Życie na wynos

Życie na wynos

Autor: Olga Rudnicka

Emilia Przecinek. znana autorka powieści dla kobiet. w wieku czterdziestu lat zostaje rozwódką z dwójką nastoletnich dzieci. kredytem hipotecznym do spłacenia oraz matką i teściową na karku. Dzieci nalegają. żeby chodziła na randki. a obie starsze panie. no cóż. jak to one. włażą z butami. gdzie tylko się da. W takiej sytuacji można albo załamać się nerwowo. albo popełnić morderstwo.

Mimo niesprzyjających okoliczności Emilia postanawia odmienić swoje życie. Nie jest to łatwe. gdyż mężczyźni. których spotyka. absolutnie nie przypominają wspaniałych bohaterów jej powieści.

Pech chce. że teściowa pisarki łamie nogę. Unieruchomiona na wózku. zaczyna obserwować sąsiadów. co okazuje się zajęciem na pełen etat. a nawet dwa. gdyż nie wszystko można zobaczyć przez okno. niektóre rzeczy trzeba podsłuchać. Przed wścibskimi staruszkami nic się nie ukryje. Ani kochanka o czerwonych włosach. ani skłonna do awantur żona. ani leżący w piwnicy trup. którego znajduje Emilia.

Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka powieści sensacyjnych „Natalii 5”. „Cichy wielbiciel”. „Były sobie świnki trzy” i wielu. wielu innych. Miłośniczka zwierząt. natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 26.4


Zapiski z tamtego świata

Autor: Maurycy Allerhand

Zapiski z tamtego świata to dwie częściowo równoległe relacje z Zagłady we Lwowie. Pierwsza z nich to cudem ocalały. mający ogromnie znacznie źródłowe dziennik wybitnego prawnika pochodzenia żydowskiego Maurycego Allerhanda. profesora prawa Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. członka Trybunału Stanu i Komisji Kodyfikacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej. adwokata. Swój dziennik profesor pisał w lwowskim getcie w latach 1941-1942. Ich unikalna treść pokazuje jak prawo może zmienić się w bezprawie. Profesor został zamordowany w sierpniu 1942 r. w Obozie Janowskim we Lwowie. Autor prowadzi swoisty dialog ze swoim dziadkiem. Oprócz obszernego opisu bestialstwa Holokaustu i swoich przeżyć z tego okresu. sięga pamięcią do beztroskiego dzieciństwa w czasie II RP i wspomina również pierwszą okupację so

29.49: https://woblink.com/ebook/rozgrywka-przedpremiera-robert-walis-allie-reynolds-207383u

Cena:


ISBN

9788364691256: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/kontakt-sygnaly-radiowe-od-obcej-cywilizacji-boleslaw-suchecki-31011u

Cena:


Znachor

Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Wzruszająca powieść. na podstawie której powstał dobrze znany film.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Wehikuł czasu

Autor: Herbert George Wells

„Wehikuł czasu”. powieść science fiction Herberta George’a Wellsa. opowiada o naukowcu. któremu udało się skonstruować maszynę do przenoszenia się w czasie. Dzięki niej odbywa podróż do odległej przyszłości. Na Ziemi żyją wtedy dwie rasy – Ejolowie. mieszkający na powierzchni. oraz Morlokowie. zamieszkujący podziemia. Odkrycie skłania naukowca do refleksji nad kolejami ludzkiej ewolucji.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.21l.a. casey kane pl chomikuj, automatyzacja nudnych zadań z pythonem pdf chomikuj, pietrzyk izabela, piękny dran, corrupt penelope douglas pdf, 2 dywizja piechoty, słownictwo b2, żydzi zychowicz, fizyka halliday, orland szalony pdf, kazuo ishiguro, anna srebrna, kosmetyka stosowana pdf, złączeni zemstą, ruta sepetys, proekologiczne odnawialne źródła energii, lizbona przewodnik pdf, otchłań księga 1, hejterstwo, od zwierząt do bogów pdf, kubus puchatek pdf, strefa zasilania lodowca, slownik ortograficzny j polskiego online, kusząca pomyłka vi keeland docer…