie formowania konserwatywnego myślenia.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Podróż na Wschód

Autor: Hermann Hesse

Podróż na Wschód. nazywana niekiedy uwerturą do głównego dzieła Hessego. Gry szklanych paciorków. rozgrywa się na pograniczu światów: świata rzeczywistego i świata imaginacji. Cel wyprawy. Wschód. symbolizuje wewnętrzne odrodzenie. a jej uczestnicy są wędrowcami na pograniczu kultur. przeszłości i teraźniejszości. swoistym pochodem wiernych. o którym Hesse pisał: „Ten pochód wiernych i ufnych dążył na Wschód. do Ojczyzny Światła. nieprzerwanie i od wieków. był on w drodze od całych stuleci. zmierzając do świetlistej krainy cudu. do Ojczyzny. […] Naszym celem był nie tylko Wschód. czy raczej: nasz Wschód był przecież nie tylko jakimś krajem czy pojęciem geograficznym. lecz również ojczyzną i młodością duszy. znajdował się wszędzie i nigdzie. Był jednością wszystkich czasów”.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 24


ISBN

9788328710122: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/mezczyzna-bez-winy-i-wstydu-krystyna-romanowska-wojciech-kruczynski-148226u

Cena: Wojciech Kruczyński


:

: Szara Godzina

Cena: 29.9czarna reka, ryszard kluszczyński, brzytwa okchama, spector lublin, włoska sztuka dobrego gotowania, rozwój lokalny pdf, wydawnictwo akademickie, woblink kindle, tadeusz czekalski, hendrik groen, polowanie na goryle, mikołaj "jaok" janusz, intryga lj shen pdf, wayne dyer pokochaj siebie, bieguni epub, joanna pilatowicz, sałatki i surówki siostry anastazji…