Jak zrobić statek kosmiczny O bandzie awanturników. zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki

Jak zrobić statek kosmiczny O bandzie awanturników. zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki

Autor: Stephen Hawking

Niezwykła opowieść o tym. jak kilku pasjonatów zapoczątkowało nową erę w historii lotów kosmicznych

Jeszcze do niedawna loty kosmiczne były domeną wyłącznie rządów wielkich mocarstw. Od ósmego roku życia. gdy Peter Diamandis oglądał lądowanie Apollo 11 na Księżycu. lot w kosmos stał się wręcz jego obsesją. Gdy zorientował się. że NASA kasuje program załogowych lotów kosmicznych. ten naukowiec i przedsiębiorca zaangażował się w jedno z największych awanturniczych przedsięwzięć naszych czasów. Skoro rząd nie chciał wysłać go w kosmos. postanowił na własną rękę stworzyć prywatny sektor lotów kosmicznych.

W latach 90-tych XX wieku tego rodzaju pomysły uchodziły za domenę science fiction. Niezrażony tym Diamandis znalazł inspirację w nieoczekiwanym miejscu – złotej erze lotnictwa. Doszukał się. że Charles Lindbergh przeleciał przez Atlantyk dla zdobycia 25 000 dolarów nagrody. Lot ten uczynił go najsłynniejszym człowiekiem na ziemi i stanowił impuls dla rozwoju branży lotniczej. Dlaczego nie można by zrobić czegoś podobnego w dziedzinie lotów kosmicznych?

Historia statku kosmicznego SpaceShip One w kształcie kuli karabinowej to niezwykła opowieść o tym. że niemożliwe może stać się możliwe. Dominują w niej postacie wielkiego formatu – Burt Rutan. Richard Branson. John Carmack. Paul Allen – i ich obsesyjne pasje. Ostatecznym rezultatem. tak jak to sobie wymarzył Diamandis. nie było po prostu zwycięstwo jednego z rywalizujących zespołów. lecz położenie podwalin pod nową branżę i zapoczątkowanie nowej ery – prywatnych lotów w kosmos.

Jak zrobić statek kosmiczny zawiera tyle śmiertelnie niebezpiecznych wyczynów. szaleńczych projektów. niesamowitych zbiegów okoliczności i porywających momentów nadziei. że wystarczyłoby ich na tuzin hollywoodzkich hitów”.

Wired.com

„Historia Petera Diamandisa unaocznia. czego jest w stanie dokonać siła pasji i wytrwałość. Jak zrobić statek kosmiczny stanowi kronikę zdumiewającej podróży kluczowej postaci w tym prywatnego wyścigu w kosmos – marzyciela. który pomimo wielu niepowodzeń nie zrezygnował z dążenia do obranego celu”.

Arianna Huffington. autorka i współzałożycielka The Huffington Post

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Wróć do mnie

Autor: Stępnik Bogusław

Wydawnictwo: Nowa Baśń

Cena: 24.9


Wielbiciel

Autor: Max Czornyj

Stali się niewolnikami nieobliczalnego człowieka. który porwał ich córkę. a potem zawładnął ich życiem.

Nowy thriller psychologiczny Maksa Czornyja. autora bestsellerów.

Porwana dziewczynka. okrutna śmierć. tajemnice z przeszłości i szantaż.

Trzy różne osoby. trzy różne historie. jedna obsesja.

W kulminacyjnym momencie kampanii wyborczej ginie kandydatka na prezydenta.

Wstępne ustalenia nie dają odpowiedzi na najważniejsze pytanie: czy było to samobójstwo. czy morderstwo?

Tymczasem z przydomowego ogrodu kontrkandydata zmarłej zostaje porwana jego kilkuletnia córka.

Wydaje się. że za wszystkie sznurki pociąga jedna osoba. Kim jest? Patologicznym prześladowcą. podglądaczem czy bezwzględnym mordercą?

Co miała na celu od wiel

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Wydawnictwo Akademickie Sedno

Format: PDF

65

1:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/189274/epub

1:

:

Cena:socjotechnika pdf, ogród wieczornych mgieł, jazda rzymska, książka romans, magdalena sadownik pediatra, meghan march imperium grzechu pdf, żelazny jan pdf, metro książki, grant cardone książka, polacy którzy zmienili świat, ul. daimlera 2, książka której można słuchać, andrzej jóźwiak…