Tygodnik Powszechny Moc czytania

Tygodnik Powszechny Moc czytania

Autor: Opracowanie zbiorowe

Z dumą przedstawiamy nowy „Tygodnik Powszechny Wydanie Specjalne”. „Moc czytania” to 170 stron rozmów z pisarkami i pisarzami. ich opowiadania oraz eseje. wiersze i wyznania literackie. 

Wywiady: Graham Greene. Orhan Pamuk. Maria Janion. Paul Auster. Mało? Opowiadania: Kornel Filipowicz. Stefan Kisielewski. Hanna Krall. Stanisław Lem. Weronika Murek. Czesław Miłosz. Sławomir Mrożek. Wciąż mało? Dorota Masłowska. Andrzej Stasiuk. Józef Tischner. David Remnick (redaktor naczelny ‚New Yorkera’). Jeszcze? Wiersze: Wisława Szymborska. Czesław Miłosz. Jstyna Bargielska. Stanisław Barańczak. Konstanty Ildefons Gałczyński. Marta Podgórnik. Ewa Lipska. Julia Hartwig. Adam Ważyk. Witold Wirpsza. Agam Zagajewski. No i ilustracje oraz komiksy: Mieczysław

24.9: https://woblink.com/ebook/dziady-adam-mickiewicz-21769u

Cena:


ISBN

9788380753686: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wiekszosc-bezwzgledna-remigiusz-mroz-32547u

Cena:


Czy to pierdzi?

Autor: Nick Caruso

Być może robią to także pająki. ale pewności nabierzemy dopiero w toku dalszych badań. Nie robią tego ptaki. chociaż mogłyby. gdyby tylko chciały. A śledzie robią to po to. by się porozumiewać.

Czy to pierdzi? jest pełną zaskakujących faktów. bogato ilustrowaną i rzetelnie. a przy tym lekko napisaną książką o tym. co piszczy we wnętrznościach zwierząt. Autorzy omawiają aż 80 gatunków. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele intrygujących pytań.

Jaki pokarm sprawia. że wiatry hieny pachną wyjątkowo nieprzyjemnie? Co to takiego fossa? I czy fossa pierdzi? Dlaczego mięczaki wymiotują. ale nie puszczają bąków? No i czym właściwie są bąki? Książka Czy to pierdzi? powstała przy współpracy kilkudziesięciu uznanych biologów. Dzięki ich fachowej wiedz

33: https://woblink.com/ebook/projekt-prawda-mariusz-szczygiel-28844u

Cena:


1

:

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Wierność jest trudna

Autor: Agata Przybyłek

Autorka bestsellera ‚Ja chyba zwariuję!’ powraca z równie zwariowaną i zaskakującą komedią pełną rodzinnych nieporozumień! 

Eliza przygotowuje się do ślubu. a całej rodzinie udziela się podniosła atmosfera. Lecz niespodziewanie w życiu dziewczyny pojawi się niepokorny Szczepan. który grzecznej i ułożonej Elizie zawróci w głowie. Czy przyszła panna młoda pozostanie wierna narzeczonemu. czy ulegnie urokowi przystojnego motocyklisty?

Szczepana nie zraża wiadomość o zbliżającym się ślubie. Ale co zrobi. gdy okaże się. że randkuje nie z jedną kobietą. a z dwiema?!

Jak to mówią. cicha woda brzegi rwie… Przekonaj się. do czego mogą być zdolne siostry bliźniaczki. którym przyszło rywalizować o mężczyznę!

Agata Przybyłek lekko i z humorem opowie Wam o

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 39.9


Czyje jest nasze życie?

Autor: Olga Drenda

Często uważamy. że wystarczy znać parę prostych zasad. żeby sprawnie poruszać się w rzeczywistości. Ta książka udowadnia. że się mylimy. Olga Drenda. etnolożka i antropolożka kultury. oraz Bartłomiej Dobroczyński. psycholog i historyk psychoanalizy. pokazują. że żyjemy w świecie pozbawionym punktów odniesienia. wydani na pastwę sił. z których istnienia nie do końca zdajemy sobie sprawę. Drażnią. prowokują. pozbawiają złudzeń. ale także inspirują do zaglądania pod podszewkę rzeczywistości. Dowodzą. że nie jesteśmy sami z naszymi problemami i lękami związanymi ze współczesnością i pokazują. że pewne zjawiska i mechanizmy. choć wydają się nowe. są stare jak świat.

Książkę zainspirowały rozmowy publikowane w miesięczniku „Znak” w ramach cyklu Mąciciele o dw

26.9: https://woblink.com/ebook/pudelko-z-marzeniami-magdalena-witkiewicz-alek-rogozinski-32746u

Cena: Alek Rogozińskimichał kamiński anna kamińska, assassin’s creed odyssey kartografia, książki online za darmo, polina żerebcowa, remarque na zachodzie bez zmian, książki do czytania online, jadwiga kempisty na co umarła, spętani przeznaczeniem chomikuj, krematoria auschwitz, colleen hoover wszystkie nasze obietnice, origami modułowe wzory do pobrania, syn mafii samanta louis pdf, perfekcyjna żona jp delaney doci, rozmówki chorwackie pdf, festung breslau krajewski, stulecie winnych pdf, delaney lokatorka, kapłan nie należy do siebie, jolanta rutkowska…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin