Dekada Solidarności

Dekada Solidarności

Autor: Leszek Olejnik

Prezentowana książka jest piątą z serii „Łódź w PRL. PRL w Łodzi”. Autorzy serii w poszczególnych tomach podejmują wysiłek ukazania kolejnych etapów funkcjonowania miasta nad Łódką w latach 1945–1989. by w sposób jak najbardziej przystępny popularyzować wiedzę o Łodzi w kontekście PRL-owskiej rzeczywistości._x000D_ _x000D_ W serii ukazały się:_x000D_ Przemysław Waingertner. Czwarta stolica. Kiedy Łódź rządziła Polską (1945–1949)_x000D_ Grzegorz Mnich. Stalinowska codzienność. Łódź w latach 1949–1956_x000D_ Krzysztof Lesiakowski. Gomułkowska rzeczywistość. Łódź w latach 1956–1970_x000D_ Witold Jarno. Gierkowska „prosperita”. Łódź w latach 1971–1980_x000D_ _x000D_ W książce przedstawiono wybrane aspekty życia społeczno-politycznego i kulturalnego w Łodzi w latach osiemdziesiątych XX wieku. Scharakteryzowano „rewolucję Solidarności” oraz dynamikę rozwoju tego ruchu społecznego. Opisano trudny okres stanu wojennego i jego konsekwencje dla życia codziennego łodzian. Podkreślono rolę. jaką odegrał Kościół katolicki w „dekadzie Solidarności”. Czytelnik ma również możliwość zapoznania się z życiem kulturalnym Łodzi – jego nurtem oficjalnym i niezależnym._x000D_ Prezentowana publikacja może być ciekawa nie tylko dla osób. które pamiętają lata osiemdziesiąte. lecz także dla zainteresowanych historią PRL. a zwłaszcza jej okresem schyłkowym.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 28.9


Format

PDF: 207789

https://woblink.com/ebook/the-role-and-functions-of-controllers-in-organization-management-marta-kawczynska-tomasz-wnuk-pel-207789u

Autor: Tomasz Wnuk-Pel

Cena:


Wprowadzenie do komputerowej analizy danych jakościowych

Autor: Jakub Niedbalski

W monografii omówiono programy CAQDA. wspomagające analizę danych jakościowych. Są to narzędzia bezpłatne. powszechnie dostępne. oferujące dość bogate rozwiązania. a niewymagające specjalnych zasobów sprzętowych ani wiedzy z zakresu obsługi standardowych programów komputerowych. Ułatwiają one zarówno pracę z tekstem. jak i analizę materiałów audiowizualnych. Publikacja zawiera też praktyczne wskazówki dotyczące wyboru oprogramowania do realizacji projektów badawczych._x000D_ Adresatami książki są nie tylko studenci. doktoranci i badacze zainteresowani analizą danych jakościowych wspartą specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym. lecz także wszyscy. którzy w swojej pracy poszukują tego rodzaju narzędzi.

Wydawnictwo: Wyd. Uniw

Cena:


1

Autor: Marta Sikorska-Kowalska.

:

Cena:


Wprowadzenie do epistemologii pracy społecznej

Autor: Arkadiusz Żukiewicz

Przygotowana propozycja rozważań jest drugim tomem tryptyku poświęconego zagadnieniom pracy społecznej (w pierwszym ukazana została jej ontologiczna perspektywa). Wprowadzenie do epistemologii pracy społecznej stanowi kontynuację namysłu czynionego ze społeczno-pedagogicznego punktu widzenia. Czytelnicy znajdą tu odwołanie do teoretycznych i praktycznych doświadczeń. wywodzonych z aktywności akademickiej oraz bezpośredniej służby społecznej. podejmowanej przez autora publikacji w Polsce. Anglii. Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W dalszej kolejności powstanie tom koncentrujący się na problematyce etyki pracy społecznej. Będzie to publikacja zamykająca projekt wprowadzający do dalszej analizy teoretycznych i praktycznych zagadnień służby wpisującej się w obszar pracy społecznej._x000D_ Książka ta jest adresowana do odbiorców. którzy z perspektywy humanistycznej pragną spoglądać na sprawy człowieka i jego udziału w procesach przebudowywania rzeczywistości życia codziennego. W sposób szczególny może ona służyć teoretykom i praktykom w poszukiwaniu mostów łączących siły ludzkie w służbie Drugiemu Człowiekowi. zawiera bowiem propozycję podejścia badawczego. łączącego się z działalnością społeczną.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 26.25erin watt chomikuj, pierwsza konstytucja usa, joanna siedlecka biografie odtajnione, boss of me pdf, krwiodziej, agnieszka merkisz guranowska, marcin kozera audiobook, chemia ogólna pdf, inteligencja sztuczna rewolucja prawdziwa, mazepa słowacki, gramatyka węgierska, karolina głowacka, najszczęśliwsza, mali bogowie 2 pdf chomikuj, inside 3, paweł jasienica książki, bogać się kiedy śpisz, celmer zuzanna, chrabąszcz kolorowanka, anatomia człowieka po niemiecku, kościół na kozetce, the outsider stephen king…