Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy

Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy

Autor: Jolanta Maria Kaleta

„Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy” Jolanty Marii Kalety to powieść sensacyjna z faktami historycznymi w tle.

Riese znaczy Olbrzym. Taki kryptonim nosił największy projekt górniczo-budowlany. realizowany przez III Rzeszę w latach 1943-1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Jednak jaki był cel jego budowy do dziś nie udało się jednoznacznie wyjaśnić. co sprzyja rodzeniu się mniej lub bardziej sensacyjnych teorii.

Rok 1946. Do Głuszycy. niewielkiej miejscowości zagubionej pośród gór. przybywa mężczyzna podający się za inżyniera z Łodzi i rozpoczyna pracę w zakładach włókienniczych. Wszystko wskazuje na to. że nie jest tym. za kogo chciałby uchodzić. a prawdziwym celem jego przyjazdu są tajemnicze sztolnie wykute w

29.9: https://woblink.com/ebook/beduinki-na-instagramie-aleksandra-chrobak-22759u

Cena:


Toast za przodków

Autor: Wojciech Górecki

‚Europa. Azja. Odkąd jeżdżę na Kaukaz. zadaję sobie pytanie. jaki to kontynent. Nie ma jednej odpowiedzi. Nawet geografowie nie są zgodni (choć większość uważa. że mimo wszystko Azja). Gdyby jednak brać pod uwagę kryterium kulturowe. granica przecinałaby region. ale nie prostą kreską. tylko zakosami. łukami. esami-floresami. zostawiając po obu stronach liczne

enklawy należące do sąsiada.

Na dodatek zmieniałaby co chwilę swój przebieg’.

Wojciech Górecki

‚Nie znam się na Kaukazie. Zdaje się. że nikt się na nim nie zna; Lermontow się znał. ale go zabili. Mimo to. wędrując z Wojtkiem Góreckim po tym obcym świecie. czułam się dziwnie swojsko. A kiedy celnik zamknął granicę. by go podwieźć do miasteczka. kiedy kierowca autobusu przerwał podróż. by zaprosić go do swojego domu (staruszek ojciec musiał opowiedzieć gościowi jak Berlin zdobywał) pomyślałam: złym reporterom nic takiego się nie przytrafia’.

Hanna Krall

‚Znajduję przynajmniej trzy przyczyny. dla których warto tę książkę przeczytać: Kaukaz to fascynujący styk światów. Kaukaz to wspaniałe tradycyjne kultury. Kaukaz to fantastyczni ludzie. A nasz autor naprawdę to wszystko widział i naprawdę ma podstawy. aby o Kaukazie mówić.

To nie tylko opis reportera. To także książka o poważnych walorach poznawczych. którą zamierzam zalecać studentom. i wiem z całą pewnością. ze tym razem nie spotkam się z tradycyjnym zarzutem. że daję do szybkiej lektury kolejną nudną książkę. Wprost przeciwnie…’

Jan Malicki

‚Jak można chcieć do NATO. a jednocześnie uważać. że Stalin i Chrystus to najbardziej wpływowe osobistości w dziejach świata?

W jaki sposób Polacy budowali naftową potęgę Azerbejdżanu?

Po co Sowieci wymyślili Osetię Południową i dlaczego wybuchła wojna w Gruzji?

Wreszcie czy Kaukaz Południowy z najstarszymi chrześcijańskimi państwami Armenią i Gruzja to jeszcze Europa czy już Azja?

To tylko kilka pytań. na które w Toaście za przodków stara się odpowiedzieć Wojciech Górecki. Znakomity znawca Kaukazu. latami podróżował po nim jako ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich. przyglądał się z bliska jako pracownik polskiej ambasady w Baku. a że do wiedzy eksperta dodał nieprzeciętny talent reporterski. od książki trudno się oderwać.

Czytając. pamiętajmy o tradycyjnym zakończeniu ormiańskich bajek – z nieba spadły trzy jabłka. jedno dla tego kto opowiadał. drugie dla tego. kto słuchał. trzecie dla tego. kto zrozumiał. Jednym słowem – toast za autora’.

Maria Przełomiec

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 13.7


9788308056936

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

EPUB.MOBI

https://woblink.com/ebook/bo-jestes-czlowiekiem-zyc-z-depresja-ale-nie-w-depresji-ewa-woydyllo-11726u: https://woblink.com/product-publication/download/11726/epub

Cena:


Mit motywacji

Autor: Jeff Haden

Zapomnijcie o coachach i szykujcie się na prawdziwą zmianę w życiu!

Co byście zrobili. gdybyście mogli się lepiej zmotywować? Zrzucilibyście pięć kilo w miesiąc? Zdobyli dwa miliony fanów? Założyli świetnie prosperującą firmę?

