Tadeusz Korzon (1839-1918) Między codziennością. nauką a służbą narodowi

Tadeusz Korzon (1839-1918) Między codziennością. nauką a służbą narodowi

Autor: Jolanta Kolbuszewska

Prezentowana praca jest dziełem rzetelnym. oryginalnym. wpisującym się w najciekawsze obszary współczesnej historii historiografii. Pokazuje poważny wpływ historyków. a zwłaszcza Tadeusza Korzona. na stan nastrojów społecznych i rozwój świadomości historycznej Polaków przełomu XIX i XX wieku (…) Jolanta Kolbuszewska świadomie odeszła od najczęściej stosowanej praktyki prezentacji dziejopisarstwa ograniczającej się do nakreślenia umysłowego i ideologicznego tła epoki wzbogaconego o bio- bibliograficzne szczegóły z życia danego historyka. Poszła w kierunku historii historiografii uprawianej jako studium codzienności dziejopisarzy i towarzyszącej temu próbie „uczłowieczenia autora’. Historyka warszawskiego uczyniła „przewodn

19.95: https://woblink.com/ebook/sztuka-generatywna-marcin-skladanek-147487u

Cena:


1

Autor: Ewa Walińska

:

Cena:


ISBN

9788379952274: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/otchlan-piotr-patykiewicz-147501u

Cena:


Pasjonaci kreatorzy twórcy

Autor: Elżbieta Zakrzewska-Manterys

Celem publikacji jest odczarowanie wizerunku osób niepełnosprawnych jako ludzi wycofanych. nie tylko wyłączonych z głównego nurtu życia społecznego. ale także pozbawionych życiowych planów. aspiracji i dążeń. Jest to książka. która ma pokazać osoby niepełnosprawne w innym świetle – jako ludzi pełnych pasji. realizujących z powodzeniem swoje zainteresowania. aktywnie działających w przestrzeni mass mediów i kreujących rzeczywistość społeczną zgodnie ze swoimi potrzebami. Publikacja prezentuje osoby niepełnosprawne jako wychodzące naprzeciw własnym marzeniom. umiejętnie realizujące swoje plany. a przede wszystkim swoim przykładem przełamujące utarty. stereotypowy wizerunek ludzi „z problemami”.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu

Cena:


Związek partnerski

Autor: Marcin Anaszewicz

Prywatnie – są parą. Zawodowo – zmieniają Polskę. Ona jeszcze do niedawna była zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jest radczynią prawną i legislatorką. od lat walczy o równość i przeciwdziała dyskryminacji. Teraz jest jedną z twarzy partii Wiosna. On to prawnik. politolog. przez lata w biznesie i administracji. najbliższy współpracownik Roberta Biedronia. z którym zmieniał Słupsk w progresywne miasto. a teraz będą zmieniać cały kraj.

Dr Sylwia Spurek i dr Marcin Anaszewicz od dwudziestu lat realizują swoje ambicje. marzenia i ideały. Pomimo że ich styl życia odbiega od stereotypowych wyobrażeń Polek i Polaków (a może właśnie dlatego). są szczęśliwi i mogą stać się inspiracją dla wielu rówieśniczek i rówieśników.

Jaka jest ich recepta na sukce

:

Cena:jerzy robert nowak mason, miłość ignacy karpowicz, remigiusz mróz listy zza grobu, atlantydzka zaraza audiobook, sztuka mowienia, janusz bieszk słowiańscy królowie lechii, chris carter ksiazki, rączy koń, adamus saint germain, sprawdziany kl 2, jeszcze krótsza historia czasu pdf, wyspa aldous huxley, domniemanie niewinności pdf, allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie pdf za darmo, homefront the revolution wymagania, lew starowicz o kobiecie…