ISBN

ISBN

9788328715455: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/ps-i-zycze-ci-duzo-milosci-antologia-201061u

Cena:


Usterka na skraju galaktyki

Autor: Keret Etgar

Nowa książka geniusza krótkiej formy!

W 2017 roku Etgar Keret jechał w pośpiechu na spotkanie autorskie do Bostonu. ale auto prowadzone przez jego kierowcę zderzyło się na autostradzie z innym pojazdem. Przednia szyba prysła. poduszki powietrzne eksplodowały. a pisarz złamał dwa żebra. Opowiadał potem. że całe życie przeleciało mu przed oczami. a kiedy policjant wyciągał go ze zniszczonego samochodu. pomyślał: Moja śmierć to zaledwie usterka na skraju galaktyki. Stąd wziął się tytuł nowego. nagrodzonego National Jewish Book Award. tomu opowiadań izraelskiego mistrza tak uwielbianego przez polskich czytelników.

Kreatywność autora jest olśniewająca: Keret raz po raz wpada na pomysł tak dobry. że inny pisarz zamieniłby go w powieść – „The Guardian”

Ludzka kula armatnia. samobójca na krawędzi dachu. metalowa kostka stojąca w salonie – Etgar Keret z dowolnej postaci czy rekwizytu potrafi wyczarować przewrotną i nieprzewidywalną historię. która bawi i wzrusza.

Wątkiem łączącym te krótkie historie jest nasza skłonność do widzenia świata w sposób ograniczony. nieporadnej komunikacji i nieporozumień. Jednak w jakiś sposób. dzięki niezwykłej czułości Kereta. te opowiadania podnoszą na duchu i wprowadzają światło w nasze życie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 32.9


Wrona

Autor: Owen Margaret

POZWÓL SIĘ ZABRAĆ W PODRÓŻ DO ŚWIATA PEŁNEGO LEGEND. GDZIE MAGIA JEST CZYMŚ TAK OCZYWISTYM JAK ODDYCHANIE Wyobraź sobie. że musisz żyć w społeczeństwie podzielonym na kasty… Że to. do której z nich należysz. ma wpływ na całe twoje życie i określa twoją wartość w oczach innych. Gdyby przyszło ci należeć do królewskich Feniksów. twoje życie byłoby pełne przepychu. jako wojowniczy Sokół brałbyś udział w walkach. będąc uczoną Sową. zgłębiałbyś wiedzę. Jeśli jednak. tak jak Fe i jej stado. wywodziłbyś się z kasty Wron. twoje zadanie polegałoby na paleniu zwłok ofiar trawiącej kraj zarazy. a społeczeństwo odnosiłoby się do ciebie z pogardą. Mimo że Wronom Litości przypadła w udziale najgorsza robota. to podczas stanowiącej treść ich życia niekończącej się podróży po królestwie Saboru wspólnie stawiają czoła napotkanym trudnościom. wspierając się nawzajem. Nie są też zupełnie bezbronne – część z nich potrafi czerpać magię z zębów i kości członków innych kast. a dzięki temu unikalnemu darowi są w stanie korzystać z ich przyrodzonych talentów. Fe. tak jak inne Wrony. jest w pełni oddana swojemu stadu. a jako czarownica przygotowuje się do przyszłej roli wodza. Pewnego dnia staje na czele nieoczekiwanej misji. w której stawką jest los jej kasty i… całe królestwo. Czy uprzedzenia i nienawiść okażą się silniejsze niż dobro Saboru? Czy w obliczu niewyobrażalnego zła bohaterowie znajdą w sobie dość siły. żeby się zjednoczyć? Oto fascynująca opowieść o trawiącej świat zarazie. Przekonaj się. ile współczesności jest w tym magicznym uniwersum…

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 39.9


Oswoić raka. Inspirujące historie i przewodnik po emocjach

Autor: Witkowicz-Matolicz A.

Rak to nie wyrok!

To choroba. którą się po prostu leczy

 

Ola już żegnała się z najbliższymi i uprzątnęła swoje rzeczy. dziś wspólnie z mężem się z tego śmieją.

Ela panicznie bała się chemii – dziś wie. że tylko dzięki niej żyje i ma się dobrze.

Robert z determinacją rozprawił się z chorobą. Dziś namawia mężczyzn do regularnych badań.

 

Nie potrafimy rozmawiać o raku. Dotychczas nikt nie powiedział nam jak to robić. Zamiatamy temat pod dywan. Słysząc diagnozę swoją. kogoś bliskiego czy koleżanki z pracy nie wiemy. jak się zachować. Co mówić? Udawać. że nic się nie dzieje czy zapewniać. że „wszystko będzie dobrze”?

Rak to temat tabu. A przecie

37.99: https://woblink.com/ebook/co-powiesz-na-spotkanie-magdalena-slysz-rachel-winters-196521u

Cena:powiesić wybebeszyć, dieta dash pdf, opowiesci z narni 4, szewczyk dratewka pdf, megaloblasty, cukiereczku ty łobuzie, stanisław osowski, cmentarze katowice, socjologia codzienności pdf, jego krwawe zamiary, angielskie idiomy pdf, tomasz grosse, kondycja ludzka, prosty układ tom 4, edward snowden pamięć nieulotna, lekcje madame chic chomikuj, powieści obyczajowe bestsellery, zawsze warto 25, o psach, koniec człowieczeństwa pdf…