Jeffowi Hadenowi się to udało. choć sam siebie określa jako zwykłego faceta. Osiągnął to dlatego. że odkrył nowy sposób myślenia o sukcesie. wysiłku. a zwłaszcza o motywacji. która jest tak naprawdę mitem. przynajmniej według definicji. w którą większość z nas wierzy.

Często wyobrażamy sobie. że bohater. rażony inspiracją niczym gromem z jasnego nieba. zrywa się z kanapy i rzuca w wir szaleńczej pracy. Jednak w prawdziwym życiu takie gwałtowne przypływy energii rzadko się zdarzają i nigdy nie trwają długo. Czekanie na ich przyjście jest gwarancją ciągłego

https://woblink.com/product-publication/download/177481/epub: 1

Cena:


Mordercza układanka

Autor: Britton Paul

Jak zareagować. gdy ktoś wyznaje. że ma w piwnicy własnoręcznie zbudowane krzesło elektryczne?

Co zrobić. gdy twój pacjent jest bandziorem. który łamał ludziom nogi. ale jego największym problemem jest to. co myśli jego mama?

Czy psycholog zamknięty w jednym pomieszczeniu z człowiekiem. którego wysłał do więzienia. może czuć się bezpieczny?

Najsłynniejszy brytyjski profiler Paul Britton w swojej książce pasjonująco opowiada o pracy psychologa sądowego. Brutalni przestępcy. ofiary przemocy szukające zemsty. a nawet człowiek wierzący. że jest wilkołakiem – to z nimi konfrontuje się sam na sam podczas sesji za zamkniętymi drzwiami gabinetu. Tam rozgrywa się psychologiczna gra. której celem jest znalezienie odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: kim jesteś i dlaczego taki się stałeś?

24.6: https://woblink.com/ebook/dziedziczka-cieni-czarne-kamienie-ksiega-2-anne-bishop-170567u

Cena:


Ćwiczenie duszy. rozciąganie mózgu

Autor: Jerzy Vetulani

Co dzieje się z mózgiem w chwili śmierci? Czy wolna wola w ogóle istnieje? Może mistycy cierpieli na padaczkę? Jaki związek ma oczekiwanie szczęścia wiecznego z układem nagrody w mózgu? Czym jest miłość?

Badacz kory orbitofrontalnej. hipokampa i innych zakątków mózgu może znaleźć wspólny język ze znawcą chrystologii! Jeden z najbardziej znanych polskich naukowców. prof. Vetulani. i jeden z najbardziej znanych polskich teologów. ks. Strzelczyk. w rozmowie pełnej anegdot i humoru. a zarazem prowadzonej na serio. odsłaniają przed czytelnikiem kulisy świata duchowego i tajniki biologii. Książkę zainspirowały ich rozmowy publikowane w miesięczniku „Znak” w ramach cyklu Neuroteologie.

Wydawnictwo: Znak

Cena:


Kobiety z ulicy Grodzkiej. Emilia

Autor: Lucyna Olejniczak

Piąta w cyklu powieść o klątwie. która wciąż ciąży nad rodziną.
Jest rok 1957. Weronika. córka Matyldy. dopiero wkracza w dorosłość. a już musi dokonywać trudnych wyborów. Odbiją się one na jej całym późniejszym życiu. Przyjdzie jej walczyć o siebie i swoją rodzinę. tak jak robiły to Wiktoria i Matylda – kobiety z ulicy Grodzkiej. Jednak w odróżnieniu od nich zmuszona jest stawić czoło komuś. kogo wcześniej bardzo pokochała.
W powojennej rzeczywistości wszystko trzeba zaczynać od nowa. Matylda straciła swoją aptekę. a Julek. były pilot RAF-u. jest teraz kimś podejrzanym dla nowej władzy w Polsce. Powracają postaci z przeszłości. a niektóre z nich odchodzą bezpowrotnie. Nie zmienia się tylko jedno. kobiety z ulicy Grodzkiej dalej potrafią sobie radzić. nie zważając na rodzinną klątwę. która wciąż jeszcze nie straciła swojej mocy.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna. były pracownik Katedry Farmakologii UJ. jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje. lubi poznawać nowych ludzi. łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28narod zydowski, mężczyźni nadzy, kultura jako źródło cierpień, laila shukri jestem żoną terrorysty, wszystkie jasne miejsca książka, trylogia księżycowa, tamte dni tamte noce film online, tylko dobre wiadomości, zjawiska niewyjaśnione, waspos wydawnictwo, poprostu bądź, inny świat audiobook, w ogniu walki, książki online do czytania za darmo, ebook nauka angielskiego…