Składniki

Składniki

Autor: Zaidan George

George Zaidan. absolwent chemii na prestiżowej uczelni. błyskotliwy i piekielnie zabawny naukowiec wyjaśnia. co nauka może (a czego nie potrafi) powiedzieć o składnikach produktów. którymi każdego dnia faszerujemy swoje ciała.

Woda. Czipsy. E-papierosy. Kremy do opalania. Ta lista nie ma końca. Co się dzieje. gdy wszystkie te rzeczy wchodzą w reakcję z substancjami tworzącymi nasz organizm? Skąd wiadomo. że to. co jemy. pijemy. wdychamy i wcieramy w siebie. szkodzi nam lub pomaga?

Dzięki tej książce poznacie. jak z perspektywy chemika wyglądają różne produkty. i dowiecie się. co może nas zabić. a co niekoniecznie jest szkodliwe i dlaczego. Jak bardzo truje nas przetworzona żywność i na ile jesteśmy tego pewni? Kawa to napój bogów czy diabelska krew? Co się stanie. jeśli w upale przedawkujes

Wydawnictwo: Harde Wydawnictwo

Cena: 39.99


Berlin

Autor: Hein Jacob

Mnóstwo dworców. co najmniej dwa śródmieścia. ale żadnego nowoczesnego lotniska – to możliwe tylko w Berlinie! Jakob Hein z sympatią i humorem opisuje miasto. które zmienia się jak żadne inne. i przygląda się jego mieszkańcom. Specjalnie dla nas degustuje latte macchiato w dzielnicy z rekordową liczbą wózków dziecięcych. staje w kolejce do budek z kebabem w Neukölln i odwiedza najmodniejsze kluby w mieście. Udowadnia. że Berlin. a nawet każdą jego dzielnicę. można rozpoznać po zapachu. 

„Wielu przybyszów chce koniecznie zobaczyć mur berliński. To przedziwne: kiedy mur jeszcze stał. wszystkim przeszkadzał; teraz. gdy go nie ma. wszyscy muszą go obejrzeć. Kierując się czystym instynktem obronnym oraz aby zadowolić gości. wielu berlińczyków pokazuje jako kawałek muru pierwszą lepszą beton

:

Cena:


Nie śpij. tu są węże!

Autor: Daniel L. Everett

Pasjonująca relacja ze zdumiewających doświadczeń i odkryć językoznawcy Daniela Everetta. w czasie gdy żył on wśród Piraha. niewielkiego plemienia Indian Amazońskich w centralnej Brazylii. Daniel Everett znalazł się wśród Piraha wraz żoną i trójką małych dzieci w nadziei. że nawróci ich na chrześcijaństwo. szybko jednak porzucił ten pomysł i wkrótce zaczął mieć obsesję na punkcie ich języka oraz jego kulturowych i językoznawczych konsekwencji. Książka jest swoistym apelem Everetta o zachowanie języków mniejszości. Uważa on język jako narzędzie kultury dlatego postrzega utratę języka jako coś więcej niż utratę abstrakcyjnego. arbitralnego zestawu symboli do komunikowania się. ale jako utratę zestawu rozwiązań uniwersalnych problemów życia: znaczenia. relacji i wartości.

Wspaniała książka dla „ludzi ciekawych wszystkiego” (nie tylko dla lingwistów czy antropologów. którzy będą nią zachwyceni!) Mistrzostwo w swoim gatunku.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


Bobo

Autor: Janusz Korczak

Książka o dziecku i młodzieży – ale nie dla młodzieży. Wydana w 1914 roku. Korczak kwestionuje w niej legendę beztroskiej szczęśliwości dziecka. podkreśla trudy i niepokoje dzieciństwa. antagonizmy między dziećmi a rodzicami. Janusz Korczak. właśc. Henryk Goldszmit (1878–1942). polsko-żydowski lekarz i pedagog. pisarz i publicysta. W swoich utworach propagował prawa dziecka oraz nowoczesne metody wychowawcze. Materiały do twórczości literackiej czerpał z bezpośredniej pracy dziećmi.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Skandal w stolicy nudy

Autor: Paweł Beręsewicz

Nocny wypadek cysterny z czekoladą burzy spokój w sennych Owczynach. Setki tysięcy złotych płyną po asfalcie z tonami słodkiej masy. W miasteczku huczy od plotek. Czy na pewno winien był pech i trudne warunki na drodze? A może plan „wypadku” zrodził się w czyjejś głowie? Może to. co dla jednych było stratą. innym przyniosło korzyści? Takie pytania spędzają sen z oczu dwunastoletniego Grześka Marchfelda.

Czy klucz do prawdy kryje się w Starym Sierocińcu. fabryce o wdzięcznej nazwie „Owieczka”. tajemniczej fundacji. amatorskim teatrze. zakładzie karnym? A może mózg ciemnej intrygi pracuje jeszcze gdzie indziej?

****

Nie ma co płakać nad rozlaną czekoladą! Nie wszystko stracone. przeciwnie! Pozornie nudne miasteczko staje się sceną efektownych zdarzeń. słodkich tajemnic i gorzkich intryg. A wszystko dzięki Wytwórni Pralin i Czekolad Owieczka. Tak. bo małe Owczyny czekoladą stoją albo płyną… Ponadto dojrzewają tu poważne teatralne plany. sztuka pełna emocji i pierwsze prawdziwe przyjaźnie – niepozbawione wzlotów i upadków. Grzesiek i Oskar doskonale o tym wiedzą. Gdy przygotowania do konkursowego spektaklu nabierają kolorów. czekoladowy dramat uderza z całą mocą w kluczową aktorkę. Nie pozostaje nic innego jak tylko rzucić się w wir słodkiego śledztwa. które zaprowadzi ich w niejeden ślepy zaułek. Znane i cenione osoby pokażą nowe oblicze. A finał zaskoczy jak chili w mlecznej czekoladzie. bo pozory często mylą. a najciemniej bywa pod latarnią…

Dynamiczna akcja. humor. zaskakujące zwroty akcji i plejada nietuzinkowych bohaterów – najlepsza receptura na świetną powieść!

Agnieszka Hałubiec

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


Prawdziwe oblicze Boga

Autor: Jan S. Jaworski

Całun Turyński. Tajemnicze płótno: dla jednych największa relikwia chrześcijaństwa dla innych – średniowieczny falsyfikat. Mimo upartych prób racjonalistów. nie udało się odtworzyć sposobu. w jaki utrwalił się na płótnie wizerunek tajemniczego Mężczyzny z Całunu. Badacze słynnej grupy STURP nie odkryli w badanych fragmentach tkaniny żadnych farb ani pigmentów. Zmiany zaobserwowane we włóknach sugerowały. że płótno poddawano licznym procesom fizycznym i chemicznym. które mogły być wywołane laboratoryjnie. ale nie tłumaczyły powstania obrazu na Całunie.

W naszej książce przedstawione zostały wyniki badań naukowych. które miały miejsce już po 2010 roku. Obejmują one analizę struktury mikroskopowej próbek. ich budowę krystalograficzną i molekularną oraz skład atomowy. Zadziwiające. że zastosowanie najnowocześniejszych i subtelnych technik fizykochemicznych ujawnia wciąż nowe a zaskakujące ślady na płótnie Całunu. A one. wbrew oponentom. doskonale pasują do twierdzenia. że owinięto tym płótnem ciało Jezusa zdjętego po męce z Krzyża. zgodnie z opisem Ewangelii.

Sensacje wzbudziły prace profesora Giulio Fantiego z Uniwersytetu w Padwie. opublikowane w 2017 roku. Fanti wykazał. że jest absolutnie niemożliwe. by ktoś dysponujący zasobami wiedzy i techniki średniowiecznej. był w stanie dokonać tak genialnego fałszerstwa.

Wielka relikwia. świadek Męki i Zmartwychwstania ujawnia wciąż coraz więcej tajemnic. To nauka pozwala nam z bliska spojrzeć w Twarz Boga.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99


Dzieci ulicy

Autor: Janusz Korczak

Powieść Janusza Korczaka opublikowana w 1901 roku. Początkowo drukowana w odcinkach w „Czytelni dla Wszystkich”. Powstała na bazie doświadczeń gromadzonych przez Korczaka w ciągu kilku lat obcowania z dziećmi i dorosłymi mieszkańcami Powiśla. Starego Miasta. Woli. Ochoty. Przebija z niej doskonała znajomość dzielnic. w których toczy się akcja. a także realistyczne opisy dzieci wałęsających się po mieście. szukających środków utrzymania dla siebie. rodzeństwa i rodziców.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788381378031: Wydawnictwo

Format

14.9: https://woblink.com/ebook/tarcza-4-0-doplaty-do-oprocentowania-wsparcie-dla-pracodawcow-i-pracownikow-ulgi-dla-podatnikow-i-przedsiebiorcow-tomasz-kowalski-slawomir-bilinski-ewa-slawinska-katarzyna-wojciechowska-agata-pinzul-194671u

Cena: Sławomir Bilińskidziewczyna mafii, after ocal mnie pdf, 1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem aspergera, kanały dystrybucji pdf, publiusz korneliusz tacyt, wariantywność, krótka historia czasu audiobook, pod wulkanem książka, psychologia ludzka, michał matysiak, marta kisiel toń, pokój motyli pdf, opowieści bieszczadzkie, godzina pąsowej róży książka, asymetria lisa halliday, jak ściągnąć książkę, to się czyta klasa 2…