ISBN

ISBN

9788726210019: Wydawnictwo

Format

2.99: https://woblink.com/ebook/owoc-pozadania-ii-opowiadanie-erotyczne-must-veronica-198776u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 199286

https://woblink.com/ebook/syn-beliry-antoni-ossendowski-199286u

:

Cena:


:

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Rybak i geniusz

Autor: Bolesław Leśmian

Jedna z sześciu orientalnych baśni ze zbioru „Klechdy sezamowe’ Bolesława Leśmiana. opowiadająca o ubogim i pracowitym Rybaku oraz jego przygodzie z wyłowioną z morza szkatułką. To opowieść. której elementy rzeczywiste mieszają się z magią. Zagadki. wyprawy i niezwykłe postaci rozbudzą wyobraźnię zarówno dzieci. do których przede wszystkim ten utwór jest skierowany. jak i dorosłych. którzy mogą kojarzyć autora głównie z jego twórczością poetycką.

Leśmian wnosi się na szczyty wirtuozerii językowej by pokazać nam świat bez ograniczeń. gdzie spełniają się marzenia. a bohaterowie dzięki swojej determinacji osiągają szczęście i zdobywają bogactwa.

Jednak baśń nie byłaby baśnią. gdyby nie zawierała przestrogi. W tej opowieści dowiadujemy się dlaczego nie warto otwierać niewiado

14.99: https://woblink.com/ebook/stracone-zludzenia-honore-de-balzac-199057u

Cena:


ISBN

9788726210019: Wydawnictwo

Format

2.99: https://woblink.com/ebook/owoc-pozadania-ii-opowiadanie-erotyczne-must-veronica-198776u

Cena:


Zamek kaniowski

Autor: Seweryn Goszczyński

Władca zamku w Kaniowie bierze za żonę Orlikę. W dziewczynie kocha się Nebaba. który na wieść o ślubie planuje zemstę na nowożeńcach. Nebabę nawiedza demon Kseni. wskrzeszonej po utopieniu w jeziorze. Bohaterowie żyją na pograniczu życia i śmierci. a demoniczne siły przepowiadają tragiczne wydarzenia.

W obrazach ociekających krwią i szaleństwem Goszczyński zobrazował chłopsko-kozackie wystąpienia. zainspirowane prawdziwą historią koliszczyzny. Po raz pierwszy w literaturze polskiej lud został przedstawiony jako żywiołowa siła. niszcząca świat „panów’. Zamek kaniowski Seweryna Goszczyńskiego uznaje się za najważniejsze dzieło polskiego czarnego romantyzmu.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99lektura felix net i nika pdf, książki górskie, royal valentina fast, biologia molekularna w medycynie, mocka, masterton infekcja, paweł fijałkowski, ujawniać, e-booki za darmo, piotr glas książka, równoległe światy, antropomotoryka definicja, nowoczesne struktury organizacyjne, roland barthes światło obrazu, ostatni żywy świadek, ambroziak joanna, kawa z kardamonem książka, książki olgi tokarczuk, king’s bounty mroczna siła poradnik chomikuj, wywieranie wpływu na ludzi. teoria i praktyka pdf, slack tłumaczenie, droga królów pdf…