Wyspa

Wyspa

Autor: Żanna Słoniowska

Temperatura tej relacji nie zna skali; staje się tą najniebezpieczniejszą z możliwych – zawieszoną w spojrzeniu. nieznośną przez brak dosłowności. 

Anna Marchewka. literaturoznawczyni. krytyczka literacka

Na wyspie na północy Europy mężczyzna spotyka kobietę. I zaczyna się dziać coś niezwykłego.

Dawid. czterdziestoletni pisarz. myśli o sobie z czymś w rodzaju politowania. Wie. że żyje. ale od dawna niewiele czuje. Podczas literackiego stypendium na wyspie spotyka starszą od siebie kobietę. Początkowo Muriel nie znaczy dla niego nic więcej niż ci wszyscy. od których chce uciec. Na wyspie jest jednak trochę jak w sanatorium Berghof – czuje się mocniej. widzi się wyraźniej. rzeczywistość jest intensywniejsza. Ale lato i stypendium kończą się. A w domu czekają żona i có

Wydawnictwo: Wydawnictwo Tytuł

Cena: 17.2


Dziewczyna bez makijażu

Autor: Zuzanna Arczyńska

W niewielkim mieście matka w skrajnej biedzie wychowuje cztery córki. Pewnego dnia najstarsza oznajmia. że wychodzi za mąż. I to już w najbliższą sobotę. 

Kim okaże się mąż Angeliki? Dlaczego oferuje krocie za nazwisko młodej żony? 

Historia o kobietach. które jak lwice walczą o każdy dzień. aby godnie żyć i zapewnić lepszą przyszłość dzieciom. Jaką cenę trzeba za to zapłacić? Co można kupić. a co nie jest na sprzedaż? 

Matka i córka codziennie zadają sobie te pytania…

Wydawnictwo: Szara Godzina

Cena: 29.9


ISBN

9788381795210: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/stambul-viktor-grotowicz-strittmatter-kai-151953u

Cena:


Motyw X

Autor: Stefan Ahnhem

Ogarnięty obezwładniającym poczuciem winy Fabian Risk udaje się na zasłużony urlop. by zająć się rodziną. a szczególnie leżącą w śpiączce Matildą.

Tymczasem miasto pogrąża się w chaosie: zaczyna się od wyjątkowo brutalnego morderstwa małego chłopczyka z Syrii. później ginie pracownik supermarketu. a kolejne zbrodnie wskazują. że jedyny możliwy motyw mordercy – lub morderców – ma podłoże rasowe. Skomplikowane śledztwa przerastają policjantów. dlatego Fabian musi wrócić na posterunek. a jego szefowa. Astrid. przerwać dopiero co rozpoczętą kurację odwykową.

Tylko jak złapać seryjnego mordercę. który za każdym razem zabija inaczej?

Na dodatek Fabian nieoficjalnie prowadzi śledztwo związane z tajemniczymi dokumentami. które odnalazł po śmierci Hugona Elvina. Jego wyniki mogą na

24.6: https://woblink.com/ebook/ambasadorowa-wloszek-edyta-151930u

Cena:


Rip Van Winkle. Angielski z Washingtonem Irvingiem

Autor: Washington Irving

Angielski Przy Okazji! Pełny Angielski Tekst. 100% Tłumaczenia! Ucz się angielskiego czytając ciekawe książki. przygotowane według Metody Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka

Jest to najbardziej ceniona amerykańska bajka o bardzo znanej postaci w kulturze amerykańskiej — Rip Van Winkle. O nim koniecznie każdy powinien wiedzieć. Jest to baaardzo znana postać w Stanach Zjednoczonych. Rip Van Winkle jest zwyczajnym człowiekiem z czasów kolonialnych. Jest trochę mało zaradny. ale lubiący chodzić po domach i opowiadać historie i którego kochały za to dzieci i nękała żona. Na jej polecenie kiedyś wyruszył do lasu (w górach Catskill (stan Nowy Jork). Uśpiony tam przez duchy budzi się po 20 latach w niepodległych Stanach Zjednoczonych. Bajka wprowad

:

Cena:


Uprzywilejowani

Autor: Ewa Kowalska

Wędrówka przez nowy. niepojęty świat

Najniższy świat to gleba. na której dorodnie pleni się przeróżnego rodzaju zielsko. Żałosna lichota. pełzająca przy samej ziemi. My. Uprzywilejowani. uprawiamy ją w sposób niezauważalny i taktowny. Pilnujemy. by pełzaki nie zniszczyli świata i nie ulegli samozagładzie. rujnując odwieczny porządek. Ramię w ramię z naszymi braćmi Stroicielami tworzymy im piekło. z którego nie ma ucieczki. Aby przetrwać. muszą w nim uczestniczyć na naszych zasadach. Dzięki temu pozostają zielskiem. Na wieki wieków amen.

Trzy światy połączone przez jeden pakt. Pakt. który miał chronić odwieczną równowagę między wyższym a niższym istnieniem. a skutki jego przeciążenia mogłyby być nieprzewidywalne dla wszystkich trzech światów – Nadrzędnych. Stroicieli i Uprzywilejowanych.

Inicjacja Kędziora na Pierwszego miała przeprowadzić go do świata Stroicieli i pomóc w odnalezieniu Asper. Tymczasem Kędzior miota się między pragnieniem odebrania im dziewczynki a ocaleniem Oriana. Wyrusza w podróż. Wbrew jego woli dołącza do niego Chloe. młoda skrzypaczka. by za pomocą śmiertelnej melodii uwolnić ludzi z mentalnej niewoli. Żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć. co może oznaczać naruszenie odwiecznego porządku.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 28chrobot, adam balcer, tomasz gałuszka, słownik etymologiczny języka polskiego online, ajahn brahm książki, janusz korwin-mikke książki, bezpieczeństwo sieci komputerowych pdf, simcity 4000, słownik grecko polski pdf, mroczna rzeka wojownicy, polski hip hop lata 90, dlaczego mężczyźni wolą zołzy, mikołajek książka online, mia michelle, klątwa kreatorów, marketing philip kotler, orgazm mp3, eksperyment psychologiczny, koralina pdf…