W otchłani

W otchłani

Autor: Herbert George Wells

„W otchłani” to opowiadanie autorstwa Herberta George’a Wellsa. uznanego za jednego z pionierów gatunku science fiction.

“Wszystko było tak wybornie przysposobione. że istota ludzka bez trudu i bezpiecznie mogła zostać wyrzuconą wraz z kulą jakby z armaty. I zapewne takie musiało być jej przeznaczenie. gdyż wkrótce zjawił się człowiek. który miał wejść do wnętrza przez otwór; miał on być gruntownie zamknięty we środku i rzucony z pomostu. aby się pogrążyć w toniach Oceanu do głębokości pięciu mil. jak to mówił porucznik.”

Fragmenty z książki: Herbert George Wells. „W OTCHŁANI”

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Rynki pracy w okresie globalnego kryzysu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Autor: Piotr Gabrielczak.

Przedmiotem monografii są zmiany podstawowych wielkości makroekonomicznych na rynkach pracy w okresie globalnego kryzysu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Na podstawie danych bazy statystycznej Eurostatu analizowane są takie wielkości makroekonomiczne. jak: liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia. liczba aktywnych zawodowo oraz współczynnik aktywności zawodowej. liczba pracujących. stopa zatrudnienia i struktury zatrudnienia. Zakres czasowy analizy jest w istocie nieco dłuższy od okresu kryzysu globalnego – obejmuje lata 2004-2014. Przy dłuższym okresie analizy łatwiej można bowiem dostrzec wpływ globalnego kryzysu na przebieg badanych zmiennych._x000D_ W toku analiz zidentyfikowano kraje Europy Środkowo­Wschodniej. gdzie wpływ kryzysu globalnego na przebieg podstawowych zmiennych rynku pracy był najsilniejszy i najsłabszy. Wskazano również grupy siły roboczej. które najbardziej ucierpiały w tym czasie oraz określono. w jakim stopniu zmiany stóp bezrobocia w badanych krajach były wynikiem zmian leżących po stronie podażowej rynku pracy. a w jakim – po stronie popytowej._x000D_ Mamy nadzieję. że publikacja zainteresuje szerokie kręgi odbiorców. zwłaszcza zajmujących się problemami rynku pracy. Ciekawe informacje powinni w niej znaleźć nie tylko studenci zaznajomieni z problematyką ekonomiczną. lecz także pracownicy naukowi i praktycy.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 19.95


Królestwo mrówek

Autor: Herbert George Wells

„Królestwo mrówek” to opowiadanie autorstwa Herberta George’a Wellsa. uznanego za jednego z pionierów gatunku science fiction.

“Przez cały ciąg podróży chętnie jednak mawiał z Holroydem o mrówkach. Za każdym razem. kiedy zdarzyło im się spotkać jakąś istotę ludzką wśród bezmiarów wody. słońca i lasów. Holroyd. lepiej obznajmiony z miejscowem narzeczem. rozpoznawał słowo „Saüba“. coraz częstsze. coraz bardziej dominujące nad całą rozmową.

 Uznał. że sprawa mrówek zaczyna się przedstawiać coraz bardziej interesująco i w miarę. jak się przybliżali do celu podróży. ciekawość jego rosła.”

Fragmenty z książki: Herbert George Wells. „KRÓLESTWO MRÓWEK”

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena:


Kocham Cię jak Irlandię

Autor: Andrzej Marek Michorzewski

Jest także twórcą okładki.

Autor o swoim dziele. Teksty piosenek układałem już w podstawówce. Jednak najważniejsza w moim pisaniu była oblana matura. Z języka polskiego. Stąd chyba tyle samo groteski w losie moich piosenek. ile w ich treści. Jak w każdej trosce doświadczonego psychiatry o dorzeczność myślenia wszystkich obywateli. odnajdziemy wiele niespełnionych marzeń. W nich nigdy nie chciałem być poetą. Jednak piosenki do moich słów z tego okresu śpiewali niektórzy pieśniarze legendarnej studenckiej grupy Toruń. Potem sam jako żak. nie bacząc na swoje ułomności wokalne występowałem jako piosenkarz na Festiwalu Piosenki Studenckiej Czarny Kot aż w Krakowie. Potem jako wokalista grupy „Prężenie firan i serwet” spełniałem się na Bazunie i Bakcynaliach. Treść tamtych piosen

Wydawnictwo: Ferratus

Cena: 24.9


ISBN

9788366719231: Wydawnictwo

Format

17.85: https://woblink.com/ebook/kartki-z-notesu-broszkiewicz-jerzy-204166u

Cena:jęki mp3, agnieszka frątczak, piotr schmandt, droga artysty pdf, tatarkiewicz historia estetyki pdf, nowy wspaniały świat pdf, zywe trupe, strona z ebookami, alice clayton nie dajesz mi spać pdf, kafka nad morzem pdf, tabu językowe, dobre życie, co cię nie zabije to cię wzmocni po angielsku, cztery kobiety, remigiusz mróz ebook, medycyna stylu zycia, w zapomnieniu pdf, władysław reymont ziemia obiecana…