Ukryty geniusz zwierząt

Ukryty geniusz zwierząt

Autor: Katharina Jakob

Wieloryby. mówiące obcymi językami. ptaki inteligentniejsze od małp i inne zadziwiające odkrycia.

Czy wiesz. jak bardzo inteligentne są zwierzęta?

Kto by pomyślał. że ośmiornice są obdarzone osobowością. pszczoły tworzą mapy topograficzne okolic ula. a szympansy potrafią gotować? Zwierzęta nie tylko myślą. lecz także planują. przewidują przyszłość i wyobrażają sobie. co dzieje się w umysłach innych. Badania nad ich inteligencją przynoszą zdumiewające odkrycia. a w nauce dokonuje się właśnie głęboka przemiana.

Katharina Jacob autorka ‚Ukrytego geniuszu zwierząt’. łączy porywające opowieści o nieznanym świecie zwierząt. z prezentacją najnowszych wyników badań naukowych.

Katharina Jakob jest dziennikarką naukową piszącą dla czasopism ‚Dogs’ i ‚PM History’. Jej artykuły ukazały się także w ‚GEO Wissen’. ‚Die Zeit’. ‚Natur’ i ‚Süddeutsche Zeitung’. Główną dziedziną zainteresowań autorki są badania nad inteligencją zwierząt oraz relacje między ludźmi i zwierzętami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


1

:

:

Cena:


ISBN

9788366338227: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/wladczyni-mroku-k-c-hiddenstorm-147874u

Cena:


Papież z getta

Autor: Gertrud Von Le Fort

Papież z getta? Tak! Bo sensacyjna opowieść Gertruda Von Le Forta nawiązuje właśnie do autentycznych wydarzeń roku 1130. kiedy to po śmierci Honoriusza II skłóceni elektorzy wybrali dwóch papieży. (…)
Świat chrześcijański rozdarła schizma. Europa podzieliła się na dwa wrogie obozy…

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 9.99


Kto się boi prawdy?

Autor: Barbara Stanisławczyk

Prawdopodobnie znalazłeś właśnie najlepszy prezent dla siebie lub bliskiej Ci osoby. Piękne. solidnie wydane tomisko – tak książka to podsumowanie historii polskiego patriotyzmu w chrześcijańskiej Europie od zarania dziejów po dzień dzisiejszy.

5 najważniejszych recenzji tego tytułu nie zostawia wątpliwości:

Poszukujecie namysłu. który podtrzymuje wartości? Namysłu. który tu-i-teraz każdego z nas osadza w wielkiej tradycji Cywilizacji Zachodu. który polskość chroni i zarazem szlifuje ją do konfrontacji z wyzwaniami współczesności. to…

Otchłań cywilizacyjnego pęknięcia. który odsłania ta książka. nie może pozostawić jej czytelnika obojętnym. Autorka precyzyjnie pokazuje. jak to pękniecie jest od lat poszerzane żyletką rajfurów pokomunistycznej władzy. ale też jak wpisane jest głęboko w projekt liberalnej nowoczesności. jak dewastuje pojęcia rodziny. patriotyzmu. tradycji. Pisana na chłodno. ta książka brzmi jak „ostatni krzyk”: krzyk przestrogi przed przepaścią. której żaden most już nie połączy.
prof. Andrzej Nowak

Dlaczego my. Polacy. tak bardzo jesteśmy podzielni? Dlaczego w Polsce toczy się tak zacięty spór? Autorka pokazuje. że nie jest to spór doraźny. partyjny. czy tylko medialny. Dzisiejsze podziały i kontrowersje mają korzenie historyczne. Chodzi w nich o sprawy zasadnicze. o wartości fundamentalne. Jest to książka o polskiej tożsamości i jej ścisłym związku z religią. z katolicyzmem. a także książka o współczesnej kulturze i współczesnym barbarzyństwie. ukazująca uniwersalny charakter polskiego sporu. To lektura. którą gorąco zalecam tym wszystkim. którzy chcą być świadomymi obywatelami i Polakami.
prof. Zdzisław Krasnodębski

Ta książka to brawurowa analiza przemian i prób destrukcji polskiego patriotyzmu. Wojna kulturowa w Polsce odbija w pastiszowym krzywym zwierciadle spory światopoglądowe w świecie zachodnim. zastępując dawne spory ideologiczne. Zmiany wnoszone przez globalizację najbardziej dramatycznie dekonstruują sferę kultury. Powodują korozję tożsamości – zbiorowej i indywidualnej. Destrukcja metafizyki ułatwia przekształcanie ludzi w nastawione tylko na konsumowanie tryby globalnej maszynerii.
Prof. Jadwiga Staniszkis

Książka Barbary Stanisławczyk jest przejmująco opowiedzianą historią polskiego doświadczenia narodowego od demokracji szlacheckiej do dzisiejszego społeczeństwa masowego – z jego wulgarnością. rozpadem więzi między ludźmi i pogardą dla wysokich ideałów. Opowiedziana historia jest gorzka. lecz pod nią tkwi mocne pozytywne przesłanie. mówiące o potrzebie nieustannej troski obywatelskiej o wspólnotę narodową. o suwerenność państwową oraz o wartości duchowe. bez których nie przetrwalibyśmy jako wspólnota i których dzisiaj znowu wypada nam bronić.
prof. Ryszard Legutk

o

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99keto biblia, dziewczeta z auschwitz, fiodor dostojewski zbrodnia i kara, ebooki online, inkub książka, co cię nie zabije to cię wzmocni, poszukiwanie charlotte link, tajemniczy ogród tekst pdf, andrzej milecki, moralność myślenia, niegrzeczny szef pdf chomikuj, lunchbox na każdy dzień. nowe przepisy, jarosław kłaczkow, stramer…