Pani na Kopicach

Pani na Kopicach

Autor: Gabriela Anna Kańtor

Joanna Gryzik – półsierota z obszarów podkopalnianej

biedy. która stała się panią bajkowego pałacu w

Kopicach i pierwszą kobietą biznesu w tej części

Europy.

 

 

Nawet gdyby klasycy baśni bardzo się starali. nie

wymyśliliby tej historii. takiego widowiskowego dalszego ciągu losów Kopciuszka. A wszystko to wydarzyło się naprawdę. wiele lat czekając na odkrycie i

opisanie. Pani na Kopicach to swoiste herstory .

oddanie głosu kobiecie. która żyła w XIX wieku i

teoretycznie głosu nie mając. zmieniła jednak świat wokół siebie. pokazując. że warto wyłamać się z konwenansów epoki.

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Na ratunek

Autor: Nicholas Sparks

Samotna matka. Denise. musi radzić sobie z wyzwaniami codzienności. Jej syn prawie nie mówi. Aby się nim zajmować. zrezygnowała ze wszystkiego: pracy. przyjaciół. szansy na miłość… Nie skarży się jednak. bo Kyle jest dla niej ważniejszy niż własne szczęście. na które – jak sądzi – nie zasługuje.

Wszystko jednak zmienia się wraz z wypadkiem samochodowym. Ona i syn zostają uratowani przez przystojnego strażaka – Taylora – z którym wkrótce Denise nawiązuje bliższe relacje. Ale Talyor. choć na co dzień ratuje ludziom życie. nie potrafi uwierzyć. że może im zapewnić zupełnie zwyczajne szczęście…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 35


Mój Michael

Autor: Amos Oz

Ponadczasowa opowieść o miłości i stracie.

Studentka literatury hebrajskiej Hannah poznaje studenta geologii Michaela. Pobierają się. dość szybko jednak – mimo udanego małżeństwa i macierzyństwa – Hannah zaczyna odczuwać pustkę. ucieka w marzenia senne. Pojawiają się w nich bliźniacy. jej towarzysze zabaw z dzieciństwa. raz jako wybawcy. innym razem – oprawcy. Oz mistrzowsko maluje postępujący rozpad małżeństwa. wyrafinowanie delikatną kreską. z wyczuciem. ukazując zarazem panoramę Jerozolimy lat pięćdziesiątych XX wieku. Powieść (uznaną przez krytykę za izraelską Panią Bovary) przetłumaczono na kilkadziesiąt języków. na jej podstawie powstał amerykańsko-izraelski film Michael Sheli.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9


DyrdyMarki

Autor: Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki po raz pierwszy ujawnia tajemnicę swojego głosu…

– o życiu na antenie i poza nią

– o muzyce i ciszy

– o PRL-u i współczesności

– o niezwykłych podróżach i zwykłej codzienności

Marek Niedźwiecki. jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych i być może najwspanialszy głos w historii Polskiego Radia. zaprasza do siebie. Do obejrzenia kolekcji 15 tysięcy płyt. do wysłuchania prywatnej listy płyt wszech czasów. do podróży po ulubionych miejscach na świecie.

Przyzna się do sportowych osiągnięć w jeździe (prawie) figurowej. Ugości nas swoimi popisowymi daniami (legendarne mielone!). a potem na stół wjedzie butelka australijskiego shiraza oraz piwo z mango i zaczną się opowieści bardziej muzyczne. Pan Marek o

29.99: https://woblink.com/ebook/paranormalne-prawdziwe-historie-nawiedzen-michal-stonawski-189747u

Cena:


OSTATNIA SPRAWA

Autor: Lee Child

Do Carter Crossing zostaje wysłany z tajną misją major żandarmerii wojskowej Jack Reacher. Ma ocenić sytuację i złożyć przełożonym raport.

Na miejscu sprawą zajmuje się szeryf okręgowy. Elizabeth Deveraux. Niestety. śledztwo nie posuwa się ani o krok. Czy piękna szeryf sama nie chce znaleźć zabójcy. czy to Pentagon rzuca jej kłody pod nogi?

Reacher tymczasem zaczyna zdawać sobie sprawę. że stoi wobec decyzji. która rozstrzygnie o jego karierze wojskowej. Czy będzie mógł żyć sam ze sobą. jeśli zrobi to. czego oczekuje od niego armia? Czy armia będzie mogła żyć z nim. jeśli tego nie zrobi? Czy to jego ostatnia sprawa w mundurze?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 36dan brown początek mobi, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne kaczmarski pdf, edukacja matematyczna klasa 2, rozporzadzenie rzym i, małecki skaza, żartowałam, gnitecki metodologia badań pedagogicznych pdf, statystyczna analiza danych z wykorzystaniem programu r, wydawnictwo naukowe pwn, percy jackson morze potworów pdf, powiem ci coś, laila shukri bibliografia, odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii, anatomia głowy i szyi, rok tysięczny, uzależnienia behawioralne chomikuj, anna lerke, najlepsze sagi, julia czyli nowa heloiza, ebook gratis, westerplatte komuda…