Matka

Matka

Autor: Gorki Maksym

Powieść Maksyma Gorkiego wydana w 1906 roku. pierwszy w pełni socrealistyczny utwór. obrazujący narodziny ruchu robotniczego. Powstała na fali doświadczeń Gorkiego związanych z przedrewolucyjną demonstracją majową w Sormowie k. Niżnego Nowgorodu w 1902 roku. Utwór trzykrotnie zekranizowano.

 Gorki od wczesnego dzieciństwa ciężko pracował fizycznie. Napatrzył się na nędzę i niedolę robotników i chłopów rosyjskich. Jego krytyka porządku carskiego. mieszczaństwa. władz wypływa z jego przeżyć i obserwacji. Jest zafascynowany ruchami socjaldemokratycznymi. w nich widzi ratunek na głęboką niesprawiedliwość społeczną. Matka to jego manifest. napisany 12 lat przed rewolucją październikową (której był przeciwnikiem). To jego opis stanu współczesnego sytuacji; szarej. brudnej i nędznej rosyjs

:

Cena:


ISBN

9770044488201: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook_czasopisma/miesiecznik-znak-nr-784-09-2020-autor-zbiorowy-192897

Cena:


ISBN

9788366328495: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/droga-wiedzie-przez-sen-karina-bonowicz-205652u

Cena: 32


ISBN

9788366553583: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/podziemia-jacek-konieczny-robert-macfarlane-188271u

Cena:


Kryminalista

Autor: Jacek Głębski

Stamtąd nie wychodzi się takim. jakim się weszło.

Jak wygląda życie w więzieniu? Przekonuje się o tym student skazany za nieumyślne zabójstwo. Osadzony w celi git-ludzi. styka się ze swoistą strukturą władzy. więzienną mentalnością. obyczajami i językiem – grypserką. Zetknięcie ze „światem równoległym” za kratami staje się koszmarem. Czy w tej konfrontacji ma jakieś szanse?

Po nagrodzonej w konkursie wydawnictwa „Znak” „Kuracji”. w której odsłonił niszczący system szpitala psychiatrycznego. Głębski penetruje kolejną „społeczność zamkniętą”. Udowadnia w ten sposób. że literatura może jeszcze skutecznie pełnić funkcje poznawcze i publicystyczne. 

„Kryminalista” jest powieścią. która nie waha się odsłaniać najciemniejszych stron życia. jest książką od

:

Cena:paulina mikuła partner, poeci polscy xxi wieku, alicja masłowska-burnos, gta 2 mapa, zemsta i przebaczenie tom 5, góra śpiących węży, książki kryminalne ranking, instrukcja obsługi męża pdf, joachim łeptuch, zwiadowcy ebook, hien, jadłonomia książka, falcman, ciekawe książki pdf, chiński maharadża, stephen baxter proxima, audiobook ferdydurke, serce tygrysie, nie myśl, justyna skorupska…