Willa. dziewczyna z lasu

Willa. dziewczyna z lasu

Autor: Beatty Robert

Nr 1 listy bestsellerów „New York Timesa”. Poznajcie Willę z lasu – nową. baśniową bohaterkę wykreowaną przez literackiego ojca słynnej Serafiny. Roberta Beatty’ego.

„Poruszaj się bez dźwięku. Kradnij i nie zostawiaj śladów”. słyszała od kiedy skończyła pięć lat. I jeszcze: „Nie ma żadnego «j a». Jest tylko «m y»”.

Przyszła na świat w Głuchej Jamie. która od zarania była domem Feiran. Dziś już tylko nieliczni członkowie jej klanu umieli rozmawiać z roślinami oraz zwierzętami i wykorzystywać magiczne moce przyrody. Willa potrafiła to dzięki naukom babki. leśnej czarownicy.

Była jednym z jutów. małoletnich złodziei. Pod osłoną nocy okradała legowiska białych osadników zwanych światłolubami. żeby zapewnić byt reszcie klanu. Powinna ich nienawidzić! Brutalnie wtargnęli w jej świat. Uzbrojeni w piły i w bum-pałki uśmiercali drzewa i leśnych ludzi. podobno także rodziców Willi oraz jej siostrę bliźniaczkę. Dziewczynka słabo to pamiętała. ale nie mogła zapomnieć pełnego czułości wyrazu twarzy światłoluba. kiedy odkrył. że postrzelony przez niego złodziej. to jeszcze dziecko…

Czy osadnicy rzeczywiście są źli do szpiku kości i niewyobrażalnie bogaci? Czy powinna ich okradać? I dlaczego w zapomnianych. trawionych zgnilizną rejonach Głuchej Jamy padaran więzi ich dzieci?

Te pytania nie dają Willi spokoju…

Poruszająca. pełna pierwotnej magii i szacunku dla przyrody baśń o dojrzewaniu i zmianie. trudnym wyborze między dobrem i złem. Piękna i mądra opowieść o odkrywaniu własnego „ja”.

Trzyma w napięciu i pulsuje intrygami od pierwszej strony… Urzekająca. przepełniona akcją powieść fantasy. Poruszająca. klimatyczna podróż ku nadziei.

„Kirkus Reviews”

Beatty wyczarował pomysłową. współczującą bohaterkę.

„Publishers Weekly”

Niesamowite gotyckie obrazy. silna bohaterka z krwi i kości oraz piękne opisy przeplatają się płynnie na kartach tej książki i tworzą urzekającą. pełną tajemnic opowieść.

„School Library Journal”

Robert Beatty – autor bestsellerowej serii o Serafinie. odważnej i niezwykłej nastolatce. która żyje potajemnie w piwnicach wielkiej posiadłości Biltmore. w Polsce wydanej nakładem Wydawnictwa Mamania. W wywiadach przyznaje. że silne dziewczęce bohaterki – zarówno Serafinę. jak i Willę – stworzył z myślą o swoich trzech córkach. które wychowuje wraz z żoną w Asheville. w sąsiedztwie Blue Ridge Mountains w Karolinie Północnej. Zanim został pełnoetatowym pisarzem. był jednym z pierwszych specjalistów zajmujących się tematem chmury obliczeniowej. Jest założycielem CEO Plex Systems. współzałożycielem firmy Beatty Robotics. zasiada w zarządzie internetowego Narrative Magazine. W 2007 zdobył tytuł Przedsiębiorcy Roku.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 32.9


ISBN

9788381255554: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/corka-zegarmistrza-kate-morton-anna-dobrzanska-143984u

Cena:


Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Autor: Gordon Neufeld

Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły. by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji. która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Doktor Gordon Neufeld i Gabor Maté szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż rodziców?

Książka Więź ułatwia rodzicom zrozumienie tego niepokojącego zjawiska i proponuje rozwiązania mające przywrócić intuicyjnej więzi między dzieckiem a rodzicem należne jej pierwszeństwo. ustalić właściwą hierarchię w domu i odzyskać zaufanie i miłość swoich dzieci.

Koncepcje. zasady i praktyczne porady zawarte w książce pomogą rodzicom w zapewnieniu dzieciom tego. co przewidziała natura: prawdziwej bliskości. bezpieczeństwa i ciepła oraz możliwość przekazania wartości często nieobecnych w relacjach z rówieśnikami.

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 44.9


OK. amen

Autor: Nina Solomin

Kiedy dziennikarka Nina Solomin mieszkała w Williamsburgu. zaledwie kilka przecznic od centrum Nowego Jorku. często miała wrażenie. że czas zatrzymał się tam lata temu… Mężczyźni z pejsami. w białych koszulach i czarnych płaszczach. w święta dodatkowo w sztrajmłach. Skromny strój kobiet osłaniający całe ciało niczym się nie wyróżniał – jedynie peruka lub chusta była znakiem rozpoznawczym mężatki. Solomin nie wiedziała jeszcze. że życie członków tej społeczności regulują skrupulatnie spisane nakazy i zakazy dotyczące każdego obszaru ich aktywności.

Żyła po sąsiedzku z ultraortodoksyjnymi Żydami. ale oddzielał ich od siebie niewidzialny mur. Jej fascynacja tą hermetyczną społecznością z dnia na dzień rosła. Niestety. reporterka nie mogła nawiązać z chasydami kontaktu. Aż któregoś dni

Wydawnictwo: a5

Cena: 24.99katarzyna górak-sosnowska, duszę się, darmowy program do cash flow, noah beck wiek, polski średniowiecze, czytaj za free, love rosie pdf, libra ibuk.pl, mieszko pierwszy tajemniczy, wielka wyprawa księcia racibora, ja i mój uczeń pracujemy aktywnie pdf, dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie potrafią czytać map, mariusz próchniak, andrzej dziadzio, terapia ketonowa, bogusław adamowicz, metodologia badań nad edukacją, bitwa pod lubieszowem…