Postępowania incydentalne związane z wykonaniem kary pozbawienia wolności w programie probacji

Postępowania incydentalne związane z wykonaniem kary pozbawienia wolności w programie probacji

Autor: Grzegorz Wiciński

Opracowanie ma charakter analizy naukowej wspartej na paradygmacie opisu teoretycznego i analiz statystycznych interpretujących przedmiot badań. (…) Walorem opracowania jest udana próba prezentowania skuteczności i efektywności orzekania przez sądy modyfikacji wykonywania kary pozbawienia wolności w kognitywnym modelu analizy prawnej uwzględniającej różne podsystemy normatywne. tj. przepisy prawa karnego materialnego. prawa karnego wykonawczego. prawa karnego procesowego oraz ustawowego porządku o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego. (…) Kolejnym istotnym zagadnieniem w płaszczyźnie analizy prawno-kryminologicznej są rozważania Autora prezentującego pogląd. iż instytucja postępowań incydentalnych modyfikujących sposób wykonywania kary pozbawienia wolności jest klasycznym środkiem indywidualnego oddziaływania na sprawcę czynu inkryminowanego. (…) praca ta zmusza uważnego czytelnika do stawiania fundamentalnych dla prawa karnego i kryminologii pytań-kluczy. pytań z dziedziny podstawowych paradygmatów naukowych. Jednym z podstawowych pytań jest tożsamość prawa. która zawiera się w dyskursie na temat podmiotowości osoby sprawcy i granic odpowiedzialności za czyn. a tym samym z pojęciem winy._x000D_ Z recenzji wydawniczej prof. zw. dr. hab. Andrzeja Bałandynowicza

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 36


Doskonałe ja

Autor: Leaf Caroline

Nie ma drugiego takiego. jak Ty!

Gdy Bóg stworzył plan dla wszechświata. byłeś już jego częścią. Nauka i Pismo Święte pokazują. że jesteś wyjątkowym. wspaniale stworzonym i inteligentnym człowiekiem. któremu powierzono zadania. jakich nikt inny nie może wykonać. Zatem im mocniej rozwiniesz swoje Doskonałe Ja. tym większego spełnienia doświadczysz.

Czym jest Doskonałe Ja? Jest ono sposobem. w jaki przetwarzasz i przedstawiasz swoją wyjątkowość poprzez to. jak myślisz. odczuwasz i dokonujesz wyborów. Wszystko. co robisz i czego doświadczasz. ma wpływ na świat. dlatego tak ważne jest. byś zrozumiał:

 • czym jest twoje Doskonałe Ja.
 • kiedy wychodzisz poza swoje Doskonałe Ja.
 • jakie są umysłowe. fizyczne i duchowe konsekwencje wyjścia poza Doskonałe Ja.
 • jak pozostać w swoi

  24: https://woblink.com/ebook/droga-zycia-johnson-bill-207486u

  Cena:


  ISBN

  9788379955350: Wydawnictwo

  Format

  29.99: https://woblink.com/ebook/zycie-od-nowa-izabela-grabda-194874u

  Cena:


  Powieść graficzna

  Autor: Michał Wróblewski

  W publikacji dokonano analizy powieści graficznej jako gatunku o znamionach literackości przy zastosowaniu metodologii kognitywnej. Czytelnik zostaje zapoznany z podstawowymi założeniami poetyki kognitywnej. ze szczególnym zwróceniem uwagi na mechanizmy stojące za tekstem. w tym na te związane z procesem lektury. Autor sytuuje powieść graficzną w perspektywie historycznej. ale przede wszystkim podejmuje próbę gatunkowego wyróżnienia jej z dziedziny komiksu. Rozważa przy tym teoretyczne zagadnienia związane ze sposobem badania gatunków hybrydycznych i wieloznakowych w obliczu kryzysu genologii esencjalnej. dowodząc. że komiks i powieść graficzna zasługują na włączenie ich w sferę zainteresowań (nowej) genologii.

  Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

  Cena: 22.45


  ISBN

  9788382151404: Wydawnictwo

  Format

  36: https://woblink.com/ebook/klinika-smierci-harlan-coben-robert-sudol-189871u

  Cena:


  Matematyka po polsku 3. Podręcznik dla cudzoziemców

  Autor:

  Matematyka po polsku jest podręcznikiem dla trzech grup odbiorców: po pierwsze. dla cudzoziemców. którzy chcąc podjąć w Polsce studia uczą się języka polskiego jako obcego; po drugie. dla osób. które znając język polski w zakresie ogólnym muszą uzupełnić jego znajomość w zakresie matematyki; po trzecie wreszcie. dla tych osób kształconych poza Polską. którzy z racji różnic w programach szkolnych opanowały inny niż obowiązujący u nas zakres wiedzy z tego przedmiotu. Zakłada się. że odbiorcami treści podręcznika są osoby. które znają matematykę na poziomie egzaminu maturalnego obowiązującego w ich krajach.

  Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

  Cena: 16.8


  Kapitał relacyjny banku. Ocena banku w kontekście relacji z interesariuszami. Tom 3

  Autor: Monika Marcinkowska

  W rozprawie przedstawiono instytucję banku z perspektywy holistycznej. ukazując sieć relacji. kontraktów i interakcji z interesariuszami zaangażowanymi w jego funkcjonowanie. Obraz banku nakreślono tu zatem z niestandardowej perspektywy: podkreślono obowiązki instytucji wobec różnych interesariuszy i zaakcentowano wpływ zainteresowanych stron na jej wyniki i wartość._x000D_ _x000D_ W pierwszym tomie rozprawy scharakteryzowano istotę kapitału relacyjnego banku oraz zaprezentowano zagadnienia dotyczące procesu zarządzania relacjami instytucji z interesariuszami. W drugim tomie przedstawiono funkcjonowanie banku z perspektywy relacji z kluczowymi interesariuszami: nadzorem. właścicielami. kierownictwem. pracownikami. klientami. wierzycielami. konkurentami (kooperentami). kooperantami (dostawcami i partnerami). państwem i społeczeństwem. Z kolei ostatni tom poświęcono zagadnieniu oceny kapitału relacyjnego banku. czyli analizy relacji banku z jego interesariuszami.

  Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

  Cena: 25.2  islamski łącznik, lordowie sithów, filmoznastwo, jak zrobić statek kosmiczny, nawet o tym nie wspominaj, urbex history książka, upływ czasu, energochłonność transportu, michalda przepowiednie, niemiecki audiobook, mafia mokotowska, hajer jedzie do dalajlamy, matematyka finansowa, anatomia człowieka książka, mózg psychopaty, cena pocałunku pdf, jestem żoną szejka pdf za darmo, inkub urbanowicz, kolorowanka invizimals, chiny tradycje, opowiadanie wigilijne dla dzieci, smoleńsk 96 wspomnień, czasopismo logistyka online, alicja w krainie czarów ebook, pan samochodzik i niesamowity dwór pdf, rewolucja neolityczna co to…