Niski indeks glikemiczny

Niski indeks glikemiczny

Autor: Agata Lewandowska

Dzięki najnowszej książce uznanej dietetyczki Agaty Lewandowskiej przekonasz się. że w diecie o niskim indeksie glikemicznym trudna jest tylko… jej nazwa.

Autorka poradnika w bardzo przystępny sposób objaśnia. czym jest IG. jak policzyć jego wartość w posiłkach i dlaczego powinniśmy dbać o to. by była jak najniższa. Dieta o niskim indeksie glikemicznym to doskonały sposób odżywiania nie tylko dla osób ze schorzeniami takimi jak cukrzyca czy insulinooporność. ale dla wszystkich. którzy chcą cieszyć się zdrowiem i zgrabną sylwetką.

Z książki dowiesz się między innymi: 

· Jaki jest indeks glikemiczny poszczególnych produktów?

· Ile powinien wynosić indeks glikemiczny twoich posiłków?

· Dlaczego warto stosować dietę o n

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27


Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach

Autor: Agnieszka Maciąg

Życie nieustannie się zmienia i przynosi mnóstwo nieoczekiwanych wydarzeń. We współczesnym świecie wszystko jest niepewne i nie zawsze idzie zgodnie z twoim planem. To. że pada deszcz. nie oznacza. że musisz zmoknąć! Pragnę wyposażyć cię w parasol twojej własnej mocy. która będzie chroniła cię przed wszelkimi nawałnicami zewnętrznego świata. Pragnę. byś zrozumiała i uwierzyła. że jesteś wielką twórczynią swojego życia. Pragnę. byś była zdrowa. spokojna. silna i szczęśliwa – niezależnie od tego. co przyniesie los. Teraz bardziej niż kiedykolwiek przedtem potrzebna ci jest twoja wewnętrzna moc.

 

W tej książce opowiem ci o sztuce odnajdywania skarbów ukrytych pod maską wyzwań. lęków. strat. trudów. cierpienia. a czasem bólu.

39.9: https://woblink.com/ebook/dzien-sznura-opowiesc-rewolucyjna-o-dawnej-warszawie-adam-podlewski-204149u

Cena:


Pani Anglików

Autor: Elizabeth Chadwick

Piękno. Władza. Obowiązek. Pożądanie.

Rok 1125. Po śmierci męża Heinricha. z którym zaręczyła się jako siedmioletnia dziewczynka. Matylda. wnuczka Wilhelma Zdobywcy. wraca ze Świętego Cesarstwa. aby rozpocząć nowe życie na dworze ojca. króla Anglii Henryka I. Ojciec. wytrawny dyplomata i strateg. szybko znajduje dla niej drugiego męża. dużo od niej młodszego Godfryda z Andegawenii. który zostanie później nazwany Pięknym. Między małżonkami źle się układa i Matylda ucieka od męża. po czym pod naciskiem ojca wraca do niego. Tymczasem nad Anglią zbierają się ciemne chmury: Henryk I umiera i choć przed śmiercią skłonił baronów do przysięgi wierności wobec córki oraz jej syna. możni ani myślą jej dotrzymać. gdyż nie widzą kobiety w roli monarchy. Matylda upomina się o swoje prawa i rozpoczyna bezpardonową walkę o władzę…

Po trylogii o Eleonorze Akwitańskiej. jednej z najwybitniejszych kobiet w dziejach. poznajemy losy jej teściowej. cesarzowej Matyldy. pani Anglików i królowej bez korony. która nigdy nie zasiadła na tronie i spełniła swoje ambicje dopiero w osobie syna. Henryka II Plantageneta. wielkiego króla i niezwykłego człowieka. Twarda i bezkompromisowa. ‚bez śladu łagodności kobiecej’. jak o niej mawiano. Matylda wyprzedzała swoją epokę niezłomną siłą charakteru i hartem ducha. dzięki którym mimo licznych niepowodzeń w końcu dopięła swego. Przeciwieństwem Matyldy jest Adelajda z Louvain. jej rówieśniczka i macocha. która po śmierci Henryka I też musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości i znalazła na to własny sposób. Dwie sylwetki kobiet średniowiecza. dwie skrajnie różne postawy. które mówią nam wiele o epoce i jej obyczajach. jak zawsze przedstawionych przez Elizabeth Chadwick z wielką dbałością o szczegóły.

Uznana autorka powieści historycznych prezentuje średniowieczną wojnę płci z perspektywy Matyldy i jej macochy.

‚New York Post’

Chadwick snuje wiarygodną wizję epoki. to jej znak firmowy… prawdziwa uczta dla zmysłów.

‚RT Book Reviews’

Zawsze ceniłam twórczość Elizabeth Chadwick. odkąd sięgnęłam po jej pierwszą powieść. Jej bohaterowie żyją. czują i są równie namacalni jak osoby z pierwszych stron gazet. które oglądamy na ekranach telewizorów i których istnienie to dla nas oczywistość. To samo dotyczy bohaterów Chadwick: nawet fikcyjni wydają się równie prawdziwi jak tło historyczne. w którym są osadzeni. Jej wcześniejsza powieść. ‚To Defy a King’. słusznie zdobyła tytuł najlepszej powieści historycznej 2011 roku. ‚Pani Anglików’ jest równie godna polecenia.

‚Historical Novels Review’

Elizabeth Chadwick jak zawsze kreśli szczegółowy i pasjonujący obraz średniowiecza. pełen intryg politycznych oraz barwnych postaci z otoczenia króla.

Historical-Fiction.com

Elizabeth Chadwick (ur. 1957) jest uznaną. brytyjską autorką bestsellerowych powieści historycznych. Jako członkini Regia Anglorum – wczesnośredniowiecznej grupy rekonstrukcyjnej. Elizabeth prowadzi własne badania historyczne. a zdobytą wiedzę wykorzystuje w swojej twórczości. Mieszka z rodziną w Nottingham.

Nakładem Prószyński i S-ka ukazało się kilka tytułów autorki.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Materiał ludzki

Autor: Piotr Borlik

Druga po ‚Boskiej proporcji’ część cyklu kryminalnego z Agatą Stec.

Po zakończonym śledztwie w sprawie morderstwa w gdańskim parku Oliwskim w niewyjaśnionych okolicznościach znika główny świadek w sprawie. Komisarz Agata Stec nie ustaje w poszukiwaniach mężczyzny. z którym łączyły ją nie tylko służbowe relacje. Brak efektów w połączeniu z mnożącymi się pytaniami i wątpliwościami popycha policjantkę do podjęcia desperackich kroków.
Tymczasem w niewielkiej wsi na Kaszubach dochodzi do makabrycznego odkrycia. Dwie młode kobiety znaleziono przywiązane do pali pośrodku pola i obrośnięte kwitnącymi powojnikami. Po tym. jak Agata ratuje życie jednej z nich. jej losem zaczyna interesować się brat policjantki. psycholog Artur Kamiński. nie tylko w celu udzielenia pomocy niedoszłej ofierze…

Piotr Borlik ur. w 1986 r. Inżynier po Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.
Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Autor cyklu kryminałów z Agatą Stec. którego pierwszy tom nosi tytuł ‚Boska proporcja’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32dean koontz oczy ciemności pdf, żony gejów, strażnik kruków, tomasz orłowski protokół dyplomatyczny pdf, kasper sipowicz, papierowy mag, bez dzieci, elementy systemu finansowego, powieść harper lee, giganci na ziemi, jerzy bałdyga, sears księga dziecka, przesłania anielskie, dietetyka kliniczna, warszawa awf